تصاویری از انفجار گوشی وان پلاس ۱ هنگام شارژ شدن

یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۴ ۷:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 2

دو روز پیش، یعنی جمعه ششم شهریور ماه مصادف با بیست و هشتم آگوست، روز خوبی برای «آنخور دوگار» (Ankur Dugar) نبود. «آنخور دوگار» (Ankur Dugar) یک شهروند هندی است که یک گوشی وان پلاس ۱ دارد اما یک روز… در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

«آنخور دوگار» (Ankur Dugar) روز جمعه را به طور عادی گذراند و اخرین باری که اسمارت فون ۶۴ گیگابایتی خود را دید، ساعت ۲ بامداد بود. او گوشی خود را در این لحظه به شارژر متصل کرد. سپس آن را درون کیف خود گذاشت. ساعت ۹ صبح بود که ناگهان بوی سوختگی شدیدی احساس کرد. پس از چند لحظه متوجه شد که منشاء بوی آتش سوزی و سوختگی، اسمارت فون وان پلاس ۱ خودش می باشد.

به محض این که «آنخور دوگار» (Ankur Dugar) گوشی خود را دید، آن را از نزدیکی تخت خواب خود و کیفش دور کرد یا صادقانه ترَش این است که او گوشی خود را پرت کرد. وی تمام ماجرا را دریافت و سپس از گوشی سوخته ی خود تصاویری گرفت که می توانید آن ها را مشاهه کنید.

بیشتر آسیب وارده به محل قرار گیری باتری بوده است؛ جایی که تمام قطعات حساس، پردازنده، دوربین، اسپیکر و… در نزدیکی آن قرار دارند. صبح جمعه یعنی چند ساعت پس از آن واقعه، «آنخور دوگار» (Ankur Dugar) تصمیم گرفت از خدمات پشتیبانی و حمایتی وان پلاس کمک بگیرد. به همین دلیل عزم سفر کرد و به مرکز خدمات وان پلاس رفت تا شاید اسمارت فون سوخته ی او را تعویض کنند؛ احمقانه به نظر می رسد. همان طوری که انتظارش را داشتیم، تیم پشتیبانی وان پلاس هیچ خدماتی به او ارائه ندادند.

برای مشاهده ی تصاویر در اندازه ی بزرگ تر، روی آن ها کلیک کتید.

اگر به گذشته برگردیم می بینیم که در ژوئن ۲۰۱۲ هم این چنین اتفاقی افتاده بود. کاربر یک اسمارت فون سامسونگ گلکسی اس ۳ (S3) ادعا می کرد که هنگام اتصال گوشی برای شارژ در اتومبیل، اسمارت فونش آسیب جدی دیده است. او برای شکایت ابتدا به کمپانی سازنده ی اتومبیل رفت اما آن ها گوشی را ضبط کردند و برای کارشناسی به کمپانی سامسونگ تحویل دادند. کمپانس سامسونگ پس از چند روز اعلام کرد که این گوشی ابتدا در توالت افتاده و سپس برای خشک کردن آن، درون مایکروویو قرار داده شده است. صاحب این گوشی برای این که بتواند اسمارت فونش را تعویض کند دست به این ترفند نه چندان موفق زده بود.

اکنون می بینیم که پاراگراف بالا با اتفاقی که برای «آنخور دوگار» افتاده است بسیار شباهت دارد. البته شاید ادعای «آنخور دوگار» صحت داشته باشد.

منتظر اخبار بعدی موبایل مگ باشید.

منبع PhoneArena
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • گلکسی A8 با پردازنده ی Exynos روانۀ بازار هند شد
  • IBall موبایلی با دوربین چرخنده ۸ مگاپیکسلی معرفی کرد
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    − هشت = 0