تست طول عمر باطری گوشی میزو ام ۲ نوت

یکشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۹:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

با اینکه گوشی هوشمند میزو ام ۲ نوت نسبت به نسل پیشین خود از پردازنده ضعیف تری استفاده کرده، ولی با این حال حضور بسیار موفقی در بازار داشته است. در این مطلب نیز قصد داریم نتایج تست های انجام شده در رابطه با طول عمر باطری گوشی میزو ام ۲ نوت را بررسی کنیم. در ادامه مطب با موبایل مگ همراه باشید.

گوشی میزو ام ۲ نوت همانند نسخه پیشین خود، از صفحه نمایشی ۵٫۵ اینچی با دقت تصویری ۱۰۸۰p استفاده می کند و قلب تپنده آن نیز پردازنده ای از محصولات مدیاتک می باشد. اما آنچه که در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم، باطری ۳۱۰۰ میلی آمپر ساعتی این گوشی هوشمند می باشد.

میزو ام ۱ نوت در تست های مربوط به طول عمر باطری، بسیار خوب ظاهر شده بود و حال می خواهیم ببینم نسخه نسل جدید این گوشی هوشمند در این تست ها چگونه عمل می کند.

تست طول عمر باطری در حالت مکالمه

اول از همه به میزان طول عمر باطری در حالت مکالمه در شبکه ۳G می پردازیم. در این تست، باطری میزو ام ۲ نوت در حدود ۲۱ ساعت دوام آورد که پیشرفت قابل ملاحظه ای نسبت به میزو ام ۱ نوت به شمار می آید.

تست طول عمر باطری گوشی میزو ام 2 نوت

نتایج تست طول عمر باطری در حالت مکالمه

تست طول عمر باطری در حالت وب گردی

یکی از تست های دیگر، میزان دوام باطری در حالت وب گردی می باشد. با اجرای یک اسکریپت وب اختصاصی بر روی گوشی هوشمند میزو ام ۲ نوت، این دستگاه توانست ۱۰ ساعت به طور مداوم به فعالیت ادامه دهد که البته در مقایسه با میزو ام ۱ نوت، ۳ ساعت کمتر می باشد. با این حال نتیجه آزمایش قابل قبول است و این گوشی نمره قبولی را در این بخش می تواند کسب کند.

تست طول عمر باطری گوشی میزو ام 2 نوت

نتایج تست طول عمر باطری در حالت وب گردی

تست طول عمر باطری در حالت پخش ویدیو

تست طول عمر باطری در هنگام پخش ویدیو، جایی است که پاشنه آشیل باطری میزو ام ۲ نوت نمایان می شود. این گوشی هوشمند در حالت پخش ویدیو تنها قادر به شش و نیم ساعت پخش مداوم می باشد که بسیار کمتر از حد معمول می باشد. بد نیست یادآوری کنیم که طول عمر باطری میزو ام ۱ نوت در حالت پخش ویدیو تقریبا دو برابر این مقدار بوده است.

تست طول عمر باطری گوشی میزو ام 2 نوت

نتایج تست طول عمر باطری در حالت پخش ویدیو

طول عمر باطری در حالت آماده به کار

اما وقتی به طول مدتی که دستگاه می تواند در حالت آماده به کار باقی بماند نگاهی بیندازیم، متوجه می شویم که عملکرد میزو ام ۲ نوت نسبت به نسخه پیشین بسیار بهتر می باشد. صرفنظر از این که یک یا دو سیم کارت را در گوشی قرار داده باشید، میزو ام ۲ نوت می تواند در حدود ۱۵ روز در حالت آماده به کار یا استندبای باقی بماند.

نتیجه گیری

باطری میزو ام ۲ نوت در بخش های مکالمه و وب گردی نمرات خیلی خوبی کسب می کند ولی متاسفانه در حالت پخش ویدیو بسیار ضعیف تر از حد انتظار ظاهر شده است. همچنین این گوشی هوشمند میانگین مدت آماده به کار را نیز نسبت به نسخه نسل قبل ارتقا بخشیده است و عددی برابر ۶۹ ساعت را ثبت کرده است. از تمامی این تست ها می توان نتیجه گرفت که اگر در روز جمعا در حدود یک ساعت مکالمه، وب گردی و پخش ویدیو داشته باشید، گوشی هوشمند میزو ام ۲ نوت می تواند، دو روز و نیم روشن بماند.

تست طول عمر باطری گوشی میزو ام 2 نوتشایان ذکر است که گوشی میزو ام ۲ نوت، از سه حالت مصرف انرژی برخوردار می باشد. حالت مصرف بهینه (power-saving) که تنها چهار هسته پردازنده در این حالت فعال هستند، حالت متعادل (balanced) که شش هسته در این حالت فعالیت خواهند کرد و بالاخره حالت حداکثر کارایی (performance) که تمامی هشت هسته پردازشی در این حالت به کار گرفته می شوند. تست هایی که ما بر روی گوشی میزو ام ۲ نوت انجام دادیم همگی در حالت حداکثر فعالیت بوده اند، بنابر این با قرار دادن گوشی در سایر حالت ها ممکن است در عمل نتایج بهتری کسب کنبد.

منبع gsmarena
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • اولین تصویر درز کرده از میزو NIUX
  • Meizu NIUX یک تلفن هوشمند با رابط کاربری سامسونگ
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    پنج + 5 =