عکاسی در داخل آب گارانتی گوشی اکسپریا زد ۵ را باطل خواهد کرد!

جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۷:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

به نظر می رسد شرکت سونی در زمینه توانایی گوشی هوشمند جدید خود با نام اکسپریا زد ۵، برای کار کردن در زیر آب آن چنان هم مطمئن نمی باشد. این شرکت اخیرا اعلام کرده است که اگر از گوشی هوشمند اکسپریا زد ۵ برای عکاسی در زیر آب استفاده شود، گارانتی این محصول باطل خواهد شد. البته این مسئله در مورد دو مدل دیگر این گوشی، یعنی اکسپریا زد ۵ پریمیوم و اکسپریا زد ۵ کامپکت نیز صادق خواهد بود. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

عکاسی در داخل آب گارانتی گوشی اکسپریا زد 5 را باطل خواهد کرد!

سونی از وقتی که سری گوشی ها و تبلت های اندرویدی اکسپریا زد خود را معرفی کرد، همواره بر روی ویژگی ضد آب و ضد گرد و غبار بودن آن ها تاکید ویژه ای داشته است. در واقع این شرکت در اغلب آگهی های تبلیغاتی به این نکته اشاره کرده است که گوشی های اکسپریا زد توانایی استفاده در زیر آب را دارند و حتی در برخی از تبلیغات این گوشی ها، عکاسی در زیر آب نیز نشان داده شده است که تصاویر مندرج در این مطلب نیز از آن دسته می باشند.

عکاسی در داخل آب گارانتی گوشی اکسپریا زد 5 را باطل خواهد کرد!

حال به نظر می رسد شرکت سونی از موضع قبلی خود در مورد توانایی گوشی های اکسپریا زد برای فعالیت در زیر آب، عقب نشینی کرده است. این کمپانی در خصوص گواهینامه IP68 گوشی هوشمند اکسپریا زد ۵ که به معنی مقاومت در برابر نفوذ آب و گرد و غبار می باشد، چنین گفته است:

“شما نباید این گوشی را به طور کامل در داخل آب فرو ببرید و یا آن را در معرض آب دریا، آب شور، آب کلر دار و یا مایعاتی از قبیل نوشیدنی ها قرار دهید. تخلف از این مقررات و استفاده نامناسب از گوشی باعث باطل شدن گارانتی آن خواهد شد.”

عکاسی در داخل آب گارانتی گوشی اکسپریا زد 5 را باطل خواهد کرد!

مطلب فوق در صفحه رسمی اکسپریا زد ۵ منتشر شده است و بعد از این عبارت نیز لینکی به یک صفحه اختصاصی در وب سایت سونی قرار داده شده که در آن توضیحاتی در خصوص قابلیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن محصولات سونی داده شده است. سونی در این بخش اشاره کرده است که نباید از گوشی در زیر آب استفاده شود. مثلا نباید با آن در زیر آب عکاسی کرد. بنابه گفته این شرکت، تماس قطرات باران بر روی گوشی، ریختن مایعات بر روی آن و همچنین استفاده با انگشت خیس از جمله مواردی است که قابلیت ضد آب بودن گوشی شامل آن ها می شود و سونی مکررا توصیه کرده که کاربران به هیچ عنوان از محصولات این شرکت در زیر آب استفاده نکنند.

عکاسی در داخل آب گارانتی گوشی اکسپریا زد 5 را باطل خواهد کرد!

سونی به این نکته نیز اشاره کرده که رده بندی IP که برای گوشی های این شرکت اعمال شده، تنها این نکته را تضمین می کند که گوشی پس از قرار گرفتن در داخل آب (در شرایط کنترل شده و آزمایشگاهی) همچنان فعال باقی مانده و از کار نمی افتد. در این شرایط آزمایشی، گوشی به دقت وارد یک مخزن شده و پس از مدتی مشخص به دقت از آن خارج می شود. فشار وارده بر گوشی در شرایطی مانند همراه داشتن آن موقع شنا کردن، بسیار زیاد بوده و در این موقعیت ها هیچ تضمینی از طرف سازنده ارائه نمی شود.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا نحوه تبلیغات سونی با شرایطی که برای استفاده از گوشی اکسپریا زد ۵ و سایر محصولات خود تعیین کرده است، همخوانی دارد؟

منبع phonearena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • پنج گوشی هوشمند با ویژگی سخت افزاری متمایز
  • اکسپریا زد۵ کامپکت به همراه هدفونی جدید در اروپا به فروش می رسد
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    5 + = سیزده