جاگذاری بالعکس قلم S Pen باعث آسیب دائمی نوت ۵ خواهد شد

سه شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 2

قبل از این که اسمارت فون نوت ۵ ساخته شود، نسخه های قبلی این خانواده (نوت) از جمله نوت ۴ یا نوت ۲ و… که همگی از قلم هوشمند S Pen برخوردار بودند توسط مکانیزمی امنیتی از وارد شدن قلم به طور بالعکس جلوگیری می کردند. در ادامه با موبایل مگ باشید.

جاگذاری بالعکس قلم S Pen باعث آسیب دائمی نوت 5 خواهد شد

همان طوری که ذکر شد، اعضای قبلی خانواده ی نوت که همگی دارای قلم هوشمند S Pen بودند برای جلوگیری از آسیب دیدن گوشی حین وارد شدن قلم به طور برعکس، از مکانیزمی (ساز و کار – دستگاه) خاص استفاده می کردند.

اگر اخبار مربوط به اسمارت فون گلکسی نوت ۵ را خوانده باشید، قلم هوشمند S Pen موجود در این محصول (نوت ۵) به طور خودکار بیرون می آید و به همین دلیل، از آن مکانیزم امنیتی بهره نمی برد. عدم وجود این مکانیزم باعث می شود که با وارد شدن بالعکس قلم S Pen، آسیب های جدی به این فبلت وارد شود.

فرض کنید که یک کاربر نوت ۵ به طور اتفاقی و ناخودآگاه قلم هوشمند S Pen را به طور برعکس وارد فبلت کند. چه خواهد شد؟ در خوش بینانه ترین حالت، ممکن است که سیستم خروج خودکار قلم آسیب ببیند و پس از آن هرگز قادر به خروج قلم نباشد. در بدبینانه ترین حالت هم امکان دارد سیستم داخلی نوت ۵ آسیب ببیند. در حالتی بین این دو که احتمال بیشتری دارد، قلم در فبلت گیر می کند و هرگز به بیرون کشیده نخواهد شد.

به احتمال زیاد اسمارت فون گلکسی نوت ۵ همانند گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج روانه ی بازار ایران نیز خواهد شد؛ اگر قصد دارید در آینده گلکسی نوت ۵ را خریداری کنید، از همین حالا این اخطار را به یاد داشته باشید: «هنگامی که می خواهید قلم S Pen را در فبلت نوت ۵ جاگذاری کنید، از صحیح بودن حالت و جهت آن اطمینان حاصل کنید»

شاید نتوان این گوشی را به دست هر کسی سپرد و یا به کودکان اجازه داد به آن نزدیک شوند. منتظر اخبار بعدی موبایل مگ باشید.

منبع PhoneArena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • قابلیت خروج خودکار قلم S Pen در Galaxy Note 5
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    − چهار = 2