۳۰ گوشی هوشمند جدید از پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ استفاده خواهند کرد

سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ۲۱:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

وقتی صحبت از قدرت پردازشی ابزارهای اندرویدی مانند گوشی های هوشمند، تبلت ها و ساعت های هوشمند به میان می آید، ناخودآگاه نام چیپ های پردازشی ساخت کوالکام به ذهن خطور می کند. علت این امر هم این است که این کمپانی، مدل های مختلفی از پردازنده ها را برای انواع مختلف ابزارها مطابق با نیاز آن ها تولید کرده است. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

30 گوشی هوشمند جدید از پردازنده اسنپدراگون 820 استفاده خواهند کرد

سری اسنپدراگون از چیپ های پردازشی کوالکام شامل مدل هایی مختلفی می باشد که از آن جمله می توان به اسنپدراگون ۲۰۰ با چهار هسته پردازشی جهت استفاده در ابزارهای معمولی که نیاز چندانی به قدرت گرافیکی ندارند اشاره کرد. این چیپ ها در برخی مدل ها حتی شامل مودم LTE نیز می باشند. سری اسنپدراگون ۴۰۰ نیز که محبوب ترین چیپ تولیدی کوالکام می باشد، در برخی نسخه ها دارای هشت هسته پردازشی با معماری ۶۴ بیتی می باشد. چیپ های پردازشی اسنپدراگون ۶۰۰ محبوبیت کمتری دارند، اما دارای برخی قابلیت ها هستند که مورد نیاز گوشی های هوشمند رده بالا می باشد، مانند پشتیبانی از صفحه نمایش QHD و همچنین آخرین مدل از پردازنده های گرافیکی Adreno. در نهایت سری اسنپدراگون ۸۰۰ که پرچمدار محصولات کوالکام محسوب می شون، در برخی مدل ها از قابلیت هایی همچون مودم های پیشرفته X10 LTE، پشتیبانی از صفحات نمایش ۴K و همچنین پشتیبانی از دوربین هایی با دقت تصویری بسیار بالا، برخوردار می باشند.

 شرکت کوالکام با عرضه آخرین مدل از چیپ های پردازشی خود یعنی اسنپدراگون ۸۱۰، لطمه نسبتا بزرگی به اعتبار خود وارد کرد. زیرا با اینکه در روی کاغذ این چیپ پردازشی قرار بود از قدرتی بسیار بالا برخوردار باشد، اما عملکرد این محصول نتوانست توقعات را برآورده کند. البته مشکلاتی مانند عدم مدیریت صحیح گرمای تولید شده در هنگام کاری با برخی برنامه ها نیز باعث شد تا اسنپدراگون ۸۱۰ تقریبا به محصولی شکست خورده مبدل شود. این اتفاق باعث شد تا برخی تولید کننده ها مانند سامسونگ و ال جی از این چیپ پردازشی در پرچمدارهای جدید خود استفاده نکنند. البته تولیدکنندگانی نیز وجود داشتند که با متوسل شدن به راهکارهای نرم افزاری اقدام به رفع مشکل گرم شدن بیش از حد این پردازنده در محصولات خود نمودند.

30 گوشی هوشمند جدید از پردازنده اسنپدراگون 820 استفاده خواهند کرد

 اما اخیرا شایعاتی مطرح شده است که سامسونگ در ساخت اسنپدراگون ۸۲۰ با کوالکام همکاری می کند و قصد دارد از این پردازنده جدید در برخی مدل های گوشی پرچمدار بعدی خود استفاده نماید. هنوز اطلاعات کامل و جامعی در مورد این چیپ پردازشی جدید در دست نیست و فقط برخی اطلاعات کلی در مورد آن از طرف کوالکام اعلام شده است. اما این طور که به نظر می رسد شرکت های مختلفی برای استفاده از این چیپ در محصولات جدید خود ابراز علاقه نموده اند.

رئیس شعبه چینی کوالکام آقای فرانک منگ (Frank Meng) در این رابطه عنوان کرده است که در حال حاضر ۳۰ گوشی هوشمند در حال توسعه، با طراحی های متنوع از پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ استفاده می کنند. وی جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نکرده است، اما به احتمال فراوان بسیاری از تولید کنندگانی که پیش از این از یکی از مدل های پردازنده های سری اسنپدراگون ۸۰۰ در محصولات خود استفاده کرده اند، در تولید پرچمدارهای جدید خود از اسنپدراگون ۸۲۰ بهره برده اند. ظاهرا شرکت کوالکام نسخه ای ویژه از این چیپ با نام V3.X را در ماه اکتبر برای تولید کنندگان ارسال خواهد کرد تا تست های مورد نیاز را انجام دهند. مطمئنا اگر این اتفاق رخ دهد، در آینده ای نزدیک اخبار بیشتری در خصوص چیپ پردازشی اسنپدراگون ۸۲۰ و ابزارهایی که از آن بهره مند خواهند بود، منتشر خواهد شد.

منبع androidheadlines

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • چیپ پردازشی اسنپدراگون ۸۲۰ با بدافزارها مقابله خواهد کرد
  • کوالکام Adreno 530 را معرفی کرد
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    9 − = هفت