تست طول عمر باطری گلکسی نوت ۵

دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴ ۹:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 1

سامسونگ با کوچک تر کردن باطری گوشی هوشمند گلکسی نوت ۵ نسبت به نسل پیشین آن، تعجب بسیاری را برانگیخت. باطری این گوشی هوشمند که ظرفیتی ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی دارد، امکان خارج کردن از گوشی را نیز ندارد. در مطلب پیش رو قصد داریم طول عمر باطری گلکسی نوت ۵ را بررسی کرده و ببینیم آیا کوچک تر شدن باطری تاثیری در کارایی آن داشته یا نه. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

تست طول عمر باطری در حالت مکالمه

اول از همه به مدت زمان مکالمه مداوم این گوشی می پردازیم. در تستی که در این حالت انجام شد، گلکسی نوت ۵ توانست ۲۰ ساعت و نیم امکان مکالمه مداوم را فراهم کند که رقم بسیار قابل توجهی برای یک گوشی پرچمدار محسوب می شود. رکورد این گوشی دقیقا برابر با مدت زمانی است که پیش از این گلکسی نوت ۴ توانسته بود ثبت کند.

تست طول عمر باطری گلکسی نوت 5

نتایج تست طول عمر باطری در حالت مکالمه

تست طول عمر باطری در حالت وب گردی

در حالت وب گردی نیز باطری گلکسی نوت ۵ توانست به مدت ۱۰ ساعت و ۴۳ دقیقه به صورت مداوم به فعالیت ادامه دهد. در این زمینه نیز این گوشی هوشمند رکوردی مشابه نسخه نسل پیشین خود (البته قبل از بروزرسانی اندروید آبنبات چوبی) ثبت کرده است که با توجه به کوچک تر شدن باطری آن، می توان گفت نتیجه واقعا درخشان بوده است.

تست طول عمر باطری گلکسی نوت 5

نتایج تست طول عمر باطری در حالت وب گردی

تست طول عمر باطری در حالت پخش ویدیو

به نظر می رسد کوچک تر شدن باطری در گلکسی نوت ۵، تاثیر خود را در حالت پخش ویدیو نمایان کرده و این گوشی هوشمند نسبت به نسل پیشین خود نتایج ضعیف تری را در این زمینه به دست آورده است. گلکسی نوت ۵ با یک بار شارژ توانست به مدت ۱۴ ساعت به پخش ویدیو بپردازد که تقریبا ۴ ساعت کمتر از رکورد گلکسی نوت ۴ می باشد.

تست طول عمر باطری گلکسی نوت 5

نتایج تست طول عمر باطری در حالت پخش ویدیو

طول عمر باطری در حالت آماده به کار

عملکرد خارق العاده چیپ ۱۴ نانومتری Exynos 7420 در حالت آماده به کار، باعث شده است تا گوشی گلکشی نوت ۵ بتواند به طور میانگین مدت ۸۵ ساعت در حالت آماده به کار باقی بماند که رکورد بسیار خوبی محسوب می شود. این بدان معنی است که اگر در روز جمعا یک ساعت از قابلیت های مکالمه، وب گردی و پخش ویدیو استفاده کنید، باطری گلکسی نوت ۵ می تواند ۳ روز کامل را بدون نیاز به شارژ مجدد دوام بیاورد.

تست طول عمر باطری گلکسی نوت 5میانگین مدت آماده به کار ماندن گوشی هوشمند گلکسی نوت ۵ تنها ۵ ساعت کمتر از نسخه نسل پیشین خود (با بروزرسانی اندروید آبنبات چوبی) می باشد. ولی با در نظر گرفتن باطری کوچک تر آن باید گفت نتایج بدست آمده برای این گوشی قابل قبول می باشند. باطری گلکسی نوت ۵ مطمئنا می تواند به نیاز کاربران عادی و حتی پرمصرف به خوبی پاسخ دهد. به علاوه، قابلیت شارژ سریع نیز کمک خواهد کرد تا از لحاظ شارژ باطری کمترین مشکل را در این گوشی هوشمند داشته باشید.

منبع gsmarena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


× پنج = 35