آموزش بهینه سازی مصرف باتری گوشی‌های ویندوزفون [قسمت دوم]

چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

در قسمت پیشین مقاله ی آموزشی بهینه سازی مصرف باتری اسمارت فون های ویندوزفونی به سه عامل روشنایی صفحه نمایش، لاک اسکرین و فعال کردن حالت ذخیره ی انرژی (Power Saving) اشاره کردیم. در این قسمت نیز قصد داریم به چند عامل دیگر نگاهی بیندازیم. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

در ذیل به چند عامل مهم در کاهش مصرف باتری و یا به عبارتی دیگر مصرف بهینه ی باتری اشاره خواهیم کرد.

۱ . location و کورتانا

یکی از برجسته ترین ویژگی های گوشی های ویندوزفونی (به خصوص ویندوز ۸ و ۸٫۱) دستیار صوتی کورتانا می باشد (شما می توانید نحوه ی کار با کورتانا را در دو قسمت در موبایل مگ مشاهده کنید) . این دستیار صوتی برای کار کردن نیاز به این امر دارد که مکان شما را تشخیص دهد. البته با وجود این که مکان شما را در ایران شناسایی می کند اما اگر در اکانت مایکروسافت خود و گوشی، کشور خود را ایالات متحده ی آمریکا و کشور های اروپایی قرار دهید کورتانا شروع به فعالیت می کند. توجه داشته باشید که اگر کشور مادری خود را ایران انتخاب کنید کورتانا بر روی گوشی شما اجرا نخواهد شد. از این بحث می گذریم. سهم زیادی از باتری را ماژول مکان نما (location) مصرف می کند. برای خاموش کردن این ماژول کافی است که به بخش privacy مزاجعه کرده و روی بخش location کلیک کنید. با کلیک بر روی این بخش وارد صفحه ای جدید خواهید شد که یک گزینه ی خاموش و روشن (off – on) وجود دارد. آن را خاموش (off) کنید. البته لازم به ذکر است که برای کار با کورتانا دوباره باید ماژول location را روشن کنید. برای این که این مسیر طولانی را دوباره تکرار نکنید بهتر است که قسمت location را در منوی Quick Actions خود قرار دهید. برای یادگیری نحوه ی قرار دادن یک قسمت در منوی Quick Actions می توانید به مقاله های پیشین موبایل مگ مراجعه کنید.

۲ . استفاده از تم سیاه

بسیاری از کارشناسان اذعان می دارند که استفاده از تم سیاه و یا تیره رنگ در پس زمینه ی گوشی می تواند سهم به سزایی در کاهش میزان مصرف باتری داشته باشد. برای این کار کافی است که به قسمت تنظیمات (Setting) رفته و بخش Personalization را پیدا کنید. روی عنوان نخست موجود در این بخش یعنی start + theme کلیک کنید. در این قسمت دو گزینه وجود دارد؛ گزینه ی نخست در مورد تغییر تم (پس زمینه) است که باید آن را روی dark قرار داد. گزینه ی دوم نیز برای تغییر کاشی های موجود در منوی اصلی است که من رنگ آبی آسمانی را برگزیدم.

۳ . خاموش کردن قابلیت های ارتباطی

آموزش بهینه سازی مصرف باتری گوشی‌های ویندوزفون [قسمت دوم]

یکی از برجسته ترین ویژگی هایی که در اسمارت فون های امروزی وجود دارد، قابلیت های ارتباطی است؛ ماژول هایی از قبیل وای فای یا NFC و حتی بلوتوث. این ماژول ها انرژی زیادی را مصرف می کنند و به همین دلیل است که ما به آن ها اشاره می کنیم. طبق روال معمول، ابتدا به قسمت تنظیمات (Setting) مراجعه می کنیم. هنگامی که به قسمت تنظیمات رفتیم، اولین بخشی که می بینیم، بخش network + wireless می باشد. در این قسمت سعی کنید که قابلیت های ارتباطی که لازم ندارید خاموش کنید؛ به عنوان مثال اگر گوشی شما NFC دارد آن را خاموش کنید و یا اگر به internet sharing (هات اسپات) نیازی ندارد آن را خاموش کنید. نیازی نیست که ذکر کنیم بلوتوث را نیز هم خاموش کنید.

منبع موبایل مگ

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • آموزش تغییر آیتم های Quick Actions در ویندوزفون
  • آموزش بهینه سازی مصرف باتری گوشی‌های ویندوزفون [قسمت اول]
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    + چهار = 6