اپل در ساخت Move to iOS از کدهای آماده استفاده کرده است

جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۳:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

چند روز قبل، اپل اولین اپلیکیشن اندرویدی واقعی خود با نام Move to iOS را در پلی استور عرضه کرد که برای انتقال مخاطبین و اطلاعات از گوشی اندرویدی به دستگاه مبتنی بر iOS کاربرد دارد و عملیات کوچ کردن از اندروید به آیفون را تسهیل می کند. به این علت می گوییم اولین اپلیکیشن اندرویدی واقعی اپل، که پیش از این و قبل از مالکیت اپل بر Beats، اپلیکیشن Beats Music در پلی استور موجود بود، اما بعد از آن از دسترس خارج شد و فعلا کاربران اندروید منتظر هستند تا این برنامه به عنوان اپلیکشین رسمی موزیک اپل با نام Apple Music دوباره ظهور پیدا کند. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

اپل در ساخت Move to iOS از کدهای آماده استفاده کرده استاما این طور که به نظر می رسد، Move to iOS نیز اولین برنامه اندرویدی واقعی اپل نیست! زیرا طبق اخباری که اخیرا منتشر شده است، اپلیکیشن Move to iOS ظاهرا از کدهای یک برنامه دیگر موجود در پلی استور با نام Copy My Data استفاده کرده و اپل با اعمال یکسری تغییرات در کدهای این اپلیکشین و جمع کردن دوباره پکیج، اقدام به تولید Move to iOS نموده است. البته گفته می شود اپل لایسنس این برنامه را از Media Mushroom خریداری کرده است. در برخی کدهای برنامه نیز برخی عبارات و رشته ها به صورت مستقیم این مسئله را تایید می کنند. رشته هایی مانند com.mediamushroom.copymydata و همچنین عبارت درج شده به عنوان نام برنامه در پکیج آن که به صورت “android:name=”com.mediamushroom.copymydata می باشد.

اپل در ساخت Move to iOS از کدهای آماده استفاده کرده استالبته به وضوح، اپل رابط کاربری اپلیکیشن Move to iOS و گرافیک ظاهر آن را به صورت اختصاصی طراحی نموده است، اما به هر حال کدهای آن از برنامه ای که قبلا وجود داشته استفاده شده است. اپلیکیشن Move to iOS در حال حاضر با نقدهای تک ستاره در پلی استور مواجه شده است که مسلما تعصب طرفداران اندروید نیز در این نمرات ضعیف بی تاثیر نبوده است و مطمئنا این افراد با شنیدن این خبر بسیار بیشتر از قبل از Move to iOS انتقاد خواهند کرد. به هر حال، Move to iOS نیز نمی تواند ورود واقعی اپل به حوزه اپلیکیشن های اندرویدی تلقی شود و باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا Apple Music می تواند لقب اولین برنامه اندرویدی واقعی اپل را از آن خود کند یا نه.

منبع phonearena
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • اپل: میزان استفاده از iOS 9 به ۶۶ درصد رسیده است
  • مقایسه گوشی های آیفون ۶ اس پلاس و سامسونگ گلکسی اس۶ اج پلاس
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    شش + = 14