بلک بری هم اندرویدی می شود

جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۵:۱۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

بلک بری هم اندرویدی می شود

بلک بری در نظر دارد تا لاین جدید گوشی هایش را با همراهی پلتفرم شرکت گوگل، یعنی سیستم عامل اندروید ارائه دهد. احتمال آن می رود که این کمپانی به سمت استراتژی تمرکز همزمان بر نرم افزار و مدیریت دستگاه پیش برود. مشخص نیست که بلک بری با بکارگیری اندروید در گوشی هایش، خط تولید گوشی بلک بری ۱۰ را که در ابتدای سال ۲۰۱۳ سر و صدای بسیاری کرده بود، متوقف کند یا خیر.  گوشی های بلک بری به علت ضعف در فقدان اپلیکیشن نتوانستند آنطور که باید با گوشی های اندرویدی و گوشی های اپل رقابت کنند.

کمپانی بلک بری پیش تر در ایمیلی گفته است که ما بر اساس شایعات وحدس و گمان اظهار نظر نمی کنیم و به سیستم عامل بلک بری ۱۰ که از امنیت و سطح بهره وری بالایی برخوردار است متعهد باقی خواهیم ماند.

مدیر اجرایی کمپانی بلک بری، آقای جان چن، بر روی سیستم مدیریت دستگاه های بلک بری تحت نام BES12 حساب بیشتری کرده بود؛ از آنجاییکه این سیستم نه تنها امکان مدیریت گوشی های بلک بری را می دهد بلکه امکان مدیریت گوشی های مبتنی بر اندروید،  آی او اس و ویندوز فون را نیز فراهم می کند. یکی از موانعی که این طرح با آن مواجه بود متقاعد کردن مشتریان بزرگ برای استفاده از این نرم افزار مدیریتی بود که قادر به پشتیبانی از کلیه پلتفرم ها است.

دو منبع عنوان کرده اند که بلک بری با ارائه پلتفرم اندروید بر روی گوشی هایش سعی دارد تا برنامه ی مدیریت سیستم BES1 را بیشتر ترویج دهد و نشان دهد که استفاده از این برنامه نه تنها به مدیریت آسان انواع پلتفرم ها کمک می کند، بلکه تبلت و گوشی های هوشمند دارای سیستم عامل رقیب با کمک چنین برنامه ای محفوظ می مانند.

این دو منبع همچنین اعلام کرده اند که بلک بری احتمالاً گوشی مبتنی بر پلتفرم اندروید را در پاییز امسال معرفی می کند. احتمال آن می رود سیستم عامل اندروید به همراه کیبورد سخت افزاری بلک بری تجربه ی جدیدی را برای کاربران ایجاد کند. بلک بری در ماه مارس و در کنگره ی جهانی موبایل در بارسلونا نوید یک دستگاه جدید با جزئیات بسیار کم  داده است.

با چنین ایده ای بلک بری سعی خواهد داشت با ایجاد یک تجربه ی جدید، اختلالی در بازار تحت سلطه ی گوشی های تمام لمسی اندرویدی ایجاد کند. بنابراین بلک بری اندرویدی می تواند نظر کسانی که هنوز به کیبورد های سخت افزاری بلک بری علاقه دارند و از اپلیکیشن های اندرویدی لذت می برند را جلب کند.

معمای سخت افزار

دو منبع گفته اند که اگر بلک بری اقدام به گوشی اندرویدی کند احتمالاً از برخی ویژگی های  ثبت شده در سیستم عامل بلک بری ۱۰ استفاده خواهد کرد. در ماه مارس، بلک بری اعلام کرده بود که قصد دارد ابزارهای امنیتی، بهره وری و ارتباطات خود را به هر دستگاه گوشی اندرویدی، آی او اس یا ویندوز فون ارائه دهد.

این شرکت پیش تر نیز استفاده از اپلیکیشن محبوب مسیجینگ بلک بری را برای سیستم عامل های رقیب آزاد گذاشت و گفته است که قصد دارد امکانات بیشتری را در اختیار دستگاه های رقیب بگذارد که از جمله آن ها می توان به BlackBerry Hub و قابلیت پیش بینی متن در صفحه کلید مجازی بلک بری اشاره کرد.

منبع NDTV Gadgets

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
 • بلک بری پاسپورت نقره ای با طرح الماس عرضه شد
 • گمانه زنی درباره ی ارائه شدن گوشی اندرویدی بلک بری در ماه آگوست
 • 1 دیدگاه

  1. […] بلک بری هم اندرویدی می شود | موبایل مگ […]

  دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


  × دو = 18