قابلیت خروج خودکار قلم S Pen در Galaxy Note 5

سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۲۳:۱۳
به این نوشته امتیاز دهید : 1

این طور که به نظر می رسد سامسونگ قصد ندارد تا قبل از ماه سپتامبر از گوشی هوشمند Galaxy Note 5 رونمایی کند. اما با این حال شایعات و اطلاعات غیر رسمی زیادی درباره این محصول منتشر شده است که تا حدودی ما را با این فبلت پرچمدار سامسونگ آشنا می کند. در این بین برخی اخبار ضد و نقیض نیز منتشر می شوند. به عنوان مثال برخی معتقدند سامسونگ در Galaxy Note 5 از صفحه نمایش دو طرف خمیده استفاده خواهد کرد و در مقابل یعضی دیگر بر این باورند که سامسونگ طراحی این محصول را کمابیش مشابه نسخه قبلی انجام خواهد داد و بیشتر به ارتقا سخت افزار آن تاکید خواهد داشت.

اما خبری که اخیرا منتشر شده به نکته متفاوتی اشاره دارد. در این گزارش آمده که Galaxy Note 5 به قلم S Pen با قابلیت خارج شدن خودکار از درون گوشی مجهز می باشد. به عبارتی دیگر کاربر نیازی به خارج کردن دستی قلم از جای خود ندارد و خود گوشی به هنگام نیاز آن را به بیرون هدایت خواهد کرد.

قابلیت خروج خودکار قلم S Pen در Galaxy Note 5

حق ثبت اختراع این تکنولوژی هم اکنون توسط سامسونگ به ثبت رسیده و در طرحی که سامسونگ ارائه داده، اشاره گردیده که در این تکنولوژی جدید از آهن ربا و خاصیت مغناطیسی برای رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده شده است. به این صورت که یک آهن ربا درون قلم S Pen و آهن ربایی دیگر درون گوشی قرار داده شده است. هنگامی که قلم در جای خود قرار دارد این آهن ربا ها همدیگر را جذب کرده و قلم را در جای خود ثابت نگه می دارند. وقتی هم که نیاز به خارج کردن قلم می باشد، گوشی با عوض کردن قطب های این آهن ربا ها باعث ایجاد نیروی دافعه بین آن ها شده و در نتیجه قلم را از جای خود به بیرون هدایت خواهد کرد.

سوالی که کماکان باقی می ماند این است که این تغییر قطب آهن ربا ها با چه روشی و در چه شرایطی اعمال خواهد شد. به نظر می رسد سامسونگ برای این کار از دستورات صوتی کاربر و یا یک کلید و یا ترسیم یک جسچر خاص بر روی صفحه نمایش استفاده خواهد کرد.

باز هم یاد آوری می کنیم که سامسونگ فعلا جزئیات زیادی درباره Galaxy Note 5 منتشر نکرده و رونمایی از آن را برای ماه سپتامبر برنامه ریزی کرده است. پس باید تا آن زمان صبر کنیم و ببینیم شایعاتی که در مورد این محصول پخش شده تا چه حد واقعیت دارند.

منبع sammobile
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
 • برترین گوشی های هوشمند با قابلیت ضبط ویدیوی ۴K
 • مقایسه گوشی های هوشمند LG V10 و گلکسی نوت ۵
 • 2 دیدگاه

  1. […] ساده تر در ماه خرداد شایعاتی منتشر شده بودند که حاکی از خروج خودکار قلم S Pen بودند. این ویژگی نیز در ویدئو به تفصیل نمایش داده شده […]

  دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


  هشت − = 4