آموزش کار با کورتانا: کورتانا در یک نگاه [قسمت اول]

یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۴ ۱۶:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 1

اگر یکی از کاربران گوشی های ویندوزفونی باشید بدون شک دستیار صوتی کورتانا را می شناسید. اما آیا ما واقعاً بیش ترین و کامل ترین استفاده را از آن می بریم؟ از امروز انتشار مقاله های سریالی نحوه کار با کورتانا آغاز می شود. در ادامه با اولین قسمت این مقاله با موبایل مگ همراه باشید.

آموزش کار با کورتانا: کورتانا در یک نگاه [قسمت اول]

همان طوری که ذکر شد، این مقاله اولین قسمت آموزش کار با کورتانا است پس خالی از لطف نیست که پیرامون آن کمی توضیحات ابتدایی داده شود.

اگر از کاربران ویندوزفون نباشید شاید بپرسید که کورتانا چیست یا به عبارتی دیگر کیست؟ کورتانا (Cortana) نام دستیار صوتی کمپانی مایکروسافت است که در حکم Siri برای اپل ، Blackberry Assistant برای بلک بری و حتی Google Now برای گوگل می باشد. کورتانا در ابتدا برای سیستم عامل ویندوزفون طراحی شد و اکنون خبر رسیده که این دستیار صوتی به ویندوز ۱۰ رایانه هم وارد خواهد شد.

کورتانا طراحی شده که کار های موجود در گوشی شما را فقط با یک دستور صوتی اجرا کند. به عبارتی دیگر، دیگر نیازی نیست که شمابه قسمت مخاطبین گوشی ویندوزفونی خود وارد شده، مخاطب را پیدا کرده و به او زنگ بزنید. کورتانا این فرایند حدوداً ۲۰-۳۰ ثانیه ای را در عرض حدوداً ۵ ثانیه و یا کم تر اجرا خواهد کرد. با گفتن کلمه ی Call و سپس نام شخص مورد نظر تماس شما برقرار می شود. البته در این پاراگراف قصد از ورود به این بحث، آموزش نبود آشنایی با کورتانا بود.

اجرای کورتانا

برای اجرای دستیار صوتی کورتانا کافی است که روی لوگوی کورتانا کلیک کنید و یا این که دکمه ی جستجو (علامت ذره بین کنار دکمه ی استارت و بازگشت) را بفشارید. با انجام یکی از این دو کار، کورتانا اجرا خواهد شد. برای این که یک دستور صوتی را به کورتانا بدهید، می بایست روی علامت میکروفون در سمت چپ و پایین کلیک کنید. در تصویر زیر کاملاً مشهود است.

آموزش کار با کورتانا: کورتانا در یک نگاه [قسمت اول]

منتظر قسمت های بعدی این مقاله در موبایل مگ باشید.

منبع Windowsphone
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • آموزش کار با کورتانا: به کورتانا چه بگوئیم؟ [قسمت دوم]
  • اخبار محلی را از کورتانا بشنوید
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    2 × = چهار