آموزش ایجاد فیلتر های دلخواه در اینستاگرام [آیفون و اندروید]

شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ ۱۶:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

سرویس اینستاگرام امکان استفاده از فیلتر های متنوعی را جهت ویرایش تصاویر به کاربران خود می دهد، همچنین پس از انتخاب فیلتر مورد نظر می توانید تنظیمات پیچیده تری نظیر کانتراست، دمای تصویر، تاری و سایه ها را تغییر دهید. با این حال امکان ساخت فیلتر های اختصاصی و مورد دلخواه کاربران در این سرویس یا حتی شبکه های مشابهی نظیر VSCO وجود ندارد.

آموزش ایجاد فیلتر های دلخواه در اینستاگرام [آیفون و اندروید]

شبکه اینستاگرام به لطف فیلتر های جذاب و فوق العاده اش توانست به سرعت رشد کند و به یکی از بزرگ ترین و فعال ترین شبکه های اجتماعی تبدیل شود. به کمک این فیلتر ها می توانید تصاویر خود را بی نقص کرده و جنبه های دیگری را در آن ها آشکار سازید؛ در یک کلام با فیلتر های اینستاگرام می توانید تصاویر گرفته شده توسط تلفن خود را بهتر از قبل نمایید. اخیرا نیز این سرویس فیلتر های جدیدی را با تم فیلم های سینمایی منتشر کرده است که در واقع گویای پیشرفت های اخیر تلفن های هوشمند در تصویربرداری هستند.

اپلیکیشن شیفت اخیرا برای کاربران اندروید منتشر شده است – نسخه iOS چند ماه پیش در اپ استور قرار گرفته است – که رسالت اصلی آن ساخت فیلتر های شخصی سازی شده توسط خود کاربران است. در ادامه مقاله با بررسی بشتر شیفت همراه موبایل مگ باشید.

رابط کاربری مدرن و ساده جهت طراحی فیلتر های دلخواه

آموزش ایجاد فیلتر های دلخواه در اینستاگرام [آیفون و اندروید]

یکی از مهمترین مشخصه های مثبت اینستاگرام، رابط کاربری ساده و در عین حال کاربردی آن است که هر کاربری را به خود جذب می کند. اپلیکیشن شیفت نیز در زمینه طراحی و رابط کاربری شباهت های فراوانی با اینستاگرام دارد. خوشبختانه جهت ساخت یک فیلتر اختصاصی نیازی به داشتن تخصص نیست و هر کاربری می تواند این کار را انجام دهد.

مطابق تصویر بالا، برای هر عکس سه دایره در پایین به همراه دو متریک مشاهده می کنید. متریک اول در پایین و سمت چپ جهت تعیین میزان تاثیز و نفوذ فیلتر در تصویرتان است، متریک کناری نیز میزان رنگ بندی فیلتر را کم و زیاد می کند. سه دایره کوچک در بالای این دو متریک، جهت تعیین نحوه تاثیر پذیری این فیلترها بر روی تصاویرتان تعبیه شده اند. برای جابجا کردن دایره های این بخش باید بر روی آن ها لمس طولانی کرده و اقدام به حرکت دادن آن ها بکنید. اشتباها تغییری را اعمال کرده اید؟ به سادگی دکمه Undo را جهت بازگشت به آخرین تنظیمات بزنید.

تمامی امکانات این برنامه حرفه ای و جذاب هستند و به راحتی می توانید با برنامه ارتباط برقرار کنید. همچنین می توانید توسط خود برنامه عکس بگیرید یا از گالری خود تصویری را انتخاب نمایید. همچنین پس از پایان ویرایش ها کافیست آیکون به اشتراک گذاری در نوار بالا را بزنید تا تصویر را با سرویس هایی نظیر اینستاگرام، فیس بوک و… به اشتراک بگذارید. به نظر می رسد برنامه می خواهد شما را به سمت اشتراک گذاری با اینستاگرام سوق دهد. اپلیکیشن شیفت تنها با تصاویر ثابت سازگاری دارد و فایل های ویدیویی خود را نمی توانید در آن ویرایش کنید.

چیزی که می بینید همان چیزیست که به دست می آورید

آموزش ایجاد فیلتر های دلخواه در اینستاگرام [آیفون و اندروید]

شیفت تنها می خواهد قدرت را در دستان خود کاربر قرار دهد. این برنامه در هر زمینه ای تصمیم را در اختیار شما می گذارد و می توانید هر جنبه ای از تصویر خود را ویرایش نمایید. شعاری که در تیتر بالا نوشته شده نیز بر همین موضوع دلالت دارد؛ این که آنقدر عکس مورد نظرتان را ویرایش می کنید تا در نهایت ایده آل خود را یافته و ذخیره نمایید.

نکته منفی این اختیار عمل همه جانبه و کامل این است که تصاویر برخی از کاربران ممکن است بسیار بهتر از شما باشد، در واقع سلیقه و هنر برخی از افراد مثال زدنی است. اگر به خوبی فاکتور های ورایش تصاویر را بدانید، خروجی شما از شیفت بهتر از تصویر اورجینال خواهد بود. شیفت تصاویری از کاربران خود را برایتان به نمایش در می آورد اما متاسفانه توضیحی پیرامون تنظیمات ادغام شده در آن را به اطلاع کاربر نمی رساند.

ای کاش امکان به اشتراک گذاری فیلتر توسط کاربران در شیفت قرار داده شود تا بتوانید فیلتر های خود را با دوستان خود و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. همچنین در این میان فیلتر های برگزیده مطمئنا به سرعت فراگیر می شدند و بهره وری اپلیکیشن با رشد قابل توجهی مواجه می شد.

بر خلاف این نکات منفی، ایده ساخت فیلتر های اختصاصی در نوع خود بی نظیر به حساب می آید. در اینستاگرام تنها تعداد محدودی فیلتر قرار گرفته اند و از طرفی هنر عکاسی شامل ابراز وجود و استعدادها می شود و شیفت توجه زیادی به این موضوع کرده است.

از این برنامه استفاده کردید؟ آقا توانستید فیلتر اختصاصی و ایده آل خود را در آن طراحی کنید؟ نظرات و پیشنهادات خود پیرامون این مقاله را با ما و خوانندگان دیگر این مقاله در میان بگذارید.

دانلود برنامه شیفت برای اندروید: لینک فروشگاه

دانلود برنامه شیفت برای iOS: لینک فروشگاه

منبع makeuseof
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


یک + = 10