آموزش بهینه سازی مصرف باتری گوشی‌های ویندوزفون [قسمت اول]

دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ ۲۰:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 1

خوشبختانه اسمارت فون های دارای سیستم عامل ویندوزفون آن چنان مصرف زیادی نمی کنند و یک اسمارت فون میان رده با این سیستم عامل می تواند در مصرف روزانه ی معمولی تقریباً بین ۵ تا ۶ روز دوام بیاورد. البته این رقم در تمامی گوشی های ویندوزفون یکسان نیست اما به طور میانگین می توان به این ارقام رسید. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

خوشبختانه مایکروسافت در ساخت اسمارت فون های جدیدش از باتری های خوبی بهره می برد؛ از باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر در ساعتی لومیا ۶۴۰ ایکس ال گرفته تا باتری ۳۴۰۰ میلی آمپر در لومیا نوکیا ۱۳۲۰٫ در اسمارت فون ویندوزفونی شما امکاناتی وجود دارد که فقط برخی مواقع مورد استفاده قرار می گیرند. در ذیل به چند نکته ای که در کاهش میزان مصرف باتری نقش به سزایی دارند را اشاره خواهیم کرد.

برخی از مراحل این مقاله ی آموزشی بسیار ابتدایی هستند و فقط برای افراد مبتدی نوشته شده اند.

۱ . فعال سازی حالت ذخیره ی انرژی

اولین مرحله ای که به ذهن هر کسی می رسد و در هر سیستم عاملی وجود دارد، حالت ذخیره ی انرژی (Power Saving) می باشد. برای فعال سازی این قابلیت ابتدا باید روی قسمت تنظیمات (Setting) کلیک کرده و سپس به بخش سیستم (System) مراجعه کنید. بخش System را فراموش نکنید چون در نکات بعدی هم با این بخش سر و کار خواهیم داشت. همان طوری که ذکر شد به بخش System می رویم. اگر کمی به پایین این بخش بیاییم، قسمتی به نام Battery Saver را مشاهده می کنیم. اگر وارد این بخش شوید صفحه ای جدید برای شما باز می شود که سه گزینه را داراست. گزینه ی اول که off است حالت ذخیره انرژی (Battery Saver) را خاموش می کند. با انتخاب گزینه ی دوم نیز حالت Battery Saver فقط زمانی فعال می شود که درصد باتری شما به زیر ۲۰ درصد برسد. گزینه ی سوم که بهتر است آن را انخاب کنید به طور دائمی حالت Battery Saver را فعال خواهد کرد.

۲ . تنظیم نور

همان طوری که قبلاً هم ذکر شد، با بخش System باز هم کار خواهیم داشت. در این قسمت نیز با بخش System سر و کار داریم. در این بخش قسمتی به نام brightness وجود دارد که باید روی آن کلیک کنید. با ورود به آن، دو عنوان به چشم می خورد؛ ابتدا گزینه ی خاموش و روشن (off و on) روشنایی خودکار و دومی هم تنظیم دستی نور صفحه نمایش. اگر در گزینه ی اول حالت تنظمی روشنایی را روشن (on) کنید، گوشی شما به طور خودکار و با در نظر گرفتن نور محیط نور صفحه نمایش را نیز تنظیم می کند. در صورت خاموش کردن این گزینه بخش دوم برای شما قابل دسترسی خواهد شد. همان طوری که در تصویر نیز مشهود است شما می توانید روشنایی صفحه نمایش را در سه حالت کم (low)، متوسط (medium) و زیاد (high) قرار دهید. پیشنهاد می کنم که در حالت عادی نور صفحه نمایش را متوسط (medium) قرار دهید. اگر برخی از مواقع پیش می آید که در محیط های کم نور حاضر می شوید شما می توانید آن را در حالت کم (low) نیز بگذارید. البته مسیر این بخش  کمی طولانی است به همین خاطر می توانید این بخش را در قسمت Quick Actions گوشی خود قرار دهید.

۳ . لاک اسکرین

شاید برای همه ی ما پیش آمده باشد که گوشی را بدون قفل کردن (یا خاموش کردن) در جایی قرار دهیم. مدت زمانی که صفحه نمایش در این حالت روشن می ماند می تواند یکی از دلایل هدر رفتن انرژی باتری باشد. شما می توانید در بخش lock screen این مشکل را حل کنید. بخش lock screen دارای بخش های زیادی است که ما با بخش screen times out after کار داریم. شما می توانید به دلخواه این رقم را تنظیم کنید اما بهتر است که بالای ۳ دقیقه نباشد.

منتظر قسمت بعدی این مقاله ی آموزشی باشید.

منبع موبایل مگ
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • آموزش بهینه سازی مصرف باتری گوشی‌های ویندوزفون [قسمت دوم]
  • آموزش تغییر آیتم های Quick Actions در ویندوزفون
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    + 8 = سیزده