سون شارژ؛ خدمات کاربردی اپراتور ها در قالب یک برنامه

جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ ۲۰:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 3

کاربران ایرانی سال هاست که از چندین اپراتور (همراه اول، اپراتور دوم و…) بهره می برند و بازار رقابتی این اپراتور ها نیز بسیار داغ و نزدیک به هم دنبال می شود. از همین رو اطلاع داشتن از تمامی امکانات و خدمات جدید اپراتور ها برای کاربران غیر ممکن است. تاکنون ابزار های کاربردی متنوعی نظیر ایرانسلی ها و ایرانسل من را مورد بررسی قرار دادیم. اما امروز می خواهیم یک اپلیکیشن کاربردی دیگر با امکانات گسترده تری را به شما معرفی کنیم.

دو اپلیکیشن یاد شده تنها مختص کاربران ایرانسل هستند و در زمینه معرفی و ارائه خدمات مختلف اپراتور دوم عملکرد بسیار خوبی دارند، اما سون شارژ – ۷charge – یک ابزاری کاربردی مربوط به تمامی اپراتور های فعال ایران است و علاوه بر ارائه خدمات این اپراتور ها، قابلیت های دیگری را نیز از قبیل خرید گیفت کارت و قرعه کشی در بر می گیرد. در ادامه با بررسی امکانات و بخش های مختلف سون شارژ همراه موبایل مگ باشید.

نصب و راه اندازی

همانطور که در اسکرین شات های زیر مشاهده می کنید، اپلیکیشن سون شارژ در بسیاری از مجلات و بررسی ها توانسته است به عنوان برنامه منتخب شناخته شود و امتیازات بالایی را به خود نسبت دهد. پس از نصب و اجرای برنامه باید فیلد های شماره تلفن و ایمیل را وارد نمایید. در نهایت گزینه ذخیره را جهت آغاز تجربه کاربری خود در سون شارژ بزنید.

سون شارژ؛ خدمات کاربردی اپراتور ها در قالب یک برنامه

منوی اصلی و کشویی برنامه

در اسکرین شات سمت چپ نمایی از منوی اصلی برنامه را مشاهده می کنید؛ خرید شارژ، خدمات اپراتور ها، سوابق خرید، جوایز و امتیازات، پرداخت قبوض، دریافت موجودی، شارژ باتری و خرید گیفت کارت از جمله آیتم های اصلی برنامه یه شمار می روند. در انتها نیز چهار بخش اعلان ها، به روز رسانی برنامه، راهنما و تنظیمات در قالب آیکون های دایره ای تعبیه شده اند.

تمامی بخش های مذکور در نوار کشویی برنامه نیز تعبیه شده اند؛ با این تفاوت که بخش هایی نظیر سوالات متداول و دیگر محصولات توسعه دهنده در اینجا قرار گرفته اند و همچنین اطلاعاتی نظیر شماره تلفن و ایمیل فرد به همراه امتیاز، در بالای منوی کشویی قرار دارند.

سون شارژ؛ خدمات کاربردی اپراتور ها در قالب یک برنامه

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، سون شارژ برخلاف برنامه هایی نظیر ایرانسلی ها و ایرانسل من، شامل خدمات اپراتور های متعدد (همراه اول، ایرانسل، تالیا و رایتل) می شود و در بخش های خرید شارژ و خدمات اپراتور ها می توانید اپراتور مورد نظرتان را انتخاب کرده و از خدمات اختصاصی آن بهره مند گردید.

سون شارژ؛ خدمات کاربردی اپراتور ها در قالب یک برنامه

خرید شارژ 

در اسکرین شات های زیر نمایی از بخش خرید شارژ در برنامه (مربوط به اپراتور ایرانسل) را مشاهده می کنید؛ خرید شارژ در سون شارژ به دو روش آفلاین و آنلاین صورت می پذیرد. همچنین دو دسته اصلی شارژ مستقیم و یا خرید کد شارژ در بالا قرار دارند. پس از انتخاب مبلغ شارژ (از هزار تا بیست هزار تومان) روش خرید را جهت نهایی کردن عملیات انتخاب کنید.

در صورتی که بخواهید شارژ مستقیم را مورد استفاده قرار دهید، امکان وارد کردن مبلغ دلخواه و همچنین تیک شارژ شگفت انگیز وجود دارد؛ لازم به ذکر است که شارژ شگفت انگیز مختص اپراتور ایرانسل است.

سون شارژ؛ خدمات کاربردی اپراتور ها در قالب یک برنامه

برخی از اپراتور ها نظیر تالیا امکان انتخاب بین دو حالت شارژ مستقیم و دریافت رمز شارژ را به شما نمی دهند و همچنین مبالغ محدودی را جهت دریافت کارت شارژ شامل می شوند. در حالت خرید آفلاین، برنامه از قابلیت کد های USSD بهره می برد و با وارد کردن شماره کارت و رمز دوم خود می توانید خرید را نهایی کنید. (مطابق تصویر زیر)

سون شارژ؛ خدمات کاربردی اپراتور ها در قالب یک برنامه

خرید شارژ آنلاین از طریق درگاه های آنلاین کارت های شتاب صورت می پذیرد و مطابق تصویر زیر به مرورگر خود منتقل شده و با وارد کردن مواردی نظیر شماره کارت، رمز و … مبلغ به حساب اپراتور شما واریز می شود.

سون شارژ؛ خدمات کاربردی اپراتور ها در قالب یک برنامه

اگر اپراتور و میزان شارژ در خرید های شما مشابه هستند می توانید در بخش خرید شارژ یک میانبر ایجاد کنید. در تصویر زیر نمایی از بخش ایجاد میانبر را مشاهده می کنید؛ پس از وارد کردن گزینه هایی نظیر اپراتور، نوع خرید، شماره موبایل، روش شارژ (شگفت انگیز یا عادی) و مبلغ، یک میانبر در بخش خرید شارژ ایجاد می شود و دیگر نیازی به طی کردن مراحل مختلف ندارید.

سون شارژ؛ خدمات کاربردی اپراتور ها در قالب یک برنامه

بخش خدمات اپراتور ها نیز در نوع خود بسیار کاربردی بوده و روزانه به روز رسانی می گردد و جدیدترین خدمات در آن ثبت می گردند؛ از جمله این خدمات می توان به خرید شارژ، استعلام مانده حساب، شارژ حساب، استعلام اینترنت، تماس با من، انتقال اعتبار، بسته های اینترنت همراه، پرداخت قبض دائمی، شارژ وایمکس، بسته های نوترینو، خرید بسته های مکالمه، بسته های پیامکی، سرویس چتر اضطراری و… اشاره کرد.

اکثر خدمات نیز از طریق کد های امنیتی USSD صورت می گیرند و برنامه با وارد کردن کد هر یک از این خدمات کار کاربر را ساده می کند؛ در اسکرین شات سمت راست نمایی از بخش استعلام میزان اینترنت در اختیار شماست…

سون شارژ؛ خدمات کاربردی اپراتور ها در قالب یک برنامه

دسته بندی های سون شارژ در تمامی بخش ها کامل و دقیق است و یافتن موارد دلخواه، آنچنان دشوار به نظر نمی رسد. به عنوان مثال بسته های اینترنت ویژه، روزانه، هفتگی، ماهانه و… در بخش بسته های اینترنت همراه کاملا دسته بندی شده در اختیار شما قرار می گیرند و هر یک از آن ها میزبان طرح های مختلف اپراتور مربوطه با اطلاعاتی نظیر محدودیت حجم، هزینه و شرایط هستند.

با انتخاب هر یک از این بسته یا خدمات، کد مربوطه به صورت خودکار در بخش USSD وارد شده و تایید نهایی خرید توسط شما صورت می گیرد…

سون شارژ؛ خدمات کاربردی اپراتور ها در قالب یک برنامه

سون شارژ؛ خدمات کاربردی اپراتور ها در قالب یک برنامه

این برنامه همچنین امکان پرداخت قبوض دائمی کاربران اپراتور ها را به شما می دهند، با وارد کردن شماره موبایل و مبلغ پرداختی مورد نظر به ریال، پرداخت قبض را نهایی کنید…

سون شارژ با تراکنش و خرید های شما در اپلیکیشن خود، امتیازاتی را اعطا می کند؛ دلیل ثبت نام اولیه و ثبت ایمیل نیز همین موضوع است. در بخش امتیازات می توانید امتیاز فعلی خود را مشاهده کنید. با افزایش امتیاز، شانس شما در برنده شدن قرعه کشی های سون شارژ نیز افزایش می یابد. همچنین با کسب حداقل ۱۰۰ امتیاز می توانید یک کارت شارژ هزار تومانی (دوهزار تومانی برای کاربران رایتل) دریافت کنید. قرعه کشی هر دوشنبه انجام شده و جوایز اهدا می شوند.

در ابتدای ورود به این بخش با ثبت امتیاز برای اپلیکیشن سون شارژ در کافه بازار ، ۶۰ امتیاز دریافت خواهید کرد؛ تعداد ستاره های شما در نظرتان روی امتیاز دریافتی تاثیری نمی گذارد…

سون شارژ؛ خدمات کاربردی اپراتور ها در قالب یک برنامه

یگی دیگر از امکانات ویژه سون شارژ، امکان پرداخت قبوض مختلف (آب، برق، گاز و …) است که نمایی از منوی آن در برنامه را مشاهده می کنید. با وارد کردن فیلد هایی نظیر شناسه قبض و شناسه پرداخت می توانید عملیات را به صورت آنلاین و یا آفلاین (با کد USSD) به اتمام برسانید. همچنین امکان استفاده از بارکد خوان در این منو فراهم آمده است.

سون شارژ؛ خدمات کاربردی اپراتور ها در قالب یک برنامه

همانطور که می دانید فروشگاه های بزرگ و محبوبی نظیر آیتونز، گوگل پلی استور، ایکس باکس و… شامل محصولات غیر رایگان می شوند و جهت خریداری آن ها باید گیفت کارت هایی تهیه کنید. امکان خرید گیفت کارت نیز در سون شارژ و بخش اختصاصی فراهم آمده است.

خرید گیفت کارت در برنامه فقط به صورت آنلاین صورت می پذیرد و هم اکنون گیفت کارت چهار سرویس گوگل پلی استور، آیتونز، ایکس باکس و آنتی ویروس بیت دیفندر به فروش می رسند. 

سون شارژ؛ خدمات کاربردی اپراتور ها در قالب یک برنامه

در بخش شارژ باطری اطلاعاتی از قبیل سطح شارژ، منبع شارژ، حضور باطری، ولتاژ، دمای باطری، تکنولوژی ساخت، وضعیت سلامت و… در اختیار کاربر قرار دارند. همچنین در ادامه می توانید تیک امکانات مختلفی همچون کنترل وای فای، کنترل اتصال داده (اینترنت همراه)، آزاد سازی رم و پردازنده، کنترل بلوتوث، کم کردن نور صفحه، موقعیت یاب (GPS)، خاموش شدن صفحه نمایش، هشدار پر شدن باطری و سینک خودکار (همگام سازی) را گذاشته و یا بردارید.

حضور چنین امکاناتی در برنامه سون شارژ تا حدی غافلگیر کننده و عجیب بود؛ با این حال از آنجایی که تمامی این امکانات به صورت کاملا رایگان در برنامه گنجانده شده اند، این موضوع را یک امتیاز مثبت برای این اپلیکیشن محاسبه می کنیم…

سون شارژ؛ خدمات کاربردی اپراتور ها در قالب یک برنامه

در اسکرین شات سمت چپ نمایی از بخش تنظیمات برنامه را مشاهده می کنید که در آن موارد مختلفی نظیر خواندن پیامک ها، حذف اطلاعیه ها، انتخاب بانک (ملت یا سامان)، دیالوگ خروج، شارژ باطری و… گنجانده شده اند. همچنین بخش سوالات متداول (تصویر سمت راست) می تواند پاسخگوی سوالات مورد نظر کاربران باشد.

سون شارژ؛ خدمات کاربردی اپراتور ها در قالب یک برنامه

ویژگی و امکانات برنامه سون شارژ در یک نگاه

 • خرید آفلاین (بدون نیاز به اینترنت) و آنلاین (به واسطه اینترنت) کارت شارژ هر چهار اپراتور (ایرانسل، همراه اول، رایتل و تالیا)
 • شارژ مسقیم ایرانسل با مبلغ دلخواه (عادی و شگفت انگیز)
 • شارژ مستقیم همراه اول بصورت آفلاین و آنلاین
 • شارژ مستقیم رایتل بصورت آفلاین و آنلاین
 • دریافت مانده حساب هر یک از ۴ اپراتور
 • وارد کردن کد شارژ خریداری شده در باکس مخصوص بصورت اتوماتیک (خواندن اس ام اس)
 • پرداخت قبوض آب و برق و گاز و تلفن و همچنین قبوض اداره مالیات و جریمه راهنمایی و رانندگی، بصورت آفلاین و آنلاین همراه با بارکد خوان داخلی
 • دریافت موجودی کارت بانک های عضو شتاب
 • دریافت تنظیمات gprs و mms ایرانسل، همراه اول و رایتل
 • دریافت کد شارژ توسط اس ام اس و ایمیل
 • خرید بسته های اینترنتی معمولی و ویژه و  همچنین بررسی اعتبار اینترنت ایرانسل و همراه اول و رایتل، بدون نیاز به اینترنت
 • انتقال اعتبار ایرانسل و همراه اول
 • داشتن ویجت ساده و شیک با تمامی امکانات در کنار برنامه بصورت همزمان
 • سرویس بجای من رایتل
 • خرید بسته های پیام کوتاه رایتل بدون نیاز به اینترنت
 • خرید بسته های دکا رایتل بدون نیاز به اینترنت
 • امکان وارد کردن شماره از دفتر تلفن برای شارژ مستقیم
 • ارسال ایمیل به پشتیبانی و تماس مستقیم با پشتیبانی بدون شماره گیری
 • گزارش گیری از تمامی خرید های انجام شده (سابقه خرید)
 • کسب امتیاز بابت هر خرید و استفاده از امتیازات برای خرید شارژ رایگان
 • خرید آنتی ویروس موبایل و کامپیوتر
 • خرید گیف کارت گوگل، آیتونز و ایکس باکس
 • خرید شارژ وایمکس ایرانسل
 • شارژ سریع باطری موبایل به وسیله انجام دادن تنظیمات خاصی

در مجموع سون شارژ امکانات و قابلیت های متعددی را به کاربران اپراتور ها ارائه می دهد و در زمینه های مختلف نظیر رابط کاربری، قابلیت ها و هزینه، نمره مطلوبی را در بررسی ما به خود اختصاص داده است. از آنجایی که سون شارژ تمامی امکانات را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده، مشاهده چند بنر کوچک تبلیغاتی در محیط برنامه غافلگیر کننده نیست و کاملا منصفانه به نظر می رسد؛ با این حال اگر امکان حذف تبلیغات درون برنامه ای با پرداخت هزینه ناچیز فراهم گردد، رضایت کاربران در این زمینه به حد اعلای خود می رسد.

امیدواریم از بررسی ما نهایت بهره را برده باشید. ضمن دانلود برنامه از لینک انتهای مطلب، سوالات و نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان مقاله در میان بگذارید.

 • سون شارژ؛ خدمات کاربردی اپراتور ها در قالب یک برنامه
 • قیمت : رایگان
 • سازنده : سون شارژ
 • سیستم عامل : اندروید
 • حجم : 4 مگابایت
دانلود :
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


چهار × = 16