بروزرسانی نسخه ۱٫۳ اندروید ویر امکانات جالبی را اضافه خواهد کرد

جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

گوگل بالاخره قصد دارد بروزرسانی نسخه ۱٫۳ سیستم عامل اندروید ویر خود را ارائه کند که ویژگی مورد انتظار “پوسته تعاملی ساعت” را به ساعت های هوشمندی که از این سیستم عامل استفاده می کنند، اضافه خواهد کرد. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

این بروزرسانی طی چند هفته آینده و به صورت بی سیم یا OTA در دسترس دارندگان ساعت های هوشمند اندرویدی قرار خواهد گرفت. ویژگی پوسته تعاملی نیز به این معنی خواهد بود که کاربران اندروید ویر از این به بعد خواهند توانست از ویجت های مختلف بر روی صفحه نمایش ساعت خود استفاده کنند و بدون نیاز به باز کردن برنامه ای خاص، برخی اطلاعات مورد نیاز خود را مستقیما بر روی صفحه نمایش ساعت مشاهده نمایند.

گوگل اخیرا بخش جدیدی با عنوان Interactive Watch Faces یا همان پوسته تعاملی ساعت را در سرویس گوگل پلی ایجاد کرده است و تا به این لحظه ۲۰ پوسته متنوع پولی و رایگان را برای ساعت های اندرویدی ارائه نموده است.

بروزرسانی نسخه 1.3 اندروید ویر امکانات جالبی را اضافه خواهد کردبرای شفاف تر کردن بیشتر نحوه کارایی پوسته تعاملی در ساعت های هوشمند، گوگل در پستی که در بلاگ رسمی خود منتشر کرده است به توضیح و تفسیر تعدادی از این پوسته ها پرداخته است. به عنوان مثال یکی از این پوسته ها که Bits نام دارد، در کنار نمایش ساعت، وضعیت آب و هوا و ایمیل های خوانده نشده و همچنین قرار های ملاقات کاربر را نیز نمایش می دهد. یا پوسته دیگری به نام Together وجود دارد که اگر دو کاربر همزمان از این پوسته استفاده کنند می توانند به راحتی صفحه نمایش ساعت را به فضایی برای به اشتراک گذاری محتوا های مختلف تبدیل کنند. در این پوسته کاربران قادر خواهند بود مستقیما و از همان صفحه اصلی اقدام به ارسال شکلک ها و تصاویر مختلف به بکدیگر نمایند.

به علاوه گوگل اعلام کرده است که در این بروزرسانی جدید امکان استفاده از سرویس ترجمه گوگل نیز به اندروید ویر اضافه خواهد شد. این قابلیت که از ۴۴ زبان زنده دنیا پشتیبانی خواهد کرد به کاربران ساعت های هوشمند اندرویدی امکان می دهد که با زبان های مختلف به گفتگو با یکدیگر بپردازند و ساعت هوشمند نیز نقش مترجم را برای آن ها به عهده خواهد داشت. برای این کار هم کافی است تا کاربر به راحتی مچ دست خود را به سمت طرف مقابل بگیرد تا متن ترجمه شده را برای وی نشان دهد و بر عکس، با برگداندن مچ دست به سمت خودش، ترجمه پاسخ طرف مقابل را مشاهده نماید.

بروزرسانی نسخه 1.3 اندروید ویر امکانات جالبی را اضافه خواهد کردگوگل همچنین، API پوسته تعاملی ساعت را نیز در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است تا بتوانند پوسته های اختصاصی خود را تولید نمایند. توضیحات بیشتر در این باره نیز در بلاگ رسمی توسعه دهندگان اندروید درج شده است. در این بلاگ آمده است که : از این به بعد با یک ضربه انگشتی ساده، پوسته و طرح ساعت شما تغییر خواهد کرد و قادر خواهد بود اطلاعات مختلفی را نمایش دهد و یا حتی برنامه ای خاص را اجرا کند.

درکنار این قابلیت ها، گوگل اعلام کرده است که با این بروزرسانی جدید بالاخره کاربران ساعت هوشمند ال جی جی واچ آر خواهند توانست مستقیما از وای فای بر روی ساعت هوشمند خود استفاده کنند و ارتباطی دائمی با اینترنت داشته و اعلان ها و پیغام های گوشی هوشمند خود را بر روی صفحه نمایش ساعت خود مشاهده نمایند.

منبع NDTV

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • بررسی جامع و کامل LG Watch Urbane
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    4 × یک =