چگونه تلفن یا تبلت اندرویدی را به موس و کیبورد رایانه تبدیل کنیم؟

دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

اگر از یک دستگاه اندرویدی و همچنین سیستم ویندوزی با چیپست اینتل استفاده می کنید، حالا می توانید به راحتی از گجت اندرویدی خود را به موس یا کیبورد رایانه تبدیل کنید. با این کار دیگر نیاز نیست جهت خاموش کردن رایانه از تخت خود بلند شوید، کافیست از تلفن یا تبلت خود اقدام به کنترل از راه دور ویندوز کنید. همچنین اگر موس رایانه از کار بیوفتد، تلفن اندرویدی می تواند یک جایگزین موقت و کاربردی برایتان باشد. در نهایت می توانید یک تلفن اندروید قدیمی تر را به عنوان یک موس یا کیبورد دائمی استفاده کنید!

راه کار ساده و رایگان: کیبورد ریموت اینتل

اگر از یک رایانه مبتنی بر اینتل بهره می برید، از قابلیت کیبورد از راه دور این شرکت لذت خواهید برد. در ادامه جهت آشنایی بیشتر با این قابلیت همراه موبایل مگ باشید.

چگونه تلفن یا تبلت اندرویدی را به موس و کیبورد رایانه تبدیل کنیم؟

نحوه راه اندازی این قابلیت:

  1. ابتدا اپلیکیشن کیبورد ریموت اینتل را دانلود و بر روی تلفن اندرویدی خود نصب کنید.
  2. برنامه Intel Remote KeyBoard Host را بر روی ویندوز نصب و راه اندازی کنید. جهت دانلود باید یکی از نسخه های x86 یا x64 را بسته به سیستم خود انتخاب نمایید.
  3. مهم: مطمئن شوید تلفن اندرویدی و سیستم رایانه شما به یک شبکه وای فای متصل باشند.
  4. در تلفن خود، بر روی اسم سیستم ویندوز خود کلیک کنید.
  5. حالا در ویندوز یک بارکد بزرگ نمایان می گردد. کافیست این بارکد را به کمک تلفن خود اسکن کنید تا دو سیستم به هم اتصال یابند.
  6. حال لذت ببرید!

کارهایی که می توانید انجام دهید

چگونه تلفن یا تبلت اندرویدی را به موس و کیبورد رایانه تبدیل کنیم؟

اپلیکیشن در واقع یک کیبورد و پد مجازی برای رایانه شما عمل می کند. امکان استفاده از این برنامه به صورت عادی یا تمام صفحه نیز وجود دارد. در حالت Portrait، صفحه نمایش شما به دو بخش کیبورد و فضای سفید در بالا تقسیم می شود. کیبورد مجازی اینتل شباهت زیادی به صفحه کلید تلفن های اندرویدی دارد و تنها دکمه هایی نظیر ویندوز، Esc و چهار فلش به آن اضافه شده اند.

چگونه تلفن یا تبلت اندرویدی را به موس و کیبورد رایانه تبدیل کنیم؟

در حالت تمام صفحه، پد مخصوص موس بزرگ می شود و جهت استفاده از کیبورد باید آیکون آن در پایین را انتخاب کنید. در این حالت کیبورد بزرگ تر شده و استفاده از آن – بخصوص در تلفن ها – راحت تر می شود. امکان استفاده از Gesture مخصوص ترک پد لپ تاپ – راست کلیک با دو انگشت – در این برنامه نیز وجود دارد.

علاوه بر این می توانید دستگاه های مبتنی بر اینتل دیگر را نیز به دستگاه خود اتصال دهید. در واقع این اپلیکیشن برای رایانه های HTCP و مبتنی بر ویندوز ایده آل به نظر می رسد، همچنین مینی رایانه های NUC جدید اینتل که دیگر نیاز به استفاده از موس و کیبورد جداگانه نداشته باشید.

چه کارهایی نمی توانید انجام دهید؟

چگونه تلفن یا تبلت اندرویدی را به موس و کیبورد رایانه تبدیل کنیم؟

متاسفانه اینتل به شما امکان استفاده از بسیاری کیبوردهای حرفه ای تر اندروید را نمی دهد. این یک مشکل بزرگ در این بخش محسوب می شود، چرا که کیبورد اینتل تا حدی قدیمی و با امکانات محدود است. امکان ویرایش متن، اسوایپ جهت تایپ سریع تر و بسیاری دیگر از امکانات را نمی توان در این کیبورد مشاهده کرد.

همچنین امکان تعیین میزان حساسیت بخش موس وجود ندارد. به نظر ما این بخش تا حدی حساسیت بالایی داشت. با این حال اگر مدتی به کار با آن بپردازید، مشکلی نخواهید داشت.

یکی دیگر از امکاناتی کوچک اما بسیار مهمی که می توانست در کیبورد اینتل قرار گیرد، دکمه های ولوم یا همان صدا هستند. امکان این کار از طریق برنامه وجود دارد اما به دلیل حساسیت بالای موس، تا حدی آزاردهنده بوده و ممکن است تاثیرگذار نباشد. علاوه بر موارد ذکر شده، عدم امکان استفاده از این کیبورد در دستگاه هایی که از اینتل استفاده نمیکنند، یکی دیگر از محدودیت های قابل توجه به حساب می آید.

امیدواریم از این مقاله آموزشی لذت برده باشید. سوالات خود را در بخش نظرات با ما و خوانندگان دیگر به اشتراک بگذارید.

منبع makeuseof
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


دو × 8 =