بررسی عملی طول عمر باطری گلکسی نوت ۵

سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ ۸:۴۵
به این نوشته امتیاز دهید : 0

گوشی هوشمند گلکسی نوت ۵ سامسونگ یکی از جدیدترین و برترین گوشی های موجود در بازار می باشد که ویژگی های رده بالای بسیاری دارد و طراحی آن نیز شیک و مدرن می باشد. اما یکی از فاکتورهایی که در تمامی گوشی های پرچمدار سامسونگ در سال ۲۰۱۵، شک و شبهه های زیادی در مورد آن وجود دارد، طول عمر باطری این محصولات می باشد. سامسونگ پیش از این به جهت استفاده از باطری های قابل تعویض کاملا شناخته شده بود، اما به یکباره امسال در تمامی گوشی های هوشمند اصلی و پرچمدار خود از باطری های ثابت و بدون امکان تعویض استفاده کرد. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

این اقدام سامسونگ به خودی خود بسیار جنجال برانگیز بود اما از طرف دیگر ظرفیت اسمی کم باطری گوشی های گلکسی S6 و گلکسی S6 اج که به ترتیب برابر ۲۵۵۰ و ۲۶۰۰ میلی آمپر ساعت می باشد، این احساس را در برخی کاربران بوجود آورد که این محصولات از طول عمر باطری مورد انتظار برای گوشی هایی در این سطح و تولید شده توسط شرکتی همچون سامسونگ، برخوردار نیستند. از طرف دیگر، گوشی های هوشمند سری گلکسی نوت همواره به برخورداری از باطری های بزرگ و پرظرفیت مشهور بوده اند. اما در گلکسی نوت ۵ شاهد یک باطری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی هستیم که در مقایسه با باطری ۳۲۲۰ میلی آمپر ساعتی گلکسی نوت ۴ کمی کوچکتر شده است و ممکن است نگرانی هایی را در مورد طول عمر آن بوجود آورد.

بررسی عملی طول عمر باطری گلکسی نوت 5

با وجود کوچکتر شدن باطری گلکسی نوت ۵، این گوشی هوشمند از قابلیت شارژ سریع بی سیم نیز پشتیبانی می کند که البته لوازم جانبی مورد نیاز برای این نوع شارژ در داخل بسته بندی گوشی وجود ندارد و برای استفاده از آن باید آن ها را به صورت جداگانه تهیه نمایید. اما اگر این لوازم جانبی را تهیه نکنید، مدت زمان شارژ و طول عمر باطری به صورت عادی و با همان شارژر درون جعبه، چقدر خواهد بود؟ ما در این مطلب قصد داریم تا طول عمر باطری گلکسی نوت ۵ را با همان امکانات و لوازم موجود در بسته بندی آن، به صورت کاملا عملی و در استفاده روزمره بررسی نماییم. البته پیش از این که به بررسی این مسئله بپردازیم، لازم است یادآوری کنیم که در تمام طول مدت این تست، شبکه ۴G و همچنین وای فای گوشی فعال بوده و میزان روشنایی صفحه نمایش نیز بر روی حالت پیش فرض و تنظیم خودکار قرار داشته است.

 بررسی طول عمر باطری گلکسی نوت ۵

در بررسی ای که انجام دادیم با استفاده بسیار حداقلی از گوشی گلکسی نوت ۵، باطری این محصول یک روز و ۱۷ ساعت توانست دوام بیاورد. در این حالت تقریبا در تمام مدت، گوشی در وضعیت آماده به کار یا استندبای قرار داشت به طوری که در صفحه مربوط به وضعیت باطری، هیچ مدت زمانی برای روشن بودن صفحه ثبت نشده بود. بنابر این، می توان گفت حالت مذکور بیشترین طول عمری خواهد بود که می توانید از باطری گلکسی نوت ۵ در استفاده بسیار حداقلی از آن، انتظار داشته باشید.

بررسی عملی طول عمر باطری گلکسی نوت 5

بر عکس اگر بخواهید باطری گلکسی نوت ۵ را در سریع ترین زمان ممکن و به عمد خالی نمایید (با استریم کردن ویدیو از یوتیوب و یا پخش فیلم، به همراه وب گردی و گوش دادن به موزیک به صورت همزمان)، این گوشی هوشمند مدت زمان نسبتا مناسبی را می تواند روشن بماند و در بررسی ما حدود ۶ ساعت در این وضعیت و به صورت مداوم فعالیت نمود.

بررسی عملی طول عمر باطری گلکسی نوت 5

در اقدام بعدی به سراغ شارژ کردن گوشی و مدت زمان مورد نیاز برای این کار رفتیم. گلکسی نوت ۵ در زمینه سرعت شارژ باطری نیز عملکرد خوبی از خود نشان داد. در شرایطی که شارژ باطری این گوشی هوشمند رو به اتمام بود، شارژر را به مدت ۱۵ دقیقه به آن متصل کردیم و با شارژ سریع در مدت این ۱۵ دقیقه، میزان شارژ باطری از ۵ درصد به ۲۸ درصد افزایش یافت (افزایشی تقریبا ۲۳ درصدی).

بررسی عملی طول عمر باطری گلکسی نوت 5

پس از این که باطری این گوشی هوشمند را ۱۵ دقیقه به شارژر متصل نمودیم و میزان شارژ آن را به ۲۸ درصد رساندیم، دوباره شروع به استفاده از گوشی کردیم تا ببینیم این میزان شارژ که به سرعت انجام شده است در عمل چقدر دوام می آورد. باز هم با استفاده حداقلی از گوشی (تنها برای چک کردن ایمیل و یک وب گردی مختصر)، باطری گلکسی نوت ۵ توانست به مدت ۷ ساعت انرژی مورد نیاز آن را تامین نماید که برای مدت شارژ ۱۵ دقیقه ای، میزان قابل توجهی می باشد.

بررسی عملی طول عمر باطری گلکسی نوت 5

در کل اگر از شارژر موجود در داخل بسته بندی گلکسی نوت ۵ استفاده نمایید، باطری خالی این گوشی هوشمند در مدت حدود ۸۰ دقیقه کاملا پر خواهد شد. با توجه به نتیجه بررسی انجام شده، می توانیم بگوییم که باطری گلکسی نوت ۵ با وجود اینکه کوچک تر از مدل نسل قبل خود می باشد، اما در عمل کارایی روزانه خوبی از خود نشان می دهد. با استفاده سنگین از این گوشی هوشمند می توانید حدود ۴ تا ۶ ساعت از آن استفاده کنید، اما در حالت استفاده معمولی، باطری گلکسی نوت ۵ می تواند به راحتی انرژی مورد نیاز یک روز را تامین نماید. هر زمانی هم که با کمبود شارژ باطری مواجه شدید، می توانید با تنها ۱۵ دقیقه اتصال شارژر، مدت ۷ ساعت به صورت سبک از گوشی خود استفاده نمایید.

منبع androidheadlines

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • برترین گوشی های هوشمند با قابلیت ضبط ویدیوی ۴K
  • مقایسه گوشی های هوشمند LG V10 و گلکسی نوت ۵
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    نُه + = 13