آموزش شخصی سازی حالت Priority در اندروید (بازگرداندن حالت سایلنت)

شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۵:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

اندروید آب نبات چوبی (شامل نسخه ۵٫۰ و ۵٫۱) با روش متفاوتی جهت کنار آمدن با نوتیفیکیشن و تماس ها به کمک کاربران آمده است. این بخش جدید که Priority Mode نام دارد، همچون یک دروازه در مقابل نوتیفیکیشن های تلفن قرار می گیرد. Priority به معنای اولویت است، بدین معنی که باید محدوده نوتیفیکیشن ها در این حالت را مشخص نمایید. در ادامه می خواهیم بیشتر در مورد شخصی سازی این بخش و همچنین بازگرداندن حالت سایلنت در آخرین نسخه اندروید بحث کنیم.

در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

در بسیاری از بررسی های اندروید آب نبات چوبی، حالت Priority به عنوان ویژگی های جالب و کاربردی معرفی نشده است. شاید همه کاربران به همان حالت سایلنت عادت کرده اند. با این حال بخش Priority ویژگی های کاربردی و جالبی را شامل می شود.

حالت Priority چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر تلفن شما از نسخه ۵٫۰ یا ۵٫۱ سیستم عامل اندروید استفاده می کند، حالت Priority به صورت پیش فرض در آن وجود دارد. جهت دسترسی به این بخش یکی از دکمه های ولوم را فشار دهید. این حالت با یک ستاره در پایین نوار صدا دیده می شود.

وظیفه اصلی این حالت، مسدود کردن نوتیفیکیشن های آزاردهنده در اندروید است. با این حال مسدودسازی حالت Priority هوشمند نیست و نمی تواند به صورت خودکار نوتیفیکیشن اپلیکیشن ها را بلاک کند. اینجاست که پای شخصی سازی توسط کاربری به میان می آید.

خوشبختانه کاربر می تواند از حالت Priority بخواهد تا در زمان خاصی به طور خودکار فعال گردد؛ این زمان خاص می تواند روز خاصی باشد و یا در طول شب ها.

نحوه تنظیم کردن مدت زمان فعالیت این حالت و خودکار کردن آن

آموزش شخصی سازی حالت Priority در اندروید (بازگرداندن حالت سایلنت)

زمانی که حالت Priority را به کمک دکمه های ولوم فعال می کنید، مطابق تصویر بالا دو گزینه در اختیار خواهید داشت:

 1. Indefinitely – با انتخاب این گزینه، خود کاربر باید جهت غیر فعال کردن این حالت دوباره به همین بخش مراجعه نماید.
 2. For A Fixed Hour – به کمک این گزینه می توانید مدت زمان فعال بودن حالت Priority را ۱۵ دقیقه، نیم ساعت، یک ساعت و… تنظیم نمایید.

در کنار عبارت “Priority Interruption Only” یک آیکون تنظیمات را مشاهده می کنید. با انتخاب این گزینه، به منوی شخصی سازی حالت Priority راهنمایی خواهید شد. در بخش Downtime، کاربر زمانی خاص را جهت فعال شدن این حالت به صورت خودکار انتخاب نماید؛ به عنوان مثال، هر شب راس ساعت ۱۲، و یا دوشنبه ها ساعت ۵ بعد از ظهر. جهت این کار، مراحل زیر را طی کنید:

 1. در بخش Downtime ابتدا روز مورد نظرتان را مشخص نمایید.
 2. سپس زمان فعال و غیرفعال شدن را در فیلد های مخصوص مشخص کنید.
 3. در قسمت Interruptions Allowed دو گزینه در اختیار دارید؛ Priority Only – که تنها نوتیفیکیشن های مجاز را نمایش می دهد- و None – عدم نمایش هیچ گونه پیام و نوتیفیکیشنی -.

چگونه امکان نمایش تماس و پیام های افراد خاصی را به وجود آوریم؟

آموزش شخصی سازی حالت Priority در اندروید (بازگرداندن حالت سایلنت)

در همان صفحه تنظیمات، می توانید نمایش و عدم نمایش آلارم ها، تماس و پیام های متنی را مشخص کنید. علاوه بر این در بخش Calls/messages From می توانید مجوز نمایش تماس و پیام های افراد خاصی را در حالت Priority صادر نمایید. با انتخاب گزینه Contacts Only، تماس و پیام های تمامی مخاطبین در این حالت از فیلتر رد می شود و اگر گزینه Starred Contacts Only را انتخاب کنید، تنها نوتیفیکیشن تماس های مخاطبان ستاره دار به نمایش در خواهد آمد.

جهت ستاره دار کردن هر مخاطب، باید از طریق منوی مخاطبین از آیکون ستاره در کنار نام هر یک از آن ها استفاده نمایید.

چگونه نیتیفیکیشن های اپلیکیشن خاصی را در حالت Priority ببینیم؟

همانطور که گفتیم، حالت Priority یک دروازه در مقابل زنگ ها و نوتیفیکیشن های مختلف است. در این حالت تنها نوتیفیکیشن اپلیکیشن های مورد نظر شما نمایش داده می شوند. اما چگونه؟

آموزش شخصی سازی حالت Priority در اندروید (بازگرداندن حالت سایلنت)

در اندروید آب نبات چوبی، منوی جدیدی جهت مدیریت نوتیفیکیشن اپلیکیشن ها طراحی شده است. این منو کاربر را از شر نوتیفیکیشن های آزاردهنده خلاص می کند.

 1. به بخش Setting > Sound And Notification > App Notifications بروید.
 2. اپلیکیشنی را که می خواهید در حالت Priority فعال باشد را پیدا کرده و انتخاب کنید.
 3. سوییچ مربوط به حالت Priority را فعال نمایید.

آموزش شخصی سازی حالت Priority در اندروید (بازگرداندن حالت سایلنت)

چگونه حالت قدیمی سایلنت را برگردانم؟

آموزش شخصی سازی حالت Priority در اندروید (بازگرداندن حالت سایلنت)

مطمئنا با توضیحاتی که در مورد قابلیت های هوشمند حالت Priority دادیم، علاقه شما به بازگشت حالت قدیمی سایلنت کمتر شده است. با این حال اگر هنوز هم می خواهید این حالت را به تلفن اندرویدی خود برگردانید، باید از اپلیکیشن SoundHUD استفاده نمایید.

این اپلیکیشن که تنها تا مدت محدودی رایگان است، نوارهای ولوم برای بخش های مختلف نظیر موزیک، آلارم و تماس های صوتی را به بخش صدای تلفن اضافه می کند. بدین ترتیب به راحتی می توانید تنظیمات مورد دلخواه خود را اعمال نمایید.

در صورتی که قصد دارید از اپلیکیشن یاد شده استفاده نمایید، پیشنهاد می کنیم در بخش Advanced Setting تلفن خود گزینه Ignore long presses را فعال کنید تا دیگر مشکلی در عملکرد SoundHUD نداشته باشید.

منبع Makeuseof

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
 • آموزش نصب فایل APK بر روی اندروید از دسکتاپ
 • دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


  8 × دو =