۸ چیزی که آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس را بهتر می کرد

جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۲۰:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 2

دو روز پیش یعنی چهارشنبه نهم سپتامبر مصادف با هجدهم شهریور ماه کمپانی اپل از دو اسمارت فون پرچم دار خود با نام های آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس رونمایی به عمل آورد. به محض این که این دو محصول معرفی شدند، افرادی راضی بودند و افرادی نا راضی. در ادامه به نکاتی می پردازیم که اگر در دو اسمارت فون نام برده شده وجود داشت، بهتر می شد. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

البته از بهبود های این دو نسخه از دو گوشی آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس نمی توان به راحتی چشم پوشی کرد. بهبود هایی از قبیل لمس سه بعدی (۳D touch)، بدنه ی آلومینیومی مستحکم تر، پردازنده ی قدرتمند تر و…

یکی از بدعت ها و نوآوری هایی که کمپانی اپل در ساخت دو اسمارت فون آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس به خرج داده است، تنوع در رنگ آن دو می باشد. در ذیل به ۸ نکته ای که دو اسمارت فون آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس را بهتر می کرد اشاره ای اجمالی خواهیم کرد.

۱ . نسبت بیشتر صفحه نمایش به بدنه

8 چیزی که آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس را بهتر می کرد

گوشی های اپل هرگز از نسبت صفحه نمایش به بدنه ی خوبی برخوردار نبودند. این امر به حدی ثابت باقی مانده است که به یک سنت برای اپل بدل شده است. شاید از خود بپرسید که نسبت صفحه نمایش به بدنه یعنی چه؟ فرض کنید که اندازه ی کل بدنه ی گوشی ۵٫۷ اینچ باشد اما آن گوشی از یک صفحه نمایش ۵ اینچی بهره ببرد. می بینیم که ۰٫۷ فضا بیهوده و بدون استفاده باقی مانده است. در واقع به طور میانگین تمامی اسمارت فون های اپل از نسبت صفحه نمایش به بدنه ی ۶۵ درصد بهره می برند. البته این رقم در بهترین حالت تا ۶۸ درصد نیز افزایش می یابد. بسیاری از اسمارت فون های کمپانی های دیگر حداقل از نسبت ۷۰ درصدی بهره می برند. این آمار و ارقام برای پرچم دار یکی از بزرگ ترین کمپانی های دنیا افت دارد و مایه تاسف خواهد بود.

۲ . رزولوشن بالاتر

8 چیزی که آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس را بهتر می کرد

اسمارت فون آیفون ۶ اس که از یک صفحه نمایش ۴٫۷ اینچی بهره می برد، به دلیل کوچک بودن به رزولوشن کم تری نیاز دارد که کمپانی اپل به ۷۵۰ در ۱۳۳۴ اکتفا کرده است. با این اندازه صفحه نمایش و این رزولوشن، تراکم پیکسلی صفحه نمایش آیفون ۶ اس ۳۲۶ پیکسل بر اینچ می باشد. البته این رقم بد نیست اما برای یک پرچم دار اپل، مناسب هم نیست. گوشی آیفون ۶ اس پلاس که به دلیل برخورداری از یک صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی به رزولوشن بیشتری نیاز دارد. در همین راستا در این صفحه نمایش ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل وجود دارد که در نتیجه منجر به ایجاد ۴۰۱ پیکسل در هر اینچ می شود (تراکم پیکسلی ۴۰۱ پیکسل بر اینچی). اگر روز های نخستین مراسم IFA 2015 را بخاطر داشته باشید حتماً می دانید که اسمارت فون سونی اکسپریا Z5 پریمیوم از یک صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی با رزولوشن ۴K بهره می برد. چه خوب می شد که در کنار دوربین ۴K آیفون های جدید اپل، یک صفحه نمایش ۴K هم وجود می داشت که کیفیت ویدئو های ۴K گرفته شده با دوربین ۱۲ مگاپیکسلی آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس در همان اسمارت فون به خوبی مشاهده می شد.

۳ . اسپیکر های استریو

8 چیزی که آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس را بهتر می کرد

امروزه با رشد فناوری های مختلف، پیشرفت شگرفی در حوزه ی اسمارت فون ها نیز پدید آمده است. اسمارت فون های پرچم دار کمپانی های مختلف جهان از اسپیکر های استریو بهره می برند در حالی که اپل در ساخت دو اسمارت فون آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس توجهی به آن ها نکرده است. البته نقص مزبور آن چنان مشهود و محسوس نیست.

۴ . عدم وجود برآمدگی اطراف دوربین

8 چیزی که آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس را بهتر می کرد

اگر به تصاویر دو اسمارت فون آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس توجه کرده باشید بدون شک متوجه یک برآمدگی دایره ای مانند اطراف دوربین شده اید. این برآمدگی در اسمارت فون آیفون ۶ هم وجود داشت که موج انتقادات مثبت و منفی زیادی را در بر داشت. وجود یک حلقه ی برآمده در اطراف دوربین این دو محصول از منظر بسیاری از افراد ناخوشایند به نظر می آید. از چه نظر؟ فرض کنید که این اسمارت فون را بر روی یک میز یا یک سطح صاف قرار داده اید. اگر صفحه نمایش گوشی رو به بالا باشد سمت راست گوشی مرتفع تر از سمت چپ آن خواهد بود. البته این برآمدگی به خودی خود نکته ی ناخوشایندی نیست به شرطی که در مرکز قاب پشتی قرار گیرد. به عنوان مثال، اسمارت فون مایکروسافت لومیا ۶۴۰ ایکس ال که دوربینش در مرکز عرضی آن قرار دارد، دارای یک برآمدگی در اطراف دوربینش است اما به هیچ وجه دچار عدم تقارن نشده است. به دلیل وجود دوربین در سمت چپ گوشی (از رو به روی دوربین) یک عدم تقارن به وجود آمده است که حلقه ی اطراف دوربین نیز بر آن افزوده است.

۵ . ضد آب بودن

8 چیزی که آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس را بهتر می کرد

ماه ها و یا روز ها پیش از رونمایی دو اسمارت فون آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس شایعات بسیاری بر ضد آب بودن این دو تاکید می کردند در حالی که تاکنون هیچ تاییدی توسط کمپانی اپل صورت نگرفته است. اگر این دو محصول حتی در برابر پاشیدن آب هم مقاوم بودند، اپل به آن ها اشاره می کرد. در دست داشتن یک اسمارت فون گران قیمت اپل به خصوص آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس در بیرون از خانه می تواند تا حدی نگران کننده باشد. بسیار ناامید کننده است که یک محصول گران قیمت پرچم دار در سال ۲۰۱۵ در برابر آب مقاوم نباشد.

۶ . باتری قدرتمند تر

8 چیزی که آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس را بهتر می کرد

وجود یک باتری ۱۷۱۵ میلی آمپر در ساعتی در اسمارت فون آیفون ۶ اس می تواند یک فاجعه باشد. اغلب قریب به اتفاق گوشی های اپل از باتری قدرتمند و مناسبی برخوردار نیستند و نمی توانند از لحاظ باتری با کمپانی های دیگر به رقابت بپردازند. باتری اسمارت فون آیفون ۶ اس حتی از میانگین ظرفیت باتری سایر محصولات آیفون هم کم تر است. البته درست است که سیستم عامل آی او اس ۹ می تواند تا حد زیادی از هدر رفت بیهوده ی باتری جلوگیری کند و مصرف باتری را بهینه تر کند اما از هر منظری که نگاه کنیم باز هم باتری ۱۷۱۵ میلی آمپر در ساعتی برای این محصول کم است.

۷ . وجود اپل Pencil

8 چیزی که آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس را بهتر می کرد

اگر اخبار مرتبط با مراسم اپل در IFA 2015 را دنبال کرده باشید بدون شک می دانید که در تبلت آیپد پرو یک قلم استایلوس قرار دارد. این نوع قلم در اسمارت فون سامسونگ گلکسی نوت ۵ هم قرار دارد. بهتر بود که اسمارت فون آیفون ۶ اس پلاس برای داشتن برتری نسبت به برادر کوچک تر خود از یک قلم اپل Pencil بهره می بُرد. برخورداری آیفون ۶ اس پلاس از این قلم فقط برای برتری نسبت به برادر کوچک تر خود نبود بلکه می توانست با اسمارت فون سامسونگ گلکسی نوت ۵ هم به رقابت بپردازد. البته بهتر است که این قلم همانند قلم گلکسی نوت ۵ نباشد که مثل یک تکه چوب خشک به راحتی بشکند. شاید در سری بعدی آیفون ها یک قلم هوشمند اپل Pencil هم وجود داشته باشد؛ البته این فقط یک حدس است.

۸ . قیمت پایین تر

8 چیزی که آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس را بهتر می کرد

جالب است بدانید که میان دو نسخه ی ۱۶ گیگابایتی و ۶۴ گیگابایتی ۱۰۰ دلار اختلاف قیمت وجود دارد. اسمارت فون های اپل در کشور سازنده تاحدودی گران قیمت محسوب می شوند و در صورت وارد شدن آن به کشور های دیگر از قبیل ایران یا هند، این قیمت چند برابر خواهد شد.

منتظر اخبار بعدی موبایل مگ باشید.

منبع PhoneArena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • نحوه اطلاع از نوع پردازنده آیفون ۶ اس
  • چیپ TSMC در آیفون ۶ اس ، دو ساعت بیشتر دوام می آورد
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    4 × پنج =