کوالاکام Quick Charge 3.0 را به صورت رسمی معرفی کرد

سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۵:۴۵
به این نوشته امتیاز دهید : 0

کوالاکام Quick Charge 3.0 را به صورت رسمی معرفی کرد

همانطور که می دانید این روزها اکثر گوشی های هوشمند پرچم دار مجهز به تکنولوژی Quick Charge 2.0 یا شارژ سریع هستند. شاید این فکر را کرده باشید که گوشی های هوشمند سریع تر از سرعت فعلی شارژ شوند. برای ادامه این بحث در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

اوایل امروز شرکت کوالاکام اطلاعاتی درباره پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ LTE/Wi-Fi منتشر کرد و ویزگی های اتصال خود را به طور خاص اعلام کرد. اکنون این شرکت چیپست سازی تکنولوژی شارژ سریع جدید یا Quick Charge 3.0 را معرفی کرده است که قرار است اولین بار در چیپست اسنپدراکون ۸۲۰ نیز به کار برده شود.

البته Quick Charge از ویژگی دستگاه شما خواهد بود اما Quick Charge 3.0 تفاوت را دو چندان می کند که تولید کنندگان تفسیر جدید از تکنولوژی شارژ سریع بیان کرده اند که Quick Charge 1.0 تا دو برابر شارژ سریع را به ارمغان آورده بود و در Quick Charge 2.0 این رقم به صورت چشم گیری افزایش یافت اما در آخرین تکنولوژی شارژ سریع دستگاه شما از ۰% تا ۸۰ % تنها با مدت ۳۵ دقیقه شارژ می شود، یک رقم حارق العاده که دنیای تکنولوژی را در دست می گیرد.

علاوه بر این Quick Charge 3.0 تقریبا ۳۸% کارآمد تر بوده و اتلاف انرژی را تا ۴۵% کاهش می دهد. اما شارژ سریع تنها تکنولوژی برجسته شارژ جدید کوالاکام نیست و این تکنولوژی شارژ جدید از INOV پشتیبانی می کند که این برای اولین بار است که شرکت کوالاکام از این تکنولوژی در آن استفاده کرده است. این تکنولوژی در واقع دخالت هوشمند برای ولتاژ بهینه نیز می باشد.

همانطور که می دانید Quick Charge 2.0 با ولتاژهای  ۵V, 9V, 12V, or 20V شارژ کند اما Quick Charge 3.0 اجازه می دهد تا ۲۰۰mV وجود داشته باشد و این رقم بین ۳٫۶V و ۲۰V برای انعطاف پذیری بیش تر خواهد بود.

Quick Charge 3.0 با نسخه های قبلی خود و اتصالات شارژ سریع آماده شده است که به ویژه آن می توان به USB Type-Cاشاره کرد. نسخه جدید از تکنولوژی شارز بسیار عالی است که انتظار می رود روی پردازنده های اسنپدراگون ۸۲۰، ۶۲۰، ۶۱۸، ۶۱۷، و ۴۳۰ در آینده ظاهر شود.

 

 

منبع phonearena
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


دو × = 16