ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ در مقابل اپل واچ

جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ ۲۱:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ در مقابل اپل واچ

شرکت سامسونگ وعده داده بود که در IFA سال جاری گجت پوشیدنی جدیدی را معرفی کند این شرکت واعده خود را نگه داشت و ساعت هوشمند جدید خود را در دو مدل Gear S2 و Gear S2 classic معرفی کرد به طوری که می تواند بهترین ساعت هوشمند سال ۲۰۱۵ میلادی باشد. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید تا ساعت هوشمند Gear S2 را در مقابل اپل واچ مقایسه کنیم.

شرکت سامسونگ در سال گذشته ساعت هوشمند Gear S را معرفی کرد و امسال هم با دو مدل جدید Gear S2 و Gear S2 classic برای نبرد با اپل واچ آمده است. قرار است که این ساعت های هوشمند رقابت تازه ای را در بازار با هم آغاز کنند.

دایره در مقابل مستطیل : رقابت طراحی

ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ در مقابل اپل واچ

سامسونگ در میان طرفداران اولین تکنولوژی ساعت هوشمند را دارد. با این حال می توان گفت که در طول سال اخیر بازار ساعت های هوشمند رونق بسیاری یافته است. اما شروع عرضه ساعت های هوشمند که اولین ساعت هوشمند اپل چند ماه پیش عرضه شد یک شروع پر از موانع را داشته است. این دو شرکت که رقیب سرسخت هم دیگر هستند رقابت ساعت های هوشمند را در یک مرحله باهم آغاز کردند. البته با فراموش کردن Gear و معرفی ساعت هوشمند جدید Gear S2 تحول کاملا متفاوتی را روی پوشیدنی های هوشمند ایجاد کرده است.

به هر حال ساعت های هوشمند نقش مهمی را دارند و اکثر دارندگان گوشی های هوشمند مشتاق به خریدن یکی از مدل های موجود در بازار می باشند که با استایل خاص و اهداف کاربردی طراحی شده اند. به نظر می رسد که اپل رقابت را بهتر درک کرده است و با امکان پرداخت همراه در اپل واچ خود را یک قدم جلوتر گذاشته است.

به هر حال کاربران این را تشخیص می دهند که از ساعت هوشمند دایره ای یا مستطیلی استفاده کنند. اپل صفحه نمایش مستطیلی شکل را به جای دایره ای ترجیح داده است. ممکن است سوالات بسیاری درباره برنامه ریزی ساعت های هوشمند داشته باشید البته لازم به ذکر است که شکل چهار گوش اپل واچ به طور ناگهانی ظاهر شد. اما از نگاه دیگر ساعت های هوشمند با شکل دایره ای فرم خاصی را دارند و در اصل باید معیار اصلی ساعت های کلاسیک در آن حفظ شود.

ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ در مقابل اپل واچ

در نگاه کلی به ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ زیبایی ساده آن به چشم می خورد و در حین ساده بودن آن مدرن است. حال به نظر شما کاربر صفحه نمایش گرد را ترجیح می دهد یا مستطیلی شکل؟ آنطور که بازار فعلی صحبت می کند کاربران بیش تر به صفحه نمایش های گرد یا دایره ای شکل برای ساعت های هوشمند علاقه دارند.

حال بیایید نگاهی به صفحه نمایش دایره ای شکل ساعت هوشمند جدید سامسونگ داشته باشیم. همانطور که در تصویر می بینید صفحه نمایش AMOLED استفاده شده در هردو بسیار زیبا است. تولید اشکال و فرم ها خوب و واضح هستند و کنتراست تصاویر نیز بسیار عالی است. صفحه نمایش هردو دستگاه لمسی هستند بنابراین شما می توانید از انگشتانتان برای استفاده از Gear S2 یا اپل واچ استفاده کنید. اما این کار بسته به رابط کاربری دارد و باید به طوری باشد که شما کاملا از محتوا لذت ببرید.

اگر عادلانه بررسی کنیم هردو صفحه نمایش جذابیت کامل را دارند اما لبه صفحه نمایش Gear S2 به دلیل ماهیت پیشرفته تر و پیچیده از سوی رابط کاربری تایزن سامسونگ همراه با شکل دایره ای بهتر به نظر می رسد.

چرخش ناهنجاری ها و تاج دیجیتال: آیا آینده برابر گذشته است؟

ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ در مقابل اپل واچ

اپل واچ یا ساعت هوشمند اپل بسیار آشنا به نظر می رسد و این ثابت شده که اپل از یک پلتفرم نزدیک تر برای خود استفاده کرده است و آن را با توجه به کلیه دستگاه های خود انتخاب کرده است. از لحاظی دیگر با سیستم یکپارچه خود هدف نسبتا خوبی را داشته است اما به هیچ وجه خالی از مشکلات نبوده است. ما در حال حاضر درباره مشکلات عمده سیستم عامل اپل واچ صحبت می کنیم.

به هر حلا معتقد هستیم که شرکت اپل برای در دست گرفتن بازار سیستم عامل ساعت هوشمند خود را با توسعه دهندگان سریع تر رو به جلو خواهد برد.

در همین حال ممکن است که سامسونگ هنوز از موفقیت های مالی خود در پوشیدنی ها لذت کافی را نبرده است اما مطمئن باشید که تولید و طراحی در تخصص این شرکت است و این عمل در طول چند سال اخیر ثابت شده است.

حال به نظر می رسد که شرکت سامسونگ ارزش نرم افزاری خود را حفظ کرده است و نتایج دیدنی و جذاب هستند با ویژگی های جالبی که دارند هردو رقابت سرسختی را با یکدیگر آغاز کرده اند.

ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ در مقابل اپل واچهمانطور که شما می توانید تصور بکنید گودی چرخشی این صفحه نمایش یک ابزار رابط ارزشمند به شمار می آید و تنها به این دلیلی است که یک رابط کاربری سریع و تقریبا بی نقص را ارائه داده است. در حالی که تاج دیجیتال اپل به خوبی کار می کند اما عمل چرخشی قاب سامسونگ عملکرد بهتری را نیز دارد و هنوز هم با عملکرد دستی مکانزیم رضایت بخش است.

اما به عنوا حالت کلی باید اعلام کنم که هر دو دستگاه پوشیدنی نام برده شده کاربر پسند هستند که بیشتر خریداران به احتمال زیاد Gear S2 را بر اپل واچ ترجیح می دهند.

ویژگی های نرم افزاری و رابط کاربری

از لحاظ رابط کاربری و نرم افزار باید نمره بیش تری را به ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ داد چراکه تایزن توانسته مخاطبین بیش تری را نسبت به سیستم عامل ساعت هوشمند اپل جذب کند. رویکرد رابط گرافیکی ساده اپل در ساعت هوشمند خود قابل قبول است اما سامسونگ با رابط کاربری خود در صفحه نمایش کوچک دستگاه Gear S2 به صورت بهینه استفاده کرده است.

پس چه چیزی Gear S2 را متمایز کرده است؟ سامسونگ از فضا محدو روی صفحه نمایش هوشمندانه تر استفاده کرده است و یک رابط کاربری ساده و جزئیات نزدیک به هم طوری که مشکلی به وجود نیاید طراحی کرده است. این مخلوط توجه بصری خوبی را ایجاد کرده است و در نهایت تایزن در Gear S2 یک پلتفرم الهام بخش تر را توسعه داده است. فقط کافی است که به چگونگی قرار گرفتن آیکن اپلیکیشن ها  به صورت دایره ای در کناره هم نگاه کرد و تفاوت عمده را نیز به سادگی حس کرد.

آخرین تصویر از تایزن این است که یک مجموعه سرگرم کننده را در Gear S2 ارائه داده است و مجموعه از اپلیکیشن ها و ویژگی های نرم افزاری فوق العاده را در کنار هم گردآوری کرده است.

جدا از اینکه سامسونگ تعامل کاربری سمت راست Gear S2 را حفظ کرده است توانسته یک بسته از قابلیت های مفید و عمیق تر از حد متوسط را به صورت یک پوشیدنی طراحی کند. هردو ساعت در رابط کاربری چهره متفاوتی دارند و طراحی ویجت های زیبا و اپلیکیشن های کاربردی شامل S Health، وضعیت آب و هوا، تقویم و ایمیل به بهترین شکل ممکن انجام داده اند. اپل علاوه بر پشتیبانی از اپلیکیشن فوق کاربردی که به صورت پیش فرض در آن وجود دارد از اپلیکیشن های مستقل به آن هم نیز پشتیبانی می کند.

ما اعتقاد داریم که هردو پوشیدنی با مجموعه ای ویژگی های خود قابل مقایسه هستند اما Gear S2 قابلیت های راحت تر و موثر تری را به ارمغان آورده است.

ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ در مقابل اپل واچ

 

انتظارات

از اوایل سال جاری که اپل واچ یا ساعت هوشمند اپل عرضه شده است محبوبیت بسیاری را به دست آورده که تا حدودی رقابت را پیچیده تر خواهد کرد. با این حال رقابلت اصلی در زمان عرضه دو ساعت هوشمند Gear S2 و Gear S2 classic که دراوایل ماه اکتبر یعنی اواسط مهر ماه آغاز خواهد شد.

به نظر می رسد که سامسونگ برگ برنده را در دست دارد چراکه ساعت هوشمند جدید این شرکت علاوه بر پشتیبانی از گوشی های هوشمند گلکسی با سیستم عامل اندروید ۴٫۴ به بالا از دیگر دستگاه های اندرویدی نیز پشتیبانی می کند و در مقابل شرکت گوگل هم می خواهد اندروید پوشیدنی را به iOS وار کند که عملکرد بهتر آن ها را در زمان عرضه ساعت های هوشمند جدید سامسونگ خواهیم دید.

 

 

منبع phoenarena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • بهترین ساعت های هوشمند با صفحه دایره ای
  • جزئیات جدید انتشار ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    3 + = نُه