بهترین آنتی ویروس اندروید کدام است؟

سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ ۲۰:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

ساخت آنتی ویروس های موبایلی در سال های اخیر، درآمد خوبی را برای توسعه دهندگان به ارمغان آورده است. اندروید این روزها به شدت در خطر فایل های مخرب – Virus and malwares – قرار دارد و همچنین هزاران اپلیکیشن مخرب منتظر نصب شدن در تلفن اندرویدی شما هستند. خواه یا ناخواه باید به همیشه به فکر امنیت تلفن خود باشید، چرا که برخی از این فایل های مخرب می توانند آسیب های جبران ناپذیری به تلفن اندرویدی شما بزنند.

با توجه به این که تنوع آنتی ویروس ها در فروشگاه اندروید و تعداد آن ها روز به روز افزایش می یابد، شناسایی اپلیکیشن های کاربردی تر تا حدی غیر ممکن شده است. در این مقاله می خواهیم به بررسی چند آنتی ویروس برتر اندروید در فروشگاه گوگل پلی بپردازیم و در نهایت به نتیجه گیری نهایی برسیم.

با موبایل مگ همراه باشید.

آنتی ویروس Avast

بهترین آنتی ویروس اندروید کدام است؟

به نظر می رسد هر لیست منتخب از آنتی ویروس های محبوب پلتفرمی خاص باید نام Avast را در بر داشته باشد و نمی توان به راحتی از این اپلیکیشن و کاربردهایش گذشت. این آنتی ویروس که در سال ۱۹۹۱ برای اولین بار معرفی شد، هم اکنون سهم ۲۱٫۴ درصدی از تامین امنیت پلتفرم های مختلف دیجیتالی را به خود اختصاص داده است و با بیش از ۲۳۳ میلیون کاربر فعال به خود می بالد. آواست ابتدا برای پلتفرم ویندوز منتشر شد و حالا برای سیستم هایی نظیر مک، لینوکس و همچنین اندروید نیز توسعه یافته است. همچون نسخه دسکتاپ، اپلیکیشن اندرویدی این سرویس نیز دو نسخه رایگان و غیررایگان دارد. با این حال نسخه رایگان می تواند نیاز های کاربران معمولی را پاسخ دهد.

از جمله امکانات این آنتی ویروس می توان، اسکن زنده از اپلیکیشن های نصب شده، مدیریت حافظه داخلی و خارجی تلفن، بلاک تماس و پیامک ها، فایروال مخصوص وب مقابل فایل های مخرب و در نهایت محافظت دائم مقابل حداکثر دو برنامه ( در نسخه رایگان) را نام برد. همچنین کاربران دستگاه های اندرویدی روت شده قادر به مدیریت بهتر فایروال به کمک این برنامه هستند. نسخه غیر رایگان – دو دلار ماهانه یا ۱۲ دلار سالانه – امکان محافظت دائم از بی نهایت اپلیکیشن ها، بررسی تبلیغات، دیکاوری دیتا و قابلیت Geo fencing را به کاربر می دهد.

در زمینه قدرت تشخیص فایل های مخرب، به گفته کارشناسان آزمایشگاه AV-TEST، این اپلیکیشن در تست ۲۹۵۰ فایل مخرب مدرن توانست ۱۰۰ درصد آن ها را شناسایی و بلاک نمایید و رکورد جهانی دنیای آنتی ویروس ها -۹۹٫۳ درصد – را بشکند.

آنتی ویروس Kaspersky

بهترین آنتی ویروس اندروید کدام است؟

کاسپراسکای نام یکی از محبوب ترین آنتی ویروس های جهان است که کاربران اعتماد زیادی به آن دارند و موفقیت های خوبی را به خود اختصاص داده است. این کمپانی در سال ۱۹۹۷ در شهر مسکو پایه گذاری شد و با پشتیبانی از تمام پلتفرم ها جامعه کاربری بیش از ۳۰۰ میلیون را به خود اختصاص داده است. نسخه اندرویدی این برنامه در سال ۲۰۱۲ معرفی شد و از بدو ورود توانست به یکی از رقیبان بزرگ آنتی ویروس های موبایل تبدیل شود.

جدیدترین نسخه معرفی شده برنامه دیگر بر روی تمام نسخه های تلفن و تبلت نصب می شود و شاخه بندی قبلی را ندارد و همچنین امنیت بالایی را برای کاربران تضمین خواهد کرد. همچون Avast، این برنامه نیز در دو نسخه رایگان و غیر رایگان ساخته شده است. نسخه رایگان شامل محافظت در مقابل ویروس ها، فایل های مخرب و تروجان ها می شود و همچنین به همراه اسکنر و حالت ضد سرقت در فروشگاه قرار گرفته است.

نسخه غیر رایگان نیز با اشتراک ۱۴٫۹۵ دلار در سال، امکاناتی نظیر محافظت لحظه ای و زنده، محافظت ابری، قابلیت Anti-pishing و محافظت خصوصی را به کاربران خواهد داد. قبل از شروع کار با برنامه باید حتما یک اکانت کسپراسکای ساخته و به کار ادامه دهید. آنالیز AV-TEST در ژانویه ۲۰۱۵، رکورد ۹۹٫۹ درصدی را برای این اپلیکیشن ثبت کرد، در حالی که سال قبل این برنامه توانسته بود ۱۰۰ درصد ویروس های ورودی را شناسایی و بلاک نماید.

آنتی ویروس AVG

بهترین آنتی ویروس اندروید کدام است؟

این اپلیکیشن بیش از ۱۰۰ میلیون بار از گوگل پلی دانلود شده است و امتیاز ۴٫۴ را از ۳٫۳ میلیون بررسی به خود اختصاص داده است. به نظر ما این آمار می تواند کیفیت کار این اپلیکیشن را به ما اثبات نماید.

برخلاف برخی از رقیبانش، نسخه رایگان تمامی امکانات را در اختیار کاربران قرار می دهد. از جمله این امکانات: شناسایی تنظیمات ناامن تلفن، تسک کیلر جهت بستن برنامه هایی که حافظه RAM را اشغال کرده اند و تمامی امکاناتی که یک آنتی ویروس باید داشته باشد. نسخه پولی شامل محافظت Social Media، وب گردی امن با مرورگر کروم، مانیتور مصرف باتری و همچنین نمودار مصرف ۳جی یا ۴جی می شود.

برخلاف این آمار خیره کننده دانلود و امتیاز در گوگل پلی، در تست سال ۲۰۱۵ گروه AV-TEST رکورد این برنامه با ۹۸٫۷ درصد پایین تر از رقیبانی نظیر کسپراسکای و Avast بود. در نهایت توجه داشته باشید که نسخه تلفن و تبلت این اپلیکیشن مجزا هستند.

آنتی ویروس Lookout

بهترین آنتی ویروس اندروید کدام است؟

شاید در زمینه رابط کاربری، این آنتی ویروس زیبا و مدرن تر از رقیبانش باشد و همین موضوع نیز در جامعه کاربری بزرگ آن تاثیر گذار بوده است. برنامه شامل دو نسخه رایگان و پولی است. امکانات نسخه رایگان: محافظت از فایل های مخرب، پشتیبان گیر فایل ها، رد یاب تلفن (که اگر باتری هم صفر شده باشد کار می کند) و در نهایت آلارم مخصوص هنگام مشاهده فعالیت مشکوک اپلیکیشن ها. نسخه رایگان، قابلیت هایی نظیر تمامی تنظیمات ضد سرقت، راهنمایی امنیت و پاک سازی سریع فایل های مخرب را به برنامه اضافه می کند.

در آزمایش کارشناسان AV-TEST در ژانویه ۲۰۱۵، رکورد این آنتی ویروس ۹۹٫۴ درصد بود.

آنتی ویروس Bitdefender

بهترین آنتی ویروس اندروید کدام است؟

این برنامه تنها شامل نسخه پولی است و خبری از اشتراک رایگان در آن نیست. دانلود برنامه از گوگل پلی، به شما ۱۴ روز امکان استفاده رایگان را می دهد و از آن به بعد باید هزینه ۱٫۴۹ دلاری در ماه یا ۱۴٫۹۵ دلار در سال را پرداخت نمایید.

با توجه به رکورد ۱۰۰ درصدی در آزمایش گروه AV-TEST، هزینه پرداختی کاملا منصفانه است. از طرفی این آنتی ویروس اکثر قابلیت هایی که از آن انتظار دارید را شامل می شود. به عنوان مثال، با توجه به اسکن زنده و همیشگی، اگر با فایل مخربی مواجه شود به سرعت شما را مطلع کرده و آن را پاک سازی خواهد کرد. یکی از نکات منفی برنامه، عدم قابلیت تایین زمان اسکن است؛ بدین ترتیب نمی توانید این عملیات را برای شب و زمانی که به تلفن خود نیاز ندارید به تعلیق بیاندازید.

آیا اصلا به آنتی ویروس نیاز دارید؟

بسیاری از کاربران به این نتیجه گیری رسیده اند که اکثر آنتی ویروس های این سیستم عامل غیر ضروری هستند؛ به شخصه تا کنون از آنتی ویروسی در تلفن های نکسوس خودم استفاده نکردم و علی رغم استفاده زیاد از موبایل با مشکل ویروسی شدن مواجه نشده ام.

حقیقت این است که اگر تنها از فروشگاه گوگل پلی اقدام به دانلود اپلیکیشن خود کنید، نیازی به برنامه های امنیتی ندارید. همچنین خطر فایل های مخرب وب در مرورگر آنچنان وسیع و آسیب پذیر نیست که بخواهید اپلیکیشن آنتی ویروس خریداری کنید.

با این حال نظر شما پیرامون این موضوع چیست؟ خوشحال می شویم نظرات شما را در این باره بشنویم. امیدواریم از این مقاله بهره کافی را برده باشید.

منبع makeuseof
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


9 − چهار =