۱۰ باور غلط و محبوب پیرامون تلفن های هوشمند [بخش اول]

سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۵:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

همچون تمام بخش های مختلف تکنولوژی، برای تلفن ها و تبلت های هوشمند نیز داستان و باورهای غلطی ساخته اند که به نظر می رسد حالا حالاها با آن ها دست و پنجه نرم کنیم. متاسفانه پیروی کورکورانه کاربران از این باور های غلط موجب فراگیر شدن آن ها شده است. با این حال امروز در این مقاله قصد داریم نادرستی ۱۰ باور غلط و فراگیر پیرامون تلفن های هوشمند را بررسی و اثبات نماییم.

در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

برنامه هایی که در پس زمینه کار می کنند باید جهت جلوگیری از کاهش باتری و سرعت عمل تلفن بسته شوند

10 باور غلط و محبوب پیرامون تلفن های هوشمند [بخش اول]

اپل و اندروید، هر دو قعالیت اپلیکیشن ها را در پس زمینه سیستم عامل جهت بهبود مولتی تسک آزاد گذاشته اند. با این حال در این بخش یک باور کاملا غلط در بین کاربران محبوب شده است؛ هر چه تعداد برنامه های پس زمینه بیشتر باشد، باتری تلفن زودتر خالی شده و همچنین سرعت عملکرد سیستم عامل پایین می آید.

لازم به ذکر است بدانید که هر دو سیستم عامل اندروید و iOS فعالیت اپلیکیشن ها در پس زمینه را تا حد نیاز محدود ساخته اند؛ اپل بیشتر از اندروید. با این حال میزان کاهش باتری توسط این فعالیت های پس زمینه ای کاملا عادی و متعارف هستند. همچنین مولتی تسک آخرین عاملی است که بخواهیم کاهش سرعت تلفن را گردنش بیاندازیم.

یکی از تاثیرات جانبی این باور عامیانه و غلط، اپلیکیشن های متعدد تسک کیلر در فروشگاه ها هستند. این اپلیکیشن ها کاملا بی ارزش هستند و با این که فعالیت های پس زمینه را کاملا محدود می کنند، اما تاثیر فابل توجهی در عمر باتری و سرعت تلفن شما ندارند. سیستم عامل های اندروید و iOS هر وقت نیاز به حافظه بیشتری داشته باشند، فعالیت های مختلف و بی ارزش را محدود می کنند.

نباید تلفن هوشمند را قبل از تمام شدن کامل باتری شارژ کنیم

10 باور غلط و محبوب پیرامون تلفن های هوشمند [بخش اول]

امروزه به جای باتری های NiCAD و NiMH از باتری های لیتیومی در تلفن های هوشمند استفاده می شود. اگر این باتری های جدید قبل از کاهش بیش از حد شارژ به شارژر وصل شوند، عملکرد بهتر و طول عمر بیشتری را به کاربر ارائه می دهند، چرا که دیگر در آن ها از حافظه سلولی (Cell Memory) استفاده نشده است.

با این حال این باور عامیانه کاملا غلط به نظر نمی رسد، چرا که متخصصان شارژ ۰ تا ۱۰۰ تلفن را هر سه ماه یک بار یا بعد از هر ۴۰ بار فرایند شارژ به کاربران پیشنهاد می کنند.

بلوتوث و وای فای دایرکت قاتل شارژ باتری شما هستند

10 باور غلط و محبوب پیرامون تلفن های هوشمند [بخش اول]

بلوتوث و وای فای دایرکت به کاربر امکان انتقال فایل ها از یک دستگاه به دستگاه دیگر را می دهند، جدا از این که کدام یک از این دو روش سریع تر فایل ها را منتقل می کند، باید بگوییم هر دو کاملا مفید و مشابه هستند. اما آیا استفاده از آن ها شارژ باتری را خیلی زود خالی می کند؟

خیر.

نسل جدید فناوری بلوتوث و وای فای دایرکت هنگامی که روشن هستند تقریبا هیچ مصرف باتری خاصی ندارند. هنگامی که شروع به انتقال فایل نمایید، کاهش باتری آغاز می شود و این امر کاملا طبیغی به نظر می رسد. پس روشن گذاشتن بلوتوث و وای فای دایرکت – البته در تلفن های جدید تر با نسل جدید این فناوری ها- تاثیری بر عمر باتری تلفن شما ندارد.

مشخصات فنی بالاتر تلفن به معنی عملکرد بهتر است

این باور عامیانه و تقریبا غریزی را نمی توانیم کاملا غلط بدانیم، اما حقیقت این است که نمی توان مشخصات فنی را معیار مناسبی جهت تعیین کیفیت عملکرد یک تلفن هوشمند بدانیم. سالانه ده ها تلفن هوشمند اندرویدی وارد بازار می شوند که برخی از آن ها مشخصات فنی خیره کننده ای دارند.

بگذارید با یک مثال ساده این موضوع را باز کنیم. یک تلفن هوشمند با لنز دوربین ۱۲ مگاپیکلسی ممکن است در زمینه تصویر برداری نتواند حریف یک تلفن با دوربین ۸ مگاپبکسلی شود و در تست های مختلف شکست بخورد.

این مثال را می توان به تلفن های هوشمند چند هسته ای نیز بسط داد. در سال های گذشته تلفن های اندرویدی مختلفی روانه بازار شدند که مشخصات فنی بالاتری نسبت به آیفون داشتند اما با این حال در بخش های مختلف حریف پرچمدار شرکت اپل نشدند. بنابراین علمکرد یک تلفن هوشمند را سیستم عملی آن و همچنین نحوه استفاده کاربر مشخص می کند.

مشخصات فنی تنها ویترین فروشندگان جهت جذب خریداران بیشتر است؛ گول نخورید.

تنها باید از شارژر تلفن همراه خود استفاده کنید

10 باور غلط و محبوب پیرامون تلفن های هوشمند [بخش اول]

متاسفانه ریشه های این باور غلط همچنان به نفع سازندگان سودجوی تلفن های هوشمند در ذهن برخی از کاربران وجود دارد. علاوه بر بازار تلفن ها، شرکت های سازنده در زمینه لوازم جانبی نیز سود قابل توجهی را به دست می آورند و اشتیاق فراوانی به فروش کابل های شارژر ۳۰ الی ۵۰ دلاری به خریداران دارند.

البته استفاده از شارژرهای بی کیفیت و درجه ایکس چینی کماکان خطرات خاص خود را به همراه دارد. با این حال استفاده از شارژر های متناسب با تلفن خود – حتی اگر محصول شرکت دیگری باشد- هیچ آسیبی به گجت هوشمند شما نخواهد رساند.

منتظر بخش دوم این مقاله در وب سایت موبایل مگ باشید.

 

منبع Makeuseof

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • آموزش بهینه سازی مصرف باتری گوشی‌های ویندوزفون [قسمت دوم]
  • آموزش تغییر آیتم های Quick Actions در ویندوزفون
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    نُه − 4 =