سهم حدود ۲۰ درصدی iOS 9 اپل در عرض ۳ روز

جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

حتی اگر متعصب ترین طرفدار اندروید هم باشید، مطمئنا به این حقیقت تلخ اعتراف خواهید کرد که بروزرسانی های سیستم عامل اندروید نمی توانند به سرعت در بین کاربران نفوذ کنند و عمومی شدن یک نسخه جدید از این سیستم عامل مدت زمان زیادی طول می کشد. مشکلی که به نظر می رسد اپل به هیچ وجه با آن مواجه نیست. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

سهم حدود 20 درصدی iOS 9 اپل در عرض 3 روزامروزه با زیاد شدن تعداد سازندگان گوشی ها و تبلت های اندرویدی، نحوه ارائه بروزرسانی های این سیستم عامل نیز بسیار نامنظم و پراکنده شده است و هر تولید کننده تعهدات خاص خود را در قبال ارائه بروزرسانی ها دارد. اما اپل که گوشی ها و تبلت های مبتنی بر سیستم عامل iOS را خود به تنهایی تولید می کند، با این مشکل مواجه نیست و در هنگام ارائه بروزرسانی ها، کاربران بیشتری ابزارهای خود را به نسخه جدید iOS ارتقا می دهند. عرضه آخرین نسخه سیستم عامل همراه اپل یعنی iOS 9 نیز مهر تاییدی بر این مطلب می باشد و این نسخه جدید در حالی که تنها ۳ روز از عرضه رسمی آن می گذرد، توانسته میزان نفوذ خود را در بین دستگاه های اپل به بیش از ۱۸ درصد برساند.

پیش از این، سیستم عامل iOS 8 با سهم کمی بیشتر از ۹۰ درصد، گوشی ها و تبلت های اپل را به تسخیر خود در آورده بود و اینک با ورد iOS 9 سهم نسخه قبلی به ۷۳ درصد کاهش یافته است. البته می توان انتظار داشت که طی روزهای آینده، iOS 9 همچنان به پیشرفت خود ادامه داده و سهم خود را افزایش دهد.

سهم حدود 20 درصدی iOS 9 اپل در عرض 3 روزحال که در ابتدای متن به مشکل اندروید در زمینه دریافت بروزرسانی ها از طرف کاربران اشاره کردیم، بد نیست این نکته را یادآوری کنیم که آخرین نسخه این سیستم عامل یعنی اندروید آبنبات چوبی، از زمان عرضه خود تا به الان تنها بر روی ۲۰ درصد از دستگاه های اندرویدی نصب شده است. هنوز تعداد زیادی از کاربران ابزارهای اندرویدی (۳۹٫۲ درصد) از نسخه کیت کت استفاده می کنند و با توجه به این واقعیت که از زمان عرضه عمومی این نسخه حدود ۲ سال می گذرد، این مسئله بسیار ناامید کننده می باشد. در کل می توان گفت که مسئله بروزرسانی سیستم عامل همواره یکی از مشکلات اصلی اندروید و در طرف مقابل یکی از مزایای عمده اپل بوده است.

منبع phonearena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • اپل: میزان استفاده از iOS 9 به ۶۶ درصد رسیده است
  • مقایسه گوشی های آیفون ۶ اس پلاس و سامسونگ گلکسی اس۶ اج پلاس
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    + 2 = ده