با iOS 9، زمان درخشش HomeKit فرا رسیده است

سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ۹:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

همزمان با رونمایی از iOS 8 در سال ۲۰۱۴۵، اپل از تکنولوژی HomeKit خود پرده برداری کرد. به وسیله این فناوری، گجت های داخلی منزل قابلیت اتصال به یکدیگر را پیدا خواهند کرد. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

با iOS 9، زمان درخشش HomeKit فرا رسیده است

این اتصال از طریق تکنولوژی ای با نام اینترنت اشیاء امکان پذیر خواهد بود. از آن زمان ( رونمایی از آی او اس ۸ ) تا به حال، تعداد اندکی از وسایل منزل، قابلیت اتصال از این طریق را پیدا کرده اند.

با iOS 9، زمان درخشش HomeKit فرا رسیده استبه عنوان یکی از این وسایل، می توان به Philips Hue Light Bulbs اشاره کرد. قابلیت پشتیبانی از این وسایل در جدیدترین سیستم عامل آی او اس با نام iOS 9 اضافه شده است. به زودی وسایلی که از این تکنولوژی بهره خواهند برد، توسط شرکت های تولید کننده آنها، طراحی و برای استفاده عمومی عرضه خواهند شد. همچنین اپل در ورژن جدید سیستم عامل آی او اس خود، قابلیت های جدیدی از جمله هوشمندتر شدن سیری در ارتباط با گجت هایی که از اینترنت اشیاء بهره می برند  و همچنین پشتیبانی از گجت های جدید را اضافه نموده است.

تمامی این کارها به معنی این خواهد بود که تکنولوژی HomeKit به زودی همه گیر خواهد شد و شرکت های تولید کننده، مجبور خواهند بود تا محصولات خود را با سرعت بیشتری طراحی و برای استفاده مصرف کننده ها، آماده نمایند. با استفاده از قابلیت HomeKit قرار گرفته در آی او اس ۹، شرکت اپل بسیار جلوتر از رقبای خود در این زمینه به سر می برد.

کنترل کننده هوشمند HomeKit

با iOS 9، زمان درخشش HomeKit فرا رسیده استسیری – دستیار هوشمند اپل – از روز اول، در مرکز تکنولوژی HomeKit قرار گرفته بود و نقش اصلی را ایفا می کرد. وظیفه اصلی آن، کنترل هوشمند وقایع و اتفاقات می باشد. شما می توانید از آن بخواهید تا شدت نور اتاق را به صورت ملایم در آورد یا دمای اتاق را به میزان دلخواه شما تبدیل کند. در سریع ترین زمان ممکن، این اتفاقات روی خواهد داد. اگر میخواهید تعداد زیادی از گجت ها را به طور همزمان کنترل نمایید، می توانید آنها را به یک گروه دسته جمعی تبدیل نمایید. به عنوان مثال بگویید : ” دمای اتاق نشیمن را روی ۲۲ درجه سانتی گراد تنظیم کن. “

در آی او اس ۹، چهار حالت زیر به صورت پیش فرض وجود دارد :

 • بیدار شدن از خواب
 • ترک منزل
 • برگشت به منزل
 • رفتن به رخت خواب

ایده این موضوع نیز آنجا آمده است که این حالات، معمولا برای تمامی افراد حاضر در جامعه در زندگی روزمره رخ خواهد داد. اما نگران نباشید. شما نیز می توانید حالات دلخواه خود را به این مجموعه اضافه نموده و در مواقع لزوم، از آنها استفاده نمایید.

با iOS 9، زمان درخشش HomeKit فرا رسیده استشما همچنین می توانید وسایل و یا قسمت های مختلف منزل خود را تنظیم نمایید تا در شرایط خاص، از خود واکنش های مختلف نشان دهند. به عنوان مثال همانطور که در تصویر کنار مشاهده می کنید، می توانید نورهای داخل منزل را تنظیم نمایید که همزمان با بازگشت شما به منزل در شب، روشن شوند و از این طریق از شما پذیرایی نمایند. یا به عنوان مثال می توانید دمای Heater حمام منزل خود را تنظیم نمایید تا قبل از بیدار شدن شما، شروع به کار کرده و این فضا را برای ورود شما، گرم و لذت بخش نماید. در حالت دیگر، می توانید ارتباطی بین اشیاء داخل منزل برقرا نمایید. به عنوان مثال می توانید بین در آشپزخانه و چراغ داخل آن ارتباط برقرار کرده و به محض عبور از چهارچوب در، چراغ آشپزخانه روشن خواهد شد. بدون آنکه نیاز به باز کردن اپلیکیشن خاصی داشته باشید، یا به سیری در این مورد دستور خاصی دهید. همچنین می توانید چراغ هارو محدود نمایید که فقط از غروب آفتاب به بعد روشن شوند.

به یاد داشته باشید که در حال حاضر، هنوز اپلیکیشن HomeKit به صورت مجزا در دسترس نیست و تمامی این کارها را باید به وسیله اپلیکیشن های سوم شخص که توسط شرکت های تولید کننده محصولات ارائه می شوند، انجام دهید. مطمئنا برخی از این قابلیت ها در ورژن های بعدی آی او اس ۹ اضافه خواهند شد.

سخت افزار جدید، نرم افزار جدید

با iOS 9، زمان درخشش HomeKit فرا رسیده استویژگی جدید دیگر آی او اس ۹، پشتیبانی از دیوایس های جدید است. تکنولوژی HomeKit در حال حاضر، تنها از چراغ ها، قفل ها، سوئیچ ها و وسایلی که قابلیت خاموش یا روشن کردن دارند، پشتیبانی می کند. اما همانطور که ذکر شد، با قابلیت های جدید قرار گرفته در iOS 9، پشتیبانی از گجت های جدید دیگری نیز در دستور کار این سیستم عامل قرار گرفته است. به وسیله قابلیت های جدید، می توانید ضمن موارد مذکور مانند چراغ ها و قفل ها، از سنسورها نیز برای کنترل منزل هوشمند خود کمک بگیرید. به محض ارائه محصولاتی از این قبیل، می توانید مطمئن باشید که دستگاه شما با سیستم عامل آی او اس ۹ قادر خواد بود تا از آنها به بهترین نحو استفاده نماید.

دسترسی از راه دور توسط iCloud

با iOS 9، زمان درخشش HomeKit فرا رسیده استتا به این لحظه، برای کنترل وسایل داخل منزل از طریق HomeKit، شما به یک دستگاه اپل تی وی نیاز داشتید. اما با وجود آی او اس ۹، دیگر نیازی به این گجت حس نمی شود. زمانی که تمامی ارتباطات بین دستگاه مبتنی بر آی او اس و گجت های هوشمند از طریق سیستم امنیتی تحت وای فای صورت می پذرید، نیازی به یک دستگاه سوم برای ایجاد این ارتباط وجود ندارد. در آی او اس ۹ و با بهره گیری از امکان iCloud Keychain می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

مجددا متذکر می شویم که این آپدیت در گجت های هوشمند امروزی به صورت اتوماتیک صوتر نمی پذیرد و شرکت های تولید کننده ای دستگاه ها، باید محصولات خود را به روز کرده و آنها را برای بهره گیری از این قابلیت، آماده نمایند. این بدین معنی است که شما باید منتظر یک آپدیت نرم افزاری توسط این شرکت ها باشید تا امکان استفاده از قابلیت HomeKit بدون نیاز به اپل تی وی را به گجت های خود بیافزایید. اپل در این زمینه، اپلیکیشنی را طراحی نکرده و توپ را به زمین تولید کنندگان محصولات انداخته است. به محض ورود نسخه جدید اپلیکیشن ها به دنیای تکنولوژی و امکان استفاده از آنها توسط کاربران، شاهد شگفتی هایی در زمینه زندگی و خانه هوشمند شاهد خواهیم بود. مطمئنا قابلیت HomeKit در آینده ای نزدیک، به یک امکان همه گیر تبدیل شده و افراد زیادی از آن استفاده خواهند کرد.

در تصاویر زیر، می توانید برخی از امکانات HomeKit که در این مقاله نیز به آنها اشاره شد را در قالب تصویر مشاهده نمایید :

با iOS 9، زمان درخشش HomeKit فرا رسیده است

با iOS 9، زمان درخشش HomeKit فرا رسیده است

با iOS 9، زمان درخشش HomeKit فرا رسیده است

منبع CNET
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
 • روشن کردن قابلیت Low Power Mode [ آموزش آی او اس ۹ ]
 • آموزش استفاده از صفحه لاک و هوم در آیفون ۶ اس
 • دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


  نُه + = 14