رم های ۶ گیگابایتی با چیپ ست های جدید سامسونگ

چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ۹:۲۰
به این نوشته امتیاز دهید : 1

دقایقی پیش، کمپانی سامسونگ از چیپ ست های ۱۲ گیگابیتی LPDDR4 رونمایی به عمل آورد. چیپ های به کار رفته در این چیپ ست، ۲۰ نانومتری هستند. کمپانی های سازنده می توانند به کمک این چیپ ست ها اسمارت فون هایی با ۶ گیگابایت حافظه ی رم بسازند. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

رم های 6 گیگابایتی با چیپ ست های جدید سامسونگ

همان طوری که ذکر شد، چیپ های LPDDR4  این چیپ ست ۱۲ گیگابیتی هستند. هر بایت برابر با ۸ بیت است. در نتیجه با یک حساب ساده می توان دریافت که بخش می تواند ۱٫۵ گیگابایت داده و اطلاعات را در خود ذخیره کند. آن طوری که سامسونگ اعلام کرده است، این چیپ ست از ۴ بخش ۱٫۵ گیگابایتی تشکیل شده است که در نتیجه یک چیپ ست ۶ گیگابایتی به وجود می آید.

تاکنون حافظه های رم ۴ گیگابایتی شاهکار به شمار می آمدند و اسمارت فون های سطح بالا (های اند – High end) از آن بهره می بردند اما حال می بینیم که چیپ ست های ۶ گیگابایت هم آماده استفاده هستند. جالب است بدانید که چیپ ست های ۱۲ گیگابیتی LPDDR4 یا همان ۶ گیگابایتی ۳۰ درصد سریع تر از چیپ ست های ۸ گیگابیتی یا ۴ گیگابایتی هستند. نکته ی جالب تر است که چیپ ست ۶ گیگابایتی علاوه بر پیشرفته تر بودن و بهره گیری از امکانات بیشتر، ۲۰ درصد کم تر از رم های ۴ گیگابایتی انرژی مصرف می کنند.

تقریباً ماه دسامبر ۲۰۱۴ (دی ماه ۹۳) بود که کمپانی ساموسنگ اولین چیپ ست ۸ گیگابیتی LPDDR4 (یک گیگابایت) را تولید کرد. پس از آن، اسمارت فون هایی از قبیل گلکسی نوت ۵، وان پلاس ۲ و گلکسی اس ۶ اج پلاس از همین چیپ ست ها بهره بردند. در واقع، آن ها از چهار بخش ۱ گیگابایتی که مجموعاً منجر به به وجود آمدن یک حافظه ی رم ۴ گیگابایتی می شد برخوردار بودند.

کمپانی سامسونگ در هنگام رونمایی از این چیپ ست رم ۶ گیگابایتی اعلام کرد که پرچم دار های بعدی این کمپانی از هین چیپ ست بهره مند خواهد بود. این امر می تواند تاثیر زیادی بر روی افزایش کارایی نرم افزاری داشته باشد و دست سامسونگ را در  بهره گیری از رابط کاربری قوی تر و سیستم عامل پیشرفته تر باز کند.

البته هنوز نقد و بررسی ها پیرامون این چیپ ست منتظر نشده اند پس نمی توان نظر قطعی درباره ی آن داشت. منتظر اخبار بعدی موبایل مگ باشید.

منبع PhoneArena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • تبلت آیپد پرو مجهز به ۴ گیگابایت حافظه رم می باشد
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    + 8 = پانزده