تاکید ویدئوی تبلیغاتی اکسپریا Z5 روی قابلیت SteadyShot دوربین [تماشا کنید]

پنج شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۹:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

اگرچه کمپانی سونی در مراسم رونمایی از سه اسمارت فون اکسپریا Z5، اکسپریا Z5 پریمیوم و اکسپریا Z5 کامپکت اشاره ای به قابلیت تثبیت نوری تصاویر نکرد اما در عوض قابلیت SteadyShot در این محصول دیده می شود. در ادامه با توضیحاتی پیرامون SteadyShot دوربین Z5 همراه موبایل مگ باشید.

تاکید ویدئوی تبلیغاتی اکسپریا Z5 روی قابلیت SteadyShot دوربین [تماشا کنید]

در واقع قابلیت SteadyShot که از نام آن نیز می توان حدس زد آمادگی دوربین را برای اخذ تصاویر و یا فیلم برداری افزایش می دهد. اگر بخواهیم به طور ساده آن را تعریف کنیم باید بگوییم که قابلیت SteadyShot تمامی لرزش های آزار دهنده را که یک ویدئو را بسیار ناخوشایند می کند از بین می برد؛ به عبارتی دیگر SteadyShot یک لرزش گیر است.

جالب است بدانید که این قابلیت مختص دوربین های دیجیتال سونی است که اکثر آن ها نیز با قیمت زیادی به فروش می رسند. این ویدئو در کانال یوتیوب کمپانی سونی به طور رسمی منتشر شده است. این ویدئو از دو ویدئوی مجزا تشکیل شده است. هر دو ویدئو یک سوژه را نمایش می دهند؛ شخصی که در حال دوچرخه سواری در یک فضای سبز است و پس از آن به سکوی پرش دوچرخه می رسد. هر دوی این ویدئو ها همین سوژه را به نمایش می گذارند اما یکی از آن ها قابلیت SteadyShot را خاموش کرده است و دیگری که به کمک این قابلیت فیلم برداری می کند. تا حد ممکن سعی کرده ایم که ویدئوی زیر را کم حجم کرده و در عین حال کیفیت مطلوب آن را نیز حفظ کنیم. پیشنهاد می کنم که این ویدئو را حتماً تماشا کنید چون پشیمان نخواهید شد.

بهره گیری از قابلیت SteadyShot  در یک دوربین بسیار تاثیر گذار خواهد بود؛ البته شاید پیش خود فکر کنید که کیفیت دوربین و رزولشن آن نیز نقشی اساسی دارند اما باید بدانید که هر دوی این ویدئو ها توسط دوربین ۲۳ مگاپیکسلی اسمارت فون سونی اکسپریا Z5 گرفته شده است. قابلیت SteadyShot آن چنان کیفیت یک ویدئوی لرزش دار را می افزاید که شما حتی نمی توانید تصورش را بکنید. بدون شک دوربین اسمارت فون اکسپریا Z5 هیچ رقیبی در حوزه ی اسمارت فون ها ندارد و حتی می تواند با دوربین های حرفه ای دیجیتال به رقابت بپردازد؛ این گوشی می تواند برای علاقمندان به عکاسی و یا عکاسان حرفه ای نیز گزینه ی خوبی به شمار آید چون اغلب قریب به اتفاق اسمارت فون های دوربین محور از قابلیت ها و امکانات خوبی بهره نمی بردند که بتواند بک عکاس حرفه ای را راضی کند. با علنی شدن این قابلیت (SteadyShot) به قول معروف نور علی نور شده است. بی صبرانه منتظر محصولات بعدی کمپانی سونی هستیم.

منتظر اخبار بعدی موبایل مگ باشید.

منبع PhoneArena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • اکسپریا Z5 اولترا در فروردین ۹۵ خواهد آمد [شایعه]
  • تصاویر درز کرده از سه نسخه اکسپریا Z5
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    7 − = سه