شمیم یاس؛ تقویم حرفه ای و هواشناس در اندروید

جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ ۲۰:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 2

در دنیای مدرن و بی در و پیکر امروز، برنامه ریزی نقش مهمی در پیشرفت افراد دارد و در این راستا به کار گیری ابزاری به نام تقویم ضروری به نظر می رسد. تقویم ها از گذشته در قالب سر رسید، پوستر، دفترچه و … مورد استفاده قرار می گرفتند و حتی امروزه نیز از محبوبیت خوبی برخوردارند. اما با پیشرفت صنعت در حوزه تلفن های هوشمند، کاربران ترجیح می دهند اپلیکیشن های متنوع را جایگزین ابزار های فیزیکی و کلاسیک کنند؛ به عنوان مثال قطب نما، چراغ قوه، دفترچه یادداشت و حتی تقویم.

حتی تلفن های نسل قدیم نیز سعی می کردند امکاناتی را هرچند محدود در بخش تقویم در اختیار کاربران قرار دهند تا مدیریت کار ها در داخل تلفن صورت گیرد. در همین زمینه تاکنون سه اپلیکیشن تقویم باد صبا، گوگل کلندر و تقویم هوشمند پرند را به شما معرفی کرده ایم. امروز نیز می خواهیم تقویم ایرانی و شمسی دیگری را مورد بررسی قرار دهیم.

تقویم و هواشناس حرفه ای شمیم یاس – نسخه ۹۴ – یگی دیگر از ابزار های پرطرفدار و کاربردی اندروید در کافه بازار به شمار می رود و در صورتی که سه تقویم مذکور خواسته هایتان را برآورده نکردند، پیشنهاد می کنیم این برنامه را نیز امتحان کنید. در ادامه با بررسی امکانات و بخش های مختلف شمیم یاس همراه موبایل مگ باشید.

در این بررسی، نسخه ۱٫۸ برنامه (شهریور ۹۴) مورد بحث ماست که در آن امکانات جدیدی نظیر رفع مشکل دانلود اذان ها و هشدار ها، افزایش اذان ها، افزایش صوت ها و رفع مشکلات جزئی اضافه شده است…

شمیم یاس؛ تقویم حرفه ای و هواشناس در اندروید

همچون تقویم پرند، این برنامه نیز در دو نسخه رایگان و طلایی عرضه شده است و برای در اختیار داشتن برخی از امکانات خاص برنامه باید مبلغی ناچیز پرداخت کنید. از جمله امکانات نسخه رایگان برنامه می توان به سیستم اذان گوی پیشرفته و هشدار، اوقات شرعی شهر ۱۲۰۰ شهر داخلی و ۲۵۰۰ شهر خارجی، قبله نما، قطب نما، تقویم شمسی، قمری و میلادی، کورنومتر، تبدیل تاریخ و بخش مذهبی (شامل ادعیه، اعمال و…) اشاره کرد. اما نسخه طلایی شامل چه امکانات خاصی می شود؟

 • هواشناس حرفه ای با پوشش ۳۴۰ شهر ایران
 • ویجت هواشناسی با نمایش وضعیت هوای دو روز آینده
 • تقویم ماهیانه با گرافیک بالا
 • امکان ثبت یادداشت و یادآوری روزانه
 • نمایش مناسبت ها و تعطیلات سال در یک لیست کامل
 • ساعت زنگ دار (ثبت ۴ هشدار روزانه)
 • نمایش روز مانده تا هر مناسبت و تعطیلی رسمی

در تصاویر زیر نمایی از منوی کاربری برنامه را مشاهده می کنید؛ رابط کاربری شمیم یاس را نمی توان متریال و مدرن دانست، با این حال طراحی خاص و منحصر به فرد شمیم ستودنی بوده و حس خوبی در حین گشت و گذار به کاربر القا می کند. روز، تاریخ، ماه (میلادی، شمسی و قمری) و مناسبت روز در یک باکس نسبتا بزرگ در میانه صفحه مشاهده می شوند. در نوار بالایی نیز اوقات شرعی شهر مورد نظر به ترتیب قرار می گیرند و وقت شرعی پیش رو با رنگ زرد مشخص می شود.

آیکون های نوار بالایی به ترتیب مربوط به بخش کورنومتر، هشدار ها، تبدیل تاریخ، فروشگاه پیشنهادی اپلیکیشن، قبله نما، اوقات شرعی به افق شهر شما و محصولات ویژه می شوند؛ توجه داشته باشید تمامی بخش هایی که در نوار بالا قرار گرفته اند به صورت نامحدود و رایگان ارائه شده اند و جهت بهره از آن ها نیازی به پرداخت هزینه ندارید. باکس پایینی شامل چهار بخش احکام، حدیث، قرآن و انرژی مثبت می شود که به نسبت هر روز تغییر می کنند و مطالعه آن ها می تواند مفید واقع شود.

شمیم یاس؛ تقویم حرفه ای و هواشناس در اندروید

در بخش تبدیل تاریخ، با وارد کردن یک تاریخ شمسی، قمری و یا میلادی تبدیل شده آن در موارد دیگر را به سرعت مشاهده می کنید؛ به عنوان مثال ممکن است بخواهید تاریخ تولد خود را حالت میلادی و یا قمری مشاهده کنید، کافیست تاریخ تولد خود را در بخش شمسی وارد کرده و تبدیل شده آن در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

در اسکرین شات سمت راست نیز نمایی از بخش قبله نمای برنامه به نمایش در آمده است؛ توجه داشته باشید که حتما قبل استفاده از این بخش راهنمای آن را به کمک آیکون ؟ در نوار بالا باز کرده و مطالعه کنید.

شمیم یاس؛ تقویم حرفه ای و هواشناس در اندروید

در بخش محصولات ویژه، اپلیکیشن های متعددی به کاربر پیشنهاد می شوند که در واقع نوعی تبلیغات درون برنامه ای به حساب می آید و خوشبختانه به اندازه بنر های رنگارنگ و چشمک زن آزاردهنده نیست. در تصویر سمت چپ نیز نمایی از قسمت اوقات شرعی مشاهده می شود که می توانید بر روی شهر خودتان تنظیم کنید و برای هر کدام که می خواهید زنگ هشدار قرار دهید؛ این کار را با آیکون زنگ در کنار موارد مختلف انجام دهید.

شمیم یاس؛ تقویم حرفه ای و هواشناس در اندروید

هیچ یک از اپلیکیشن های تقویمی که در گذشته مورد بررسی قرار دادیم، اطلاعات آب و هوایی در اختیار کاربران قرار نمی دادند، با این حال شمیم یاس علاوه بر تقویم یک هواشناس نسبتا کامل است که نمایی از این بخش را نیز در تصاویر زیر مشاهده می کنید. پس از مراجعه به این بخش، شهر خود را انتخاب کرده و سپس گزینه به روز رسانی را جهت دریافت آخرین اطلاعات انتخاب کنید.

همانطور که گفتیم، هواشناس شمیم نسبتا کامل و حرفه ای است و تنها به پیش بینی وضعیت کلی آب و هوا در روز قبل و بعد می پردازد و خبری از پیش بینی ۹ روز آینده و ساعت به ساعت در آن نیست. در این زمینه می توانید بررسی های ما از اپلیکیشن های حرفه ای آب و هوا نظیر یاهو و Weather EX را مطالعه کنید.

شمیم یاس؛ تقویم حرفه ای و هواشناس در اندروید

هر هواشناسی با ویجت اختصاصی خود همراه است و شمیم نیز از این قاعده مستثنی نیست. جهت استفاده از ویجت اختصاصی شمیم، در بخش آب و هوا به منوی کشویی مراجعه کرده و گزینه ویجت را انتخاب کنید. در صفحه ای که باز می شود، نحوه به کار گیری ویجت اختصاصی شمیم به صورت گام به گام و با زبان شیرین پارسی آموزش داده شده است.

شمیم یاس؛ تقویم حرفه ای و هواشناس در اندروید

شمیم سافت در زمینه های مذهبی نیز فعالیت خوبی دارد و علاوه بر ارائه اوقات شرعی و هشدار های اذان شامل یک قسمت اختصاصی می شود که در آن تعقیبات نماز، دعا و زیارت های روزانه، ادعیه و زیارات آورده شده اند و می تواند کمک شایانی به هم وطنان مومن و نماز خوان کند.

شمیم یاس؛ تقویم حرفه ای و هواشناس در اندروید

نوار کشویی برنامه در سمت راست شامل گزینه های تنظیمات، اوقات شرعی، نمایش تقویم در اعلان، نمایش مناسب، نمایش انرژی مثبت و بخش پشتیبانی می شود. در بخش تنظیمات اوقات شرعی می توانید مواردی نظیر شهر، موذن، پخش اذان و هشدار آن را تنظیم کنید.

شمیم یاس؛ تقویم حرفه ای و هواشناس در اندروید

جهت خرید نسخه پیشرفته (طلایی) شمیم سافت با امکانات بیشتری که در ابتدای مقاله ذکر شد، باید از درگاه کافه بازار استفاده کرده و مبلغ سه هزار تومان پرداخت کنید. با توجه به رنج قیمت اپلیکیشن ها در فروشگاه بازار، قیمت نسخه طلایی شمیم تا حدی بالا بوده و اگر تا یک الی دو هزار تومان کمتر در نظر گرفته می شد، مطمئنا کاربران بیشتری آن را خریداری می کردند، با این حال تصمیم نهایی در این مورد را شما می گیرید.

شمیم یاس؛ تقویم حرفه ای و هواشناس در اندروید

متاسفانه به دلیل محدود بودن تمامی آیکون های نوار پایین برنامه و در اختیار نداشتن نسخه طلایی، نتوانستیم موارد پیشرفته تر را مورد بررسی و نقد قرار دهیم. با این حال امکانات و قابلیت های برنامه در نسخه رایگان منصفانه و واقعا کاربردی بودند و اگر به دنبال یک اپلیکیشن مذهبی و تقویم هستید، پیشنهاد می کنیم حتما این برنامه را نیز در کنار باد صبا و یا پرند امتحان کنید.

امیدواریم از بررسی ما نهایت بهره را برده باشید. ضمن دانلود برنامه از لینک انتهای مطلب، سوالات و نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.

 • شمیم یاس؛ تقویم حرفه ای و هواشناس در اندروید
 • قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده : شمیم سافت
 • سیستم عامل : اندروید
 • حجم : 13 مگابایت
دانلود :
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


2 + = هشت