موبایل تان را با WiFi روتر شارژ کنید

چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ۱۳:۰۱
به این نوشته امتیاز دهید : 0

موبایل تان را با WiFi روتر شارژ کنید

محققان دانشگاه واشنگتون تکنولوژی را کشف کرده اند که توسط آن روتر WiFi قادر خواهد بود کلیه دستگاه ها از جمله گوشی های اپل آیفون و دستگاه های آندرویدی را از راه دور شارژ کند. در واقع از این طریق هم اتصال به اینترنت برقرار خواهد بود و هم گرفتن شارژ تا فاصله ی ۲۸ فوت امکان پذیر می شود. اما هنوز آزمایش های بیشتری مورد نیاز است تا این تکنولوژی در دسترس عموم قرار بگیرد.

کل این پروسه تنها به یک روتر و چند سنسور نیاز خواهد داشت. این سنسورها قرار است قدرت RF را گرفته و به صورت قدرت DC جهت شارژ باتری به گوشی ارسال کنند. با یک بروز رسانی سیستم عامل روتر، امکان ارسال شارژ از طریق روتر ایجاد خواهد شد و حتی در زمانی که اتصال به اینترنت بر قرار نباشد عملیات شارژ مستقل انجام می شود.

برایس کلاک، از محققان این طرح اشاره به آن دارد که اگر کلیه قدرت شارژ قرار بود مستقیماً بدون کمک سنسورها ارسال شود، بر عملکرد WiFi تاثیر می گذاشت و بنابراین ما از سنسورها جهت بهینه سازی استفاده کردیم تا قدرت لازم جهت شارژ را از طرق آنها ارسال کنیم، بدون آنکه هیچ تاثیری بر روی Wifi  بکذارد. در واقع به جای ارسال یک قدرت مداوم از طریق WiFi  آن را در بین سه کانال WiFi  که با هم تداخلی ندارند تقسیم کرده ایم.

این پروژه موفق شده است تا یک شریک برای راه اندازی و ارائه این محصول به مشتری پیدا کند. کمپانی Energous که فروشنده ی دستگاه های ارسال کننده ی قدرت RF در هوا می باشد در این طرح مشارکت دارد.

این طرح بسیار کاربردی خواهد بود و در آینده به احتمال زیاد مشکلی برای از دست رفتن شارژ گوشی هایمان در جریان اتصال به اینترنت WiFi  نخواهیم داشت.

منبع Phone Arena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • آپدیت Galaxy S6 و Galaxy S6 edge و افزایش عمر باتری
  • ظاهر طلایی رنگ و نحوه خروج قلم S Pen گلکسی نوت ۵
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    2 + چهار =