آموزش کار با اپلیکیشن MSN weather ویندوزفون

شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

اگر یک اسمارت فون ویندوزفون داشته باشید قظعاً اپلیکیشن MSN Weather به چشمتان خورده است. اپلیکیشنی که به طور پیش فرض بر روی گوشی شما نصب بوده است. در ادامه به نحوه ی کار با این اپلیکیشن همراه موبایل مگ باشید.

MSN Weather یکی از بهترین نرم افزار های آب و هوا به شمار می آید که در آن انیمیشن های حرکت ابر ها، توده های هوایی و چندین گزینه ی دیگر وجود دارد که می توانند بسیار مفید واقع شوند. البته این اپلیکیشن در حالت عادی دما ها را بر اساس فارنهایت می سنجد و به شما اعلام می دارد اما شما می توانید با مراحل ساده ای که در ذیل به شما خاطر نشان می کنیم آن را تبدیل به سلسیوس کنید.

چگونه شهرم را در MSN Weather وارد کنم؟

آموزش کار با اپلیکیشن MSN weather ویندوزفون

شاید مشکل باشد که هر روز نام شهر خود را در اپلیکیشن نام برده شده وارد کنید به همین دلیل بهتر است نام شهر خود را در نرم افزار MSN Weather وارد کنید. برای این کار ابتدا باید این اپ را اجرا کرده و سپس روی گزینه ی + در منوی زیرین گوشی کلیک کنید. سپس کادری باز می شود که باید در آن نام شهر خود ار به زبان انگلیسی بنویسید. اگر نام شهر خود را درست نوشته باشید، این نام در کنار نام استان شما نمایش داده می شود. حال باید روی آن کلیک کنید.

چگونه واحد فارنهایت را به سلسیوس (سانتی گراد) تبدیل کنم؟

همان طوری که ذکر شد، یکای پیش فرض اپلیکیشن MSN Weather فارنهایت می باشد؛ از آن جایی سیستم سنجش مورد استفاده در ایران و بسیاری از کشور های اروپایی دیگر بر حسب SI بنا شده است در نتیجه باید آن را به سانتی گراد تبدیل کرد. برای این کار ابتدا باید به نرم افزار MSN Weather وارد شوید. پس از این کار وارد صفحه ی اصلی این نرم افزار خواهید شد. اگر به زیر صفحه ی گوشی دقت کنید یه نقطه در کنار هم قرار دارد که باید آن را بفشارید. گزینه ی سوم یعنی تنظمیات (Setting) را انتخاب کنید. در گزینه ی اول که Units نام دارد می توانید Celsius (سانتی گراد) و یا Fahrenheit (فارنهایت) را بر گزینید. حال که تا اینجا آمده ایم بهتر است گزینه ی دیگری را نیز برای شما تشریح کنم. در قسمت زیرین Units بخشی به نام Launch Location وجود دارد که دو گزینه در آن دیده می شود؛ اگر می خواهید شهر خود را که طبق بخش اول به عنوان شهر خانه (home) انتخاب کردید پس روی گزینه ی Home Location کلیک کنید اما اگر در جایی غیر از شهر خود هستید بهتر است روی Current Location کلیک کنید تا آب و هوای موقعیت فعلی شما را گزارش دهد.

 بخش های دیگر در MSN Weather

اگر به بالای صفحه اصلی نرم افزار دقت کنید چند تب عنوان به نام های Today، daily، Hourly و… قرار دارد. بخش Today که آب و هوای امروز شما را نمایش می دهد، میانگینی از ساعت های مختلف همان روز را محاسبه کرده و شما آن را مشاهده می کنید. اگر می خواهید پیش بینی وضعیت آب و هوا را در چند روز آینده مشاهده کنید باید به بخش daily مراجعه کرده و بر اساس تاریخ آن روز آب هوای آن را نیز مشاهده خواهید کرد. برای مشاهده ی وضعیت دمای محل مورد نظر در هر ساعت باید بر روی بخش hourly کلیک کنید. قسمت دیگری نیز به نام favorite وجود دارد که بهتر است شهر محل زندگی خود را بنویسید. یکی از بهترین و جالب ترین بخش هایی که در نرم افزار MSN Weather دیده می شود Maps است. شما می توانید با کلیک بر روی هر بخش از قبیل وضعیت ابر ها، نقشه ی هوایی و… انیمیشن های آن را مشاهده کنید.

آموزش کار با اپلیکیشن MSN weather ویندوزفون

انیمیشن حرکت ابر ها

منتظر اخبار بعدی موبایل مگ باشید.

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • تنظیم میزان دسترسی کاربر دوم گوشی شما با kid’s corner [ویندوزفون]
  • نحوه ی تغییر رنگ کاشی ها و تصویر زمینۀ استارت ویندوزفون
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    × یک = 6