گوگل در یافتن گوشی اندرویدی مناسب کمک می کند

جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۳:۳۳
به این نوشته امتیاز دهید : 0

گوگل در یافتن گوشی اندرویدی مناسب کمک می کند

با حضور بی حد و حصر گوشی های اندرویدی و اضافه شدن به تعداد آنها در طول هفته، کاربران در خرید گوشی اندرویدی مناسب بیشتر و بیشتر سردرگم می شوند. گوگل یک راه جالب برای حل این مشکل معرفی کرده است. گوگل، این غول جستجوگر، ابزاری را معرفی کرده است که بر اساس علایق کاربران گوشی هوشمند مناسب را به آنها معرفی می کند. این کار تنها با پرسیدن چند سوال از کاربر صورت می گیرد. این ابزار با نام “Find the Android phone for you” که ترجمه ی آن “یافتن گوشی اندرویدی مناسب شما” به عنوان بخشی در سایت کمپانی اندروید گنجانده شده است. گوگل اشاره می کند که با وجود تنوع در گوشی های اندرویدی یک امکان انتخاب راحت برای کاربران ایجاد شده است تا از سردرگمی در بیایند. تنها کافی است کاربران به سه سوال کوتاه پاسخ دهند و نتیجه معرفی گوشی اندرویدی مناسب به آنها خواهد بود.

این ابزار سوالی درباره اینکه توقع کاربر از گوشی اندرویدش چه خواهد بود، “Android phone is for”، شروع می کند و ۱۲ گزینه برای کاربر مشخص می شود که می تواند از میان آنها امکانات مورد نظرش را انتخاب کند. این گزینه ها شامل : عکس گرفتن، گوش دادن به موسیقی، کاربردی بودن، رسانه های اجتماعی، بازی کردن، تماشای ویدئو، در حال حرکت، تناسب اندام، نوشتن پیام و دریافت پاسخ فوری، صحبت کردن، وبگردی و بیان سبک من، هستند. در ادامه سوالاتی درباره ی مدت زمانی که کاربر به طور روزانه صرف هر کدام از این انتخاب ها می کند پرسیده می شود. کاربر حداقل باید ۳ گزینه را انتخاب کند تا نتیجه به او ارائه شود. در نهایت گوشی هایی که به کار او خواهند آمد برای او لیست می شوند تا تصمیم گیری را برایش ساده تر کنند.

در بخش نتیجه ارائه شده کاربر می تواند لیست گوشی ها را بر اساس برند، اندازه، قیمت و جدیدترین گوشی فیلتر کند تا به نتیجه ی دقیق تری برسد. بعلاوه هر یک از گوشی ها با بیان دلیل انتخاب و بهترین گزینه ای که این گوشی می تواند ارائه دهد مشخص می شوند؛ برای مثال مشخص می شود که این گوشی قابلیت چند منظوره در شبکه ها اجتماعی را داراست و یا سرعت متعادل و استقامت بالایی دارد.

مشخص نیست که گوگل چگونه قرار است این همه گوشی با برندهای متفاوت را در پایگاه داده اش جا دهد اما نتایج می تواند محدود باشد. قطعاً این ابزار خوب کاربر را در یافتن گوشی هوشمند مد نظرش یاری می دهد.

منبع NDTV Gadgets

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

1 دیدگاه

  1. […] آخرین نسخه از ویرایش اندرویدی سرویس نقشه گوگل، یعنی نسخه ۹٫۱۳٫۰، لینکی در کنار مقصد مورد نظر قرار […]

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


7 + = پانزده