آموزش آی او اس ۹ : استفاده از شورتکات های متنی در تایپ

دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۸:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

آیا تا به حال برای شما پیش آمده تا بخواهید متن های تکرار شدنی ای را در موقعیت های مختلف، به صورت سریع ارسال نمایید؟ در این آموزش به شما نحوه استفاده از شورتکات های متنی در تایپ را آموزش می دهیم. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

آموزش آی او اس 9 : استفاده از شورتکات های متنی در تایپ

قابلیت Text Replacement که اغلب با نام شورتکات های متنی از آن یاد می شود، به شما این قابلیت را می دهد تا کلماتی را به صورت مختصر در دستگاه خود تایپ کنید و یک عبارت کامل و دلخواه خود را به جای آن تحویل بگیرید. به عنوان مثال، می توانید با نوشتن کلمه مختصر ” درمه “، عبارت ” در راه منزل هستم ” را از دستگاه تحویل بگیرید. اینجور عبارت ها، به شما کمک می کنند تا در موقعیت های حساس و هنگامی که عجله دارید، سریع تر به منظور دلخواه خود برسید و کار خود را راحت تر پیش ببرید.

برای دسترسی به قابلیت Text Replacement باید مسیر Settings > General > Keyboard > Text Replacement را طی نمایید. در این قسمت می توانید برخی اصطلاحات رایج انگلیسی مانند On My Way را مشاهده نمایید که به اصطلاح و مختصر به صورت omw تایپ شده است. در این حالت و با نوشتن عبارت omw در قسمت تایپ دستگاه خود، می توانید در نتیجه On My Way را از آن تحویل بگیرید.

برای آنکه بتوانید موارد دلخواه خود را به این لیست اضافه نمایید، تنها کافی است مانند عکس سمت چپ در تصویر زیر، دکمه + که در گوشه راست بالا قابل مشاهده بوده و با کادر قرمز رنگ مشخص شده است را لمس کنید. به صفحه ای مانند عکس سمت راست در تصویر زیر منتقل خواهید شد که در قسمت Phrase باید عبارت اصلی و در واقع همان متنی که قصد خلاصه کردن و مختصر نوشتن آن را دارید را تایپ کنید. در این مطلب، قصد خلاصه کردن عبارت ” I just left work and expect to be home shortly. Call me if you need anything from the grocery ” را داریم. به همین دلیل، عبارت مذکور را در قسمت Phrase تایپ می کنیم. در قسمت Shortcut هم باید متن مختصر شده را تایپ کنیم که در این مثال، عبارت ” jlw ” را می نویسیم. نکته ای که در این قسمت شایان ذکر است و باید بدانید، این است که در قسمت Shortcut نباید از کلمه هایی که در محاوره های معمولی و صحبت های روزانه از آن استفاده می کنید را به کار ببرید. مثلا اگر عبارت ” left ” را برای این مثال بنویسید، می دانید که کلمه left در زبان انگلیسی، معمولا کاربرد زیادی دارد. به این ترتیب هر جا که از left استفاده نمایید، عبارت داخل قسمت Phrase جایگزین آن می شود. پس این نکته را هرگز فراموش نکنید.

البته اگر به قسمت Settings > General > Keyboard > Auto-Correct مراجعه کرده و آن را در وضعیت روشن قرار دهید، هنگام تایپ عبارت خلاصه شده، مانند عکس سمت چپ در تصویر زیر، عبارت اصلی در کادر بالای آن نمایش داده می شود که با لمس آن، می توانید از نوشته شدن آن صرف نظر کنید و در صورتی که دکمه Space را از روی کیبورد فشار دهید، عبارت مذکور تایپ می شود. همچنین اگر به Settings > General > Keyboard > Predictive مراجعه کنید و آن را در وضعیت فعال قرار دهید، کادر پیش بینی کلمات مانند عکس راست در تصویر زیر نمایش داده می شود و می توانید عبارت مورد نظر خود را از میان کلمات پیش بینی شده، انتخاب نمایید.

برای ویرایش عبارت ها، می توانید به راحتی گزینه Edit در قسمت پایین سمت چپ را لمس کرده و به ویرایش موارد دلخواه خود بپردازید. همچنین با سوایپ کردن به سمت چپ روی موارد دلخواه، می توانید آنها را حذف نمایید.

قابلیت Text Replacement به سادگی هرچه تمام در سیستم عامل iOS 9 گنجانده شده و در تمامی نرم افزارها از جمله نرم افزارهای پیشفرض و نرم افزارهای سوم شخص که از اپ استور دانلود می شوند، امکان استفاده را دارا می باشد.

منبع Apple Insider

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • روشن کردن قابلیت Low Power Mode [ آموزش آی او اس ۹ ]
  • آموزش استفاده از صفحه لاک و هوم در آیفون ۶ اس
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    هشت + 2 =