آموزش دانلود نقشه های آفلاین در گوگل مپس [اندروید]

چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

گوگل مپس یکی از بهترین اپلیکیشن های موقعیت یاب در پلتفرم تلفن های همراه به حساب می آید؛ در واقع تمامی برنامه های ساخته شده توسط اپل در اندروید محبوب و کاربردی هستند. اما آیا می دانستید امکان استفاده کاملا آفلاین از برنامه گوگل مپس وجود دارد. این قابلیت، یکی از امکانات درون برنامه ای بوده و دلایل بسیاری برای فعال کردن آن وجود دارد.

ممکن است به کشور دیگری مسافرت کنید و دسترسی به اینترنت نداشته باشید. ممکن است حجم بسته های اینترنتی شما کم است و کفاف دانلود نقشه های پر حجم گوگل را نمی دهد. در نهایت ممکن است زمانی به گوگل مپس نیاز پیدا کنید که دسترسی به اینترنت وجود نداشته باشد.

به هر دلیلی، در اختیار داشتن گوگل مپس در تلفن همراه خود و امکان استفاده آفلاین آن می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد. در ادامه مقاله با موبایل مگ همراه باشید.

در مجموع باید بگوییم، حالت آفلاین گوگل مپس کاملا آفلاین و کامل نیست! به هر حال این کمپانی کاملا اینترنتی است. به همین دلیل در حالت نقشه های آفلاین ممکن است قابلیت هایی نظیر مشاهده آدرس های خاص وجود نداشته باشد. در مجموع نقشه های آفلاین بهتر از در دست گرفتن یک نقشه کاغذی بوده و اسکلت تمامی خیابان ها را در اختیارتان قرار می دهد.

در واقع در مورد نقشه های آفلاین گوگل باید بدانید که:

  • هر چقدر که بخواهید می توانید نقشه آفلاین دانلود و ذخیره کنید و این میزان تنها به حافظه خالی در تلفن شما بستگی دارد
  • نقشه های کوچک، فضایی بین ۳ الی ۲۰ مگابایت را در تلفن اشغال می کنند، این میزان بستگی به اطلاعات نقشه دارد
  • نقشه ها هر ماه یک بار باید به روز رسانی گردند تا اطلاعات جدیدتر به آن افزوده گردد
  • آدرس دهی کوچه به کوچه در این نقشه های آفلاین وجود ندارد
  • جی پی اس کار می کند، بدین معنی که قادر به مشاهده موقعیت کنونی خود خواهید بود.

چگونه یک نقشه آفلاین را ذخیره کنیم؟

اپلیکیشن گوگل مپس را باز کرده و نقشه منطقه مورد نظرتان را باز کنید. به عنوان مثال ما می خواهیم نقشه کل سنگاپور را دانلود کنیم.

آموزش دانلود نقشه های آفلاین در گوگل مپس [اندروید]

پس از این که نقشه منطقه مشخص شده را در صفحه کامل در اختیار داشتید، دکمه سه نقطه بیشتر در منوی برنامه را انتخاب کرده تا به منوی گوگل مپس راهنمایی شوید.

آموزش دانلود نقشه های آفلاین در گوگل مپس [اندروید]

اگر به اکانت کاربری گوگل خود وارد نشده اید، نمی توانید عملیات ذخیره سازی آفلاین را پیش ببرید. پس حتما به اکانت کاربری گوگل خود در اندروید وارد شوید. حالا به بخش Your places مراجعه کنید.

آموزش دانلود نقشه های آفلاین در گوگل مپس [اندروید]

در بالای صفحه می توانید آدرس خانه و محل کار یا مدرسه خود را مشاهده کنید. پایین تر بروید تا گزینه Offline places را پیدا کنید. حالا گزینه view All and manage را انتخاب نمایید.

آموزش دانلود نقشه های آفلاین در گوگل مپس [اندروید]

حالا با انتخاب گزینه Download a New Offline area می توانید منطقه جدیدی را جهت ذخیره نقشه های آفلاین انتخاب کنید.

آموزش دانلود نقشه های آفلاین در گوگل مپس [اندروید]

بنا به دلایلی، شرکت گوگل ابعاد نقشه های دانلودی کاربران را بدون توجه به حافظه داخلی آن ها محدود کرده است. این محدودیت نیز تا حدی بسیار زیاد است. تصور کنید نقشه منطقه ای که می خواهید به صورت آفلاین در اختیار داشته باشید برای گوگل بسیار زیاد باشد. در این زمان برنامه از شما می خواهد زوم کنید. پس از انجام این کار برنامه شروع به دانلود نقشه خواهد کرد.

آموزش دانلود نقشه های آفلاین در گوگل مپس [اندروید]

اگر نقشه دانلود شده از چیزی که مد نظر داشتید خیلی کوچک تر بود، باید منطقه به منطقه نقشه های آفلاین را دانلود کنید. پس از تعیین منطقه مورد نظر می توانید گزینه دانلود را در همین صفحه انتخاب کنید. در نهایت نقشه مورد نظرتان ذخیره خواهد شد.

آموزش دانلود نقشه های آفلاین در گوگل مپس [اندروید]

تمام شد! حالا می توانید در نقشه دانلود شده، بدون داشتن اتصال اینترنتی زوم نمایید. نقشه آفلاین به مدت ۳۰ روز در تلفن شما باقی می ماند و باید دوباره هر ماه آن را به روز رسانی نمایید. این کار را باید دوباره از طریق منو و بخش Offline Places انجام دهید.

پیشنهاد های دیگر

همانطور که در بالا گفتیم، گوگل مپس محدودیت های خاص خود را دارد. در تعداد هیچ محدودیتی مشاهده نمی شود اما در ابعاد هر نقشه باید محدوده مورد نظر را حفظ کنید. اپلیکیشن های نقشه آفلاین مختلفی برای اندروید وجود دارد اما در ادامه می خواهیم یک پیشنهاد بهتر به شما بدهیم.

آموزش دانلود نقشه های آفلاین در گوگل مپس [اندروید]

اپلیکیشن Maps.Me امکان دانلود نقشه کل یک ایالت را به کاربران خود می دهد و همچنین امکاناتی نظیر آدرس دهی در حالت آفلاین آن فعال است. البته تمامی امکانات گوگل در این برنامه ارائه نمی شود که از جمله آن ها می توان به نقشه های حمل و نقل عمومی اشاره کرد. اما به هر حال این امکانات در حالت آفلاین گوگل مپس نیز حضور ندارند.

آموزش دانلود نقشه های آفلاین در گوگل مپس [اندروید]

در آینده ممکن است یک بررسی جامع از اپلیکیشن Maps.me برایتان قرار دهیم، اما اینجا تنها به معرفی کلی آن به عنوان یک پیشنهاد دوم بسنده می کنیم. امیدواریم از مقاله ما نهایت بهره را برده باشید. نظرات خود را با ما و خوانندگان دیگر در میان بگذارید.

منبع makeuseof
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


نُه + 5 =