اپلیکیشن اختصاصی ویکیپدیا در تلفن های هوشمند

سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ ۱۳:۱۵
به این نوشته امتیاز دهید : 0

ویکی معمولا به وب سایت هایی گفته می شود که شامل حجم نسبتا عظیمی از مقالات و اطلاعات مختلف پیرامون زمینه خاصی هستند و به کاربران خود امکان ویرایش و افزودن محتوی به این مقالات را می دهند. در فضای وب، در هر زمینه ای می توانید ویکی خاص آن را پیدا کرده و به جست و جو و مطالعه در آن بپردازید. اما محبوب ترین ویکی در فضای وب چه نام دارد؟

ویکیپدیا – WikiPedia – پر محتوی ترین وب سایت اینترنت به حساب می آید و کمتر کسی است که با آن سر و کار نداشته باشد. در هر زمینه ای که در گوگل و دیگر موتور های جست و جو سرچ کنید، نتایج ویکیپدیا در صفحه اول به نمایش در می آیند. در ادامه می خواهیم امکانات متفاوت اپلیکیشن اختصاصی ویکیپدیا در تلفن های هوشمند را زیر ذره بین ببریم. با موبایل مگ همراه باشید.

همانطور که در تصویر زیر میبینید، ویکیپدیا با هر زیانی که بخواهید در دسترس شماست. پس از نصب و اجرای برنامه، می توانید به بخش تنظیمات رفته و زبان را به فارسی تغییر دهید. به هنگام بررسی ما، ۴۶۸۲۱۹ مقاله فارسی در این سرویس قرار داشت. در صفحه اصلی می توانید جدیدترین و محبوب ترین مقالات سرویس را در دسترس داشته باشید؛ پس حتی اگر موضوع خاصی جهت تحقیق نداشته باشید، می توانید جهت مطالعه مطالب روز از این برنامه استفاده کنید.

اپلیکیشن اختصاصی ویکیپدیا در تلفن های هوشمند

در منوی بالای صفحه می توانید عبارت مورد نظر خود را جست و جو کنید و مطالبی مرتبط با آن را در دسترس داشته باشید. ما در این بخش، نام پلنگ ایرانی را جست و جو کردیم و صفحه ای حاوی اطلاعات نسبتا کامل از آن را باز کرد. در پاراگراف اول، تعریفی از موضوع یا مطلب مورد نظر مشاهده می شود و نوار Quick Facts نیز شما را به جنبه های مختلفی از همان موضوع راهنمایی می کند. در متن مقالات، برخی عبارت ها آبی رنگ بوده و شما را به صفحه دیگری راهنمایی می کند. با انتخاب هر کدام از این موارد، در پایین صفحه بخش کوتاهی از آن مطلب را مشاهده می کنید و با گزینه continue To Article کل مقاله را در دسترس خواهید داشت.

اپلیکیشن اختصاصی ویکیپدیا در تلفن های هوشمند

منوی کشویی اپلیکیشن شامل بخش هایی نظیر ورود به اکانت، مقالات داغ روز، تاریخچه، صفحات ذخیره شده و در نهایت گزینه Near By می شود. بخش آخر، مقالاتی متناسب با موقعیت مکانی کاربر را به نمایش در می آورد. بخش Random نیز همانطور که از اسمش مشخص است، مطالبی را به صورت تصادفی انتخاب می کند. در منوی تنظیمات نیز می توانید زبان سیستمی برنامه را تغییر دهید و امکان نمایش تصاویر را فعال یا غیر فعال کنید.

اپلیکیشن اختصاصی ویکیپدیا در تلفن های هوشمند

اما از آنجایی که کاربران اغلب زمان قابل توجهی را به مطالعه در این اپلیکیشن می پردازند، امکاناتی نظیر تعیین فونت کلمات و انتقال بین دو پس زمینه تاریک و روشن در آن الزامی است. این دو گزینه را نیز می توانید به راحتی و در منوی مطالب ویکیپدیا تنظیم کنید.

اپلیکیشن اختصاصی ویکیپدیا در تلفن های هوشمند

در مجموع، عملکرد اپلیکیشن رسمی ویکیپدیا در بررسی ما نمره قبولی گرفت. کاربران به راحتی می توانند در این برنامه به جست و جو و مطالعه مقالات مختلف فارسی و انگلیسی بپردازند. با این حال، از آنجایی که طراحی اکثر برنامه های موبایل در طی سال گذشته متریال و مدرن شده است، ویکیپدیا در این زمینه هنوز حرکتی انجام نداده است و طراحی این برنامه می تواند در نسخه های آینده مد نظر توسعه دهندگان قرار گیرد.

امیدواریم از این مقاله بررسی نهایت بهره را برده باشید. نظرات و سوالات خود را در بخش پایین با ما و دیگر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید. منتظر بررسی های بعدی موبایل مگ باشید.

  • اپلیکیشن اختصاصی ویکیپدیا در تلفن های هوشمند
  • قیمت : رایگان
  • سازنده : ویکیپدیا
  • سیستم عامل : اندروید/ iOS
  • حجم : 4 مگابایت
دانلود :
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


− سه = 4