ارسال فکس با استفاده از گوشی هوشمندتان

جمعه ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ ۸:۵۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

ارسال فکس با استفاده از گوشی هوشمندتان

شما می‌توانید با استفاده از گوشی هوشمندتان فایل‌های مد نظر را برای دوستان، آشنایان و همکاران خود ایمیل کنید. اما در برخی از سازمان‌های ارسال ایمیل چندان روشی کاربردی محسوب نمی‌شود. این سازمان‌ها ترجیح می‌دهند که مدارک مورد نیاز را به صورت فکس برای آن‌ها ارسال کنید.

شما نمی‌توانید به سادگی از گوشی هوشمندتان به عنوان دستگاه فکس یا یک مودم دایل‌آپ استفاده کنید. اما با استفاده از ابزارها و برنامه‌های خاصی می‌توانید اطلاعات و فایل‌های مد نظر را از طریق گوشی هوشمندتان فکس کنید. در این مقاله اطلاعات جامعی در این رابطه در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. بنابراین با موبایل‌مگ همراه باشید.

 

برنامه‌ی موزد نیاز

متاسفانه اغلب یا تقریبا تمامی برنامه‌هایی که به منظور فکس کردن اطلاعات و مدارک شما با استفاده از دستگاه‌های هوشمند موبایلی کارایی لازم را به همراه خواهند داشت، غیر رایگان هستند. بنابراین احتمالا شما بدین منظور می‌بایست هزینه‌های مربوط به خرید برنامه‌های ارسال فکس مورد نیز خود را پرداخت کنید.

با این وجود برخی دیگر از برنامه‌ها و ابزارها وجود دارند که استفاده از آن‌ها در شرایط خاصی رایگان است. در این نوع برنامه‌ها ارتباطی مابین دستگاه هوشمند و شبکه‌ی تلفن شما برقرار می‌شود. همانطور که پیش از این اشاره داشتیم گوشی هوشمن شما نمی‌توانید مانند یک مودم دایل‌آپ عمل کند. بنابراین با استفاده از این روش، شما از سرویس‌های شبکه‌ی ارتباطی تلفن خویش بدین منظور استفاده خواهید کرد. دقت داشته باشید که در این روش هم به طور غیر مستقیم برای شما هزینه‌هایی در نظر گرفته می‌شود. با این وجود استفاده از آن بسیار بهتر از مراجعه به مراکزیست که فرآیند فکس اطلاعات و مدارک را انجام می‌دهند.

علاوه بر قیمت کمتری که در این روش شما به منظور فکس کردن مدارک خود پرداخت می‌کنید، باید به موضوع هم دقت داشته باشید. با استفاده از روش فکس اطلاعات اکترونیکی از طریق گوشی هوشمندتان صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای در زمینه‌ی وقت و زمان نیز انجام می‌شود. در سمت مقابل طی این روش تمامی مراحل فرآیند فکس کردن مدارک می‌توانند به طور الکترونیکی انجام شوند. به عنوان مثال تصور کنید که قصد فکس کردن یک فایل PDF را دارید. با استفاده از برنامه‌های موبایلی ارائه شده بدین منظور، می‌توانید فایل مد نظر را امضاء اکترونیکی و سپس برای مقصد مد نظرتان فکس کنید. در این شرایط هیچ مداخله‌ی خارجی در فرآیند فکس کردن اطلاعات و مدارک شما وجود نخواهد داشت. شایان ذکر است که اگر قصد فکس کردن مدرکی فیزیکی نظیر یک کاغذ سند و … را داشته باشید هم می‌توانید از روش الکترونیکی و نامبرده شده استفاده کنید. در این شرایط دوربین گوشی هوشمندتان می‌بایست از مدرک فیزیکی مد نظر اسکن تهیه کند و سپس فایل ایجاد شده را برای مقصد مد نظرتان فکس نمایید.

 

آیفون‌ها

برنامه‌های ارائه شده برای آیفون‌های اپل و سیستم عامل آی او اس به منظور فکس کردن اطلاعات بسیار متنوع هستند. به منظور دسترسی به این برنامه‌های کافیست که در App Store ایفون خود عبارت Fax را جستجو کنید. در این برخی برخی از برنامه‌ها وجود دارند که ارسال ۵ فایل اولیه با استفاده از آن‌ها رایگان است. بهتر است در ابتدا از این برنامه‌ها استفاده کنید و سپس با اطمینان حاصل کردن از عملکرد صحیح آن‌ها نسبت به پرداخت وجه مد نظر اقدام کنید.

در برخی از موارد مشاهده می‌شود که به ط.ر دروغین برنامه‌های ارسال فکس با عبارت Free یا رایگان نمایش داده می‌شوند، اما در عمل به منظور استفاده از خدمات آن‌ها می‌بایست هزینه‌هایی پرداخت شود. در واقع برنامه‌نویسان سوم شخص هم از این موضوع مطلع هستند و می‌دانند که کاربران استفاده از برنامه‌های رایگان را به برنامه‌های غیر رایگان ترجیح می‌دهند، بنابراین به منظور افزایش تعداد دانلود برنامه‌های خود از عبارت Free یا رایگان گمراه‌کننده استفاده می‌کنند. از اینرو بتر است به این دسته از برنامه‌ها توجه‌ای نداشته باشید و برنامه‌ای را دانلود کنید که به موجب استفاده از آن چند فایل ابتدایی مد نظرتان به طور رایگان ارسال می‌شود.

برنامه‌های ارسال فکس به طور کلی از نظر سیستم پرداخت در دو دسته‌ی مجزا تقسیم‌بندی خواهند شد. برخی از این برنامه به منظور استفاده مستلزم خریداری کردن اشتراک هفتگی، ماهیانه یا سالیانه هستند. به عنوان مثال برنامه‌ی eFax تعرفه‌ی ماهیانه‌ای برابر با ۱۷ دلار را به همراه دارد یا برنامه‌ی Fax Burner اشتراک سالیانه‌ی خود را با هزینه‌ی ۷۵ دلار در اختیار شما قرار خواهد داد. استفاده از این نوع برنامه‌ها به منظور فکس کردن اسناد و مدارک تنها در شرایطی توصیه می‌شود که موارد استفاده‌ی شما بسیار زیاد باشد. به عنوان مثال اگر از افرادی هستید که روزانه تعداد زیادی مدرک را فکس می‌کنید، مطمئنا استفاده از این برنامه‌ها و اشتراک‌های ماهیانه و سالیه‌ی آن‌ها به نفع شما خواهد بود.

اما دسته‌ی دوم برنامه‌های فکس مدارک، نیاز به اشتراک مدت‌دار ندارند. این برنامه‌ها به ازای ارسال هر مدرک مبلغی را از حساب شما کسر می‌کنند. بنابراین به منظور استفاده از امکانات و قابلیت‌های این نوع ابزارها باید حساب کاربری خود را به مزان مد نظر خویش شارژ نمایید. این دسته از برنامه‌ها برای افرادی که به دفعات کمتری از فکس کردن اطلاعات نیاز دارند، توصیه می‌شود. برنامه‌ها و ابزارهایی همچون iFax، DocScan، FaxFile و … از این دسته برنامه‌های ارسال فکس محسوب می‌شوند.

ارسال فکس با استفاده از گوشی هوشمندتان

 

دستگاه‌های اندرویدی

در رابطه با دستگاه‌های اندرویدی هم می‌توانید از روش مشابه‌ای استفاده کنید. بدین منظور کافیست که وارد بخش Google Play شده و عبارت Fax را جستجو کنید. تعداد برنامه‌ها و سرویس‌هایی که از این قابلیت پشتیبانی کرده و شما را قادر به ارسال فکس از طریق گوشی هوشمندتان می‌کنند، در سیستم عامل اندروید هم بسیار زیاد هستند. طبق جستجویی که ما انجام داده‌ایم، تاکنون تقریبا هیچ برنامه‌ی رایگانی بدین منظور ارائه نشده اما برنامه‌هایی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها فکس کردن تک صفحه‌ها رایگان هستند و یا مانند برنامه‌های آی او اسی، فکس کردن تعداد خاصی از صفحات نظیر ۵ صفحه‌ی اولیه برای کاربر رایگان تعریف شده‌اند.

در این بین برخی از برنامه‌ها نیز به طور غیرواقعی با عنوان “رایگان” معرفی می‌شوند. به عنوان مثال در Google Play برنامه‌ی eFax با عنوان یک برنامه‌ی رایگان معرفی شده، اما عملکرد این برنامه رایگان نبوده و به منظور استفاده از خدمات و سرویس‌ها فکس مدارک با استفاده آن شما مستلزم پرداخت هزینه‌ای معادل با ۱۷ دلار به ازای هر ماه اشتراک آن خواهید بود. استفاده از این برنامه در شرایطی که تنها نیاز به فکس کردن چند فایل دارید توصیه نمی‌شود. بهتر است بدین منظور از برنامه‌هایی نظیر FaxFile استفاده کنید که نسخه‌ی اندرویدی آن تنها به ازای ارسال هر فابل هزینه‌ای مشخص را در نظر می‌گیرد.

در بررسی انجام شده ما به برنامه‌ی دیگری با نام PC-FAX.com FreeFax نیز برخورد کردیم. این برنامه به شما اجازه می‌دهد که روزانه یک فایل را به طور رایگان فکس کنید. در صورتی که فایل مد نظرتان بیش از یک صفحه باشد، می‌بایست به منظور فکس کردن آن هزینه‌ی مد نظر را پرداخت نمایید.

ارسال فکس با استفاده از گوشی هوشمندتان

 

به طور کلی استفاده از برنامه‌های اندرویدی و آی او اسی مربوط به فکس اطلاعات و مدارک می‌تواند بسیار بهتر و مقرون به صرفه‌تر از مراجعه به مراکز خدمات پستی و فکس کردن مدارک باشد. اگر از افرادی هستید که دائما باید مدارک و اطلاعات خود را برای سایر افراد فکس کنید، پیشنهاد می‌کنیم که از برنامه‌ی اشتراکی و مدت‌دار ارائه شده بدین منظور استفاده نمایید. اما اگر تنها در شرایط خاصی نیاز به فکس کردن اطلاعات خود دارید، بهتر است ار برنامه‌های دیگری که ارسال فکس با حجم مشخص (نظیر ۵ صفحه) برای آن‌ها رایگان تعریف شده استفاده کنید.

منبع howtogeek
برچسب ها

نوشته قبلی

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • آموزش بهینه سازی مصرف باتری گوشی‌های ویندوزفون [قسمت دوم]
  • آموزش تغییر آیتم های Quick Actions در ویندوزفون
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    هشت × = 48