سرآشپز پاپیون؛ غذاهای خوشمزه بپزید

جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ ۲۲:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 3

دنیای آشپزی و پخت و پز بسیار بزرگ تر از آن چیزی است که ما تصور می کنیم، متاسفانه برنامه هفتگی غذایی ما بسیار محدود و تکراری است و اکثر افراد در یادگیری و پخت غذاهای جدید و خوشمزه تنبلی می کنند. شاید در گذشته خرید و مطالعه کتاب های نسبتا قطور آموزش آشپزی تا حدی مانع این کار می شد. با این حال امروزه با ارائه اپلیکیشن های متنوع آموزش آشپزی، این مشکل تا حدی حل شده است. در گذشته به بررسی دو برنامه زعفرون و لذت آشپزی در این زمینه پرداختیم. امروز نیز با یک برنامه جدید در خدمت شما هستیم.

سرآشپز پاپیون یکی دیگر از برنامه های محبوب بخش سبک زندگی در کافه بازار به شمار می رود که مورد استقبال خوبی از سوی کاربران قرار گرفته است. این برنامه یک مجموعه بزرگ از غذا های خوشمزه و دستور پخت آن هاست. در ادامه امکانات و بخش های مختلف پاپیون را زیر ذره بین موبایل مگ می بریم. با ما همراه باشید.

رابط کاربری این برنامه با ترکیب رنگ سفید و بنفش ظاهر زیبایی را به خود گرفته است و تصاویر متعدد از غذاهای متنوع و خوشمزه روحیه شما را عوض می کند. پس از نصب و اجرای برنامه، پیامی جهت ارائه آموزش و نکات مهم در استفاده از پاپیون به نمایش در می آید. (مطابق تصویر سمت راست)

سرآشپز پاپیون؛ غذاهای خوشمزه بپزید

سرآشپز پاپیون طراحی مدرن و کامل اپلیکیشن زعفرون را ندارد و تا حدی ساده دیزاین شده است. در صفحه اصلی برنامه، دسته بندی های متنوعی از غذا ها با آیکون های مربعی و زیبا قرار گرفته اند؛ غذا های سنتی، غذاهای مدرن، سوپ، سالاد، خوراک، پیش غذا، دسر و… و هر کدام از این موارد زیر دسته هایی را شامل می شوند.

در نوار بالا تنها آیکون های کافه بازار، به روز رسانی و منوی کشویی ثبت شده اند.

سرآشپز پاپیون؛ غذاهای خوشمزه بپزید

با انتخاب هر یک از این موارد، لیستی از جدید ترین غذا ها به همراه تعداد افراد، زمان پخت، ستاره ها و تعدادی از مواد اولیه به نمایش در می آید. همچنین تصویری از هر غذا در کنار آن تعبیه شده است. با انتخاب غذای مورد نظر، در بالای صفحه تصویری بزرگ از غذای پخته شده نمایش داده می شود و با زدن آیکون قلب، آن غذا به لیست دلخواه و شخصی شما افزوده می شود؛ در کنار این آیکون قلب تعداد کاربرانی که آن را در لیست خود قرار داده اند، نمایش داده می شود.

در کنار نام غذا، درجه دشواری پخت غذا با عنوان های سخت یا ساده ثبت می شود. همچنین ستاره هایی جهت امتیاز دهی توسط شما قرار گرفته است. در نوار بعد، ۶ آیکون مختلف قرار گرفته اند؛ افزودن موارد مورد نیاز به لیست خرید، افزودن به برنامه هفتگی در تقویم، به اشتراک گذاری، نمای تمام صفحه، نشان کردن و به روز رسانی. توجه داشته باشید، دو آیکون افزودن به تقویم هفتگی و نشان کردن هم اکنون کاربردی ندارند و باید منتظر نسخه های جدید پاپیون باشیم.

سرآشپز پاپیون؛ غذاهای خوشمزه بپزید

در ادامه موارد لازم  جهت تهیه غذا برای تعداد مشخصی از افراد ثبت شده است. با لمس تعداد نفرات می توانید آن را افزایش دهید تا مواد لازم نیز به همان نسبت افزایش یا کاهش یابند. سپس به کمک آیکون سبد می توانید مواد لازم را در یک لیست تیک زده و به لیست خرید خود بیافزایید.

در ادامه، بخش طرز تهیه گنجانده شده است و در آن یک آموزش متنی مراحل مختلف قرار می گیرد. مدت زمان لازم جهت پخت غذا در کنار آیکون ساعت قرار می گیرد و به کمک آیکون های +A و -A می توانید فونت نوشته را افزایش یا کاهش دهید.

سرآشپز پاپیون؛ غذاهای خوشمزه بپزید

تصاویر مراحل تهیه برای تمامی دستور پخت ها ثبت نشده است و پاپیون در انتظار تصاویر ارسالی شما نشسته است. اگر تمایل داشته باشید می توانید به تهیه غذا پرداخته و از مراحل مختلف تهیه آن عکس بگیرید و به کمک آیکون ارسال تصاویر، عکس های خود را به برنامه ارسال نماید؛ در صورت تایید شدن این تصاویر توسط توسعه دهندگان، در بخش مربوطه قرار خواهد گرفت.

در قسمت بعد، نکات مهم و کلیدی در تهیه غذا آورده شده است؛ مواردی همچون تاریخچه و ملیت آن، جایگزین هایی برای مواد اولیه اصلی، جنس مواد اولیه و… در اینجا قرار می گیرند. در نهایت دو بخش نظرات و عکس های ارسالی غذا در انتهای صفحه مشاهده می شوند. تصاویر ارسالی شما و دیگر کاربران در انتهای صفحه قابل مشاهده هستند.

سرآشپز پاپیون؛ غذاهای خوشمزه بپزید

در اسکرین شات های زیر، نمایی از دو بخش افزودن موارد به لیست خرید و همچنین به اشتراک گذاری غذا با دیگر سرویس ها و دوستان را مشاهده می کنید؛ در بخش افزودن به لیست می توانید علاوه بر تیک زدن موارد مورد نظر، لیست خرید کامل خود را نیز مشاهده کنید.

سرآشپز پاپیون؛ غذاهای خوشمزه بپزید

همانطور که گفتیم، دو آیکون افزودن به تقویم ماهیانه یا هفتگی و همچنین نشان کردن هم اکنون در برنامه فعال نیستند و با ارور هایی مطابق تصاویر زیر مواجه می شوید، در این رابطه باید منتظر نسخه های آینده پاپیون باشیم.

سرآشپز پاپیون؛ غذاهای خوشمزه بپزید

جهت ارسال نظر و یا تصاویر از مراحل پخت برای یک غذا، باید در سرآشپز پاپیون عضو باشید. جهت عضویت کافیست نام نمایشی، ایمیل و رمز عبور را انتخاب کرده و ثبت نام خود را نهایی کنید.

سرآشپز پاپیون؛ غذاهای خوشمزه بپزید

منوی کشویی سمت راست برنامه شامل گزینه های خرید نسخه کامل، منتخب شده ها، عکس های ارسال شده، ارسال عکس غذا، محبوب ترین ها، چی بپزم؟، لیست خرید، ارسال دستور پخت، دانلود تمامی تصاویر و تنظیمات می شود.

در لیست غذا های برنامه امکان مرتب سازی بر اساس مواردی نظیر حروف الفبا، جدیدترین، امتیاز، تعداد نفرات و … وجود دارد.

سرآشپز پاپیون؛ غذاهای خوشمزه بپزید

نسخه کامل برنامه شامل بیش از ۲۴۰۰ دستور پخت، ۳۰۰ نکته آشپزی و تزئینات مختلف می شود و همچنین از به روز رسانی های دوره ای بهره مند خواهید شد. همچنین با خرید برنامه، تمامی بنر های تبلیغاتی از محیط کاربری حذف خواهند شد. جهت خرید نسخه کامل به پنجره پاپ آپ کافه بازار منتقل می شوید و باید هزینه ۱۵۰۰ تومانی پرداخت کنید.

سرآشپز پاپیون؛ غذاهای خوشمزه بپزید

لیست منتخب شده ها، شامل غذا ها و دستور پخت هایی است که آیکون قلب را در آن ها روشن کرده اید. در اینجا تمامی غذا های مورد علاقه کاربر ثبت و نگه داری می شوند.

سرآشپز پاپیون؛ غذاهای خوشمزه بپزید

بخش تصاویر ارسالی پاپیون، حکم یک شبکه اجتماعی را دارد که شامل بخش های برترین ها، آخرین عکس ها، برترین های هفته و… می شود. در اینجا کاربران تصاویری از غذا هایی که خودشان پخته اند را منتشر می کنند و شما می توانید آن ها را لایک کرده، نشان کنید و یا نظر بدهید. همچنین امکان به اشتراک گذاری نیز در این بخش وجود دارد.

با توجه به علاقه بانوان به پخت و پز، بیشتر تصاویر این بخش توسط این قشر از کاربران منتشر شده اند…

سرآشپز پاپیون؛ غذاهای خوشمزه بپزید

اگر زیاد اهل پخت و پز نیستید و می خواهید هر چند وقت یک بار، یکی از بهترین های برنامه را انتخاب کرده و بپزید، بخش محبوب ترین ها می تواند بهترین انتخاب برایتان باشد. در اینجا می توانید غذاهایی با ۵ ستاره و نظر مثبت کاربران را مشاهده کرده و به پخت آن ها بپردازید.

سرآشپز پاپیون؛ غذاهای خوشمزه بپزید

تمامی مواردی که در بخش دستور پخت به لیست خود اضافه کردید، در بخش لیست خرید در نوار کشویی قابل مشاهده هستند. بدین ترتیب نیاز به نوشتن یک لیست دستی ندارید و در مغازه می توانید از لیست پاپیون استفاده کنید.

در بخش چی بپزم؟ باید موارد اولیه که در خانه دارید و یا تهیه آن ها برایتان دشوار نیست را وارد کرده و پس از ثبت میزان دشواری و زمان پخت، نتایج مناسبی را از پاپیون دریافت کنید.

سرآشپز پاپیون؛ غذاهای خوشمزه بپزید

همچون زعفرون و لذت آشپزی، پاپیون نیز در زمینه ارائه دستور های پخت غذا عملکرد خوبی دارد و بخش اجتماعی آن یک ابتکار از سوی توسعه دهندگان آن به حساب می آید. با این حال اگر دوست دارید اپلیکیشنی همراه با ویدیو های آموزشی پخت غذا در اختیار داشته باشید، زعفرون انتخاب بهتری برایتان خواهد بود.

امیدواریم از بررسی ما نهایت بهره را برده باشید. ضمن دانلود برنامه از لینک های انتهای مطلب، سوالات و نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.

  • سرآشپز پاپیون؛ غذاهای خوشمزه بپزید
  • قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده : پاپیون
  • سیستم عامل : اندروید
  • حجم : 5 مگابایت
دانلود :
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


− 5 = چهار