موتو ۳۶۰ در چین بدون سرویس های گوگل عرضه خواهد شد

سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۹:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

سیستم عامل اندروید ویر گوگل قصد دارد تا به واسطه ساعت هوشمند موتو ۳۶۰، راه خود را به بازار چین نیز باز کند. البته این طور که به نظر می رسد این ساعت هوشمند با تمام امکانات خود در کشور چین عرضه نخواهد شد. از آنجا که هنوز بسیاری از سرویس های گوگل برای استفاده کاربران چینی ممنوع شده است، ساعت موتو ۳۶۰ هم بدون سرویس های گوگل پلی و Google Now در این کشور عرضه خواهد شد. فقدان این سرویس ها را نیز شرکت چینی Mobvoi، با سرویس های جستجو و تشخیص صدای بومی خود جبران خواهد کرد. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

موتو 360 در چین بدون سرویس های گوگل عرضه خواهد شد

بنا به گفته مدیر مهندسی سیستم عامل اندروید گوگل آقای دیوید سینگلتون، این شرکت مجبور خواهد بود با اعمال برخی مهندسی های دوباره در سیستم عامل اندروید ویر، سرویس های مذکور را از آن حذف کند. در کنار حذف قابلیت هایی مانند سرویس جستجو و برخی ویژگی های نرم افزاری، گوگل با برخی اقدامات زیرکانه به جای برخی سرویس های دیگر خود آن ها را به شکلی کاملا ظریف بومی سازی خواهد کرد. مانند سرویس Ok Google که نام آن به Ni hao Android تغییر خواهد کرد و بدین ترتیب دیگر نیازی به حذف آن نخواهد بود.

در نهایت و با اعمال این تغییرات، با وجود اینکه سیستم عامل اندروید ویر همچنان ظاهر آشنای خود را حفظ خواهد کرد اما مطمئنا در برخی قسمت ها با نقایصی همراه خواهد بود و شکل کامل قبلی خود را نخواهد داشت، چیزی که پیش از این گوگل با جلوگیری از ارائه نسخه های ویرایش شده این سیستم عامل توسط تولید کننده ها، سعی در جلوگیری از آن را داشت. توسعه دهندگان چینی نرم افزارهای مختلف خواهند توانست اپلیکیشن های تولیدی خود را بر روی ساعت های مجهز به اندروید ویر ارائه کنند، که البته با توجه به حذف سرویس گوگل پلی، این اپلیکیشن ها باید از طریق نرم افزار فروشگاهی شخص ثالث عرضه شوند. همانطور که در زمینه قابلیت های صوتی اندروید ویر، شرکت چینی MobVoi اقدام به ارائه سرویس خود به عنوان جانشینی برای سرویس اختصاصی گوگل خواهد نمود، دیگر کمپانی چینی با نام Sogou نیز وظیفه ارائه سرویسی جهت جایگزینی سرویس نقشه گوگل در اندروید ویر را خواهد داشت.

موتو 360 در چین بدون سرویس های گوگل عرضه خواهد شد

آقای دیوید سینگلتون در این باره گفته است:

“ما احساس می کنیم بازار کشور چین، برای ارائه سیستم عامل اندروید و در کل برای تمامی ابزارهای پوشیدنی هوشمند، هنوز در ابتدای مسیر قرار دارد … بنابر این نیاز داریم تا مراحل توسعه این ابزارها را به سرعت تکرار نماییم.”

با توجه به اتفاقات چند وقت اخیر مانند محول کردن ساخت یکی از گوشی های نکسوس امسال به شرکت چینی هوآوی، به نظر می رسد بار دیگر گوگل به بازار تکنولوژی چین علاقه مند شده است. این غول جستجوی اینترنتی آنقدر به این بازار بزرگ علاقه دارد که حاضر شده سرمایه گذاری وسیعی برای مطابقت دادن سیستم عامل اندروید ویر با قوانین چین نماید، حتی با وجود اینکه بسیاری از سرویس های ذاتی این سیستم عامل از دسترس خارج شده و زمان زیادی نیز برای بومی سازی بخش های مختلف اندروید ویر صرف خواهد شد. در این بین برخی منابع مانند The Information و Wall Street Journal پیش بینی کرده اند که گوگل شاید در فکر ارائه یک فروشگاه اپلیکیشن سانسور شده در کشور چین باشد و اگر چنین طرحی را عملی کند می تواند ریشه های سیستم عامل اندروید را در این کشور مستحکم تر نماید.

منبع androidauthority

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • بررسی جامع و کامل LG Watch Urbane
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    سه − = 0