شخصی سازی منوی اندروید برای چپ دست ها

یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ ۲۰:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

چپ دست بودن در برخی از موارد برای افراد گران تمام می شود؛ مگر گناه چپ دستان چیست؟ آلبرت انیشتین هم چپ دست بود! این افراد گاه در استفاده از ابزاری نظیر قیچی نیز به مشکل بر می خورند؛ چرا که این ابزار برای ۹۰ درصد افراد جامعه که راست دست هستند طراحی شده اند. حتی تلفن های هوشمند نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اگر به منوی رابط کاربری سیستم عامل های اندروید و iOS بیشتر دقت کنید، متوجه این موضوع خواهید شد که افراد راست بهتر می توانند از آن استفاده نمایند.

با این حال سیستم عامل اندروید شامل یک تنظیم پیش فرض جهت شخص ساز منوها برای چپ دست ها می باشد. با استفاده از این قابلیت، تمامی منوها به طوری که مناسب چپ دست ها باشد تغییر شکل خواهند داد. در ادامه می خواهیم نحوه استفاده از این قابلیت را به شما عزیزان آموزش دهیم.

با موبایل مگ همراه باشد.

از آنجایی که قابلیت فوق تنها در حالت توسعه دهنده – Developer  Mode – قابل استفاده است، باید این حالت را در تلفن خود فعال نمایید. فعال کردن این قابلیت بسیار ساده است، کافیست به بخش Setting و سپس About Phone رفته و در پایین چند بار گزینه Build Number را بزنید تا این امکان مخفی نمایان گردد، در واقع پنجره ای جدید حاوی پیغام فعال شدن حالت توسعه دهنده نمایش داده خواهد شد.

با بازگشت به منوی Setting متوجه بخش جدید Developer Setting در بالای بخش درباره تلفن خواهید شد. در این بخش جدید، کمی پایین تر بیایید تا گزینه Force RTL Layout را پیدا کنید.

شخصی سازی منوی اندروید برای چپ دست ها شخصی سازی منوی اندروید برای چپ دست ها

با فعال کردن این گزینه، همچون تصاویر زیر تغییر شکل خواهد داد. تمامی آیکون های نوار بالا به سمت چپ مهاجرت می کنند. همچنین کلیدهای فعال سازی موارد مختلف نیز به بخش چپ می آیند. به هوم اسکرین بروید، متوجه خواهید شد که اسلاید بین منوهای تلفن نیز در جهت چپ خواهد بود.

شخصی سازی منوی اندروید برای چپ دست ها شخصی سازی منوی اندروید برای چپ دست ها

متاسفانه این تغییرات برای اپلیکیشن های شما به وجود نمی آید؛ تمامی اپلیکیشن ها همچون گذشته نمایان می شوند و به همین دلیل نمی توان راه حل پیشنهادی ما را کامل و بی نقص بدانیم. لازم به ذکر است اپلیکیشن های پیش فرض اندروید نظیر گوگل پلاس، هنگ اوتز و بخش تماس حاوی تغییرات مذکور خواهند بود.

اگر چپ دست هستید، پیشنهاد می کنیم حتما این راه حل را امتحان نمایید و در صورت عدم تمایل می توانید به راحتی آن را به حالت اول برگردانید. در ابتدا، تغییرات اعمال شده برایتان جدید و غیر قابل تحمل خواهد بود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم به خودتان زمان دهید. امیدواریم از آموزش ما نهایت بهره را برده باشید. نظرات خود را در بخش پایین با ما و خوانندگان عزیز در میان بگذارید.

منبع addictivetips lifehacker

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • آموزش شخصی سازی حالت Priority در اندروید (بازگرداندن حالت سایلنت)
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    نُه − 2 =