احتمال عرضه سرفیس پرو ۴ در اندازه های بزگتر از ۱۲ اینچ

پنج شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۶:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

اگر اندازه ۱۲ اینچی تبلت سرفیس پرو ۳ نیز نمی تواند شما را قانع کند، هیچ نگران نباشید. زیرا این طور که از شایعات مختلف به گوش می رسد، مایکروسافت در تبلت سرفیس پرو ۴ قصد دارد مدل هایی با ابعاد بزرگتر را نیز روانه بازار کند. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

گفته شده است که مایکروسافت چندین مدل مختلف از سرفیس پرو ۴ را طراحی کرده است که این مدل ها دیگر مانند گذشته اختلافشان تنها در میزان حافظه داخلی آن ها نخواهد بود. بلکه این بار مایکروسافت می خواهد علاوه بر مدل ۱۲ اینچی معمول، مدل هایی با اندازه ۱۳ و ۱۴ اینچ نیز عرضه نماید. اگر این شایعات حقیقت داشته باشند، مایکروسافت یکی دیگر از شرکت های بزرگی خواهد بود که به سمت بزرگتر کردن اندازه محصولات خود پیش می روند.

احتمال عرضه سرفیس پرو 4 در اندازه های بزگتر از 12 اینچالان چندین سال است که سازندگان گوشی ها و تبلت های هوشمند از بزرگ تر کردن اندازه محصولات سخن می گویند زیرا به اعتقاد آن ها، در حال حاضر فبلت ها توانسته اند گوشی های هوشمند با صفحه نمایش کوچک را تقریبا از دور خارج کنند و بنابر این کاربران هر چه بیشتر به سمت محصولات بزرگتر تمایل نشان می دهند. در بین این سازندگان نیز می توان گفت که سامسونگ اولین شرکتی بود که با عرضه تبلت های ۱۲٫۲ اینچی گلکسی نوت پرو و گلکسی تب پرو به این نیاز بازار پاسخ داد. البته طبق اخباری که از این کمپانی کره ای به گوشی می رسد، احتمالا شاهد محصولاتی بزرگتر و در حدود ۱۸ اینچ نیز از این شرکت خواهیم بود.

شرکت آمازون هم قصد دارد تا تبلت فایر خود را این بار در اندازه ای ۱۲ اینچی راهی بازار کند و به نظر می رسد این خرده فروش بزرگ آنلاین نیز نمی خواهد از بازار رو به رشد ابزار های با اندازه بزرگ عقب بماند.

احتمال عرضه سرفیس پرو 4 در اندازه های بزگتر از 12 اینچبا اینکه اپل دلیل خود را برای ارائه آیپد پروی بزرگ تر، جلب رضایت مشتریان حرفه ای و کاربرانی که در امور تجاری خود از این محصول استفاده می کنند، اعلام کرده است اما به نظر نمی رسد مایکروسافت با چنین چالشی روبرو باشد. همین امر باعث می شود که این اقدام مایکروسافت کمی عجیب به نظر برسد، زیرا با بزرگتر کردن اندازه تبلت های سرفیس، این محصولات بیش از پیش به محدوده لپ تاپ ها نزدیک می شوند و این می تواند باعث آشکار شدن توان پایین تر آن ها نسبت به لپ تاپ ها و در نتیجه شکست این محصولات شود. مایکروسافت پیش از این نیز لپ تاپ های مک بوک اپل را به عنوان رقیبی برای سرفیس های خود در بازار می دید و با بزرگتر کردن اندازه تبلت های خود بیشتر از همیشه سایه سنگین مک بوک ها را بر روی این محصول خود خواهد دید.

به هر حال اگر این اتفاق رخ دهد، مطمئنا دیگر مایکروسافت نمی تواند از شعار معروف خود با مضمون “تبلتی که جایگزین لپ تاپ شما می شود” برای سرفیس پرو ۴ استفاده کند، زیرا در حقیقت این محصول دیگر یک تبلت نخواهد بود و بیشتر به لپ تاپ شباهت خواهد داشت.

منبع slashgear

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • معرفی کامل نسل دوم دست بند هوشمند مایکروسافت
  • مایکروسافت رسما از لومیا ۹۵۰ رونمایی کرد
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    9 + چهار =