محاسبات بانکی؛ از فرمول و ارقام پیچیده بانکی سر در آورید!

پنج شنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ ۲۲:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

با پیشرفت هایی که در سال های گذشته در حوزه وب و همچنین تلفن های هوشمند صورت گرفت، اینترنت همراه و اینترنت بانک این روز ها مورد توجه خیل عظیمی از افراد قرار گرفته است؛ انتقال وجه کارت به کارت، خرید اینترنتی، واریز پول، پرداخت حقوق کارمندان و … هم اکنون با اینترنت و تلفن های همراه امکان پذیر شده اند و نیازی به مراجعه حضوری به بانک های شلوغ نداریم. علاوه بر این، ابزار های جانبی بسیار خوبی در زمینه حسابداری و مالی برای تلفن های همراه معرفی شده اند.

در همین زمینه تاکنون اپلیکیشن هایی نظیر حسابدار، محک و چک یار را در بخش مالی اپلیکیشن ها مورد بررسی قرار دادیم. امروز نیز به معرفی یک اپلیکیشن کاربردی در زمینه بانک و حسابداری می پردازیم.

محاسبات بانکی یک اپلیکیشن کاربردی برای کسانی است که با فرمول و نحوه حساب و کتاب بانک ها در وام و سپرده (نرخ سود، مبلغ و…) آشنایی کمی دارند و از آنجایی که فرمول های بانکی هر از چند گاهی تغییر می کنند، حتی حسابداران حرفه ای نیز تا حدی به این برنامه نیاز پیدا می کنند. در ادامه با بررسی کامل این اپلیکیشن همراه موبایل مگ باشید.

رابط کاربری این برنامه اختصاصی بوده و خبری از قالب های مشترک اپلیکیشن های ایرانی در آن نیست. بخش های مختلف برنامه به صورت کاملا مرتب در رابط کاربری گنجانده شده اند. ترکیب رنگ های سبز، نارنجی، آبی آسمانی و سفید، جلوه های خاصی را به ظاهر برنامه داده است و استفاده از آن حس خوبی را به شما منتقل می کند. منوی برنامه شامل دو بخش اصلی وام و سپرده می شود؛ در بخش وام می توانید پردازش هایی در زمینه قسط ماهانه، نرخ سود، مبلغ وام و… را می توانید پیگیری کنید. در بخش سپرده نیز اقساط ماهانه، نرخ سود و مبلغ وام در اختیار فرد قرار می گیرند.

در هر قسمت چند فیلد نظیر مبلغ، قسط، تعداد اقساط و نرخ سود قرار گرفته اند که باید آن ها را با توجه به اطلاعات سپرده یا وام خود پر کنید. سپس با زدن گزینه حساب کن در نوار پایین، پردازش برنامه در چند ثانیه انجام می شود.

محاسبات بانکی؛ از فرمول و ارقام پیچیده بانکی سر در آورید!

جهت وارد کردن مبلغ، یکای خاصی تعیین نشده است و می توانید آن را به ریال و یا تومان وارد کنید؛ توجه داشته باشید که جهت صحیح بودن حساب نهایی، باید حتما یکای مبلغ و قسط مشابه باشد، یا هر دو ریال و یا هر دو به تومان. جهت وارد کردن ارقام، کیبورد تلفن باز نمی شود و مطابق تصویر زیر برنامه شامل یک کیبورد داخلی می باشد که امکان وارد کردن اعداد را به فرد می دهد.

محاسبات بانکی؛ از فرمول و ارقام پیچیده بانکی سر در آورید!

به عنوان مثال در تصاویر زیر فیلد های بخش مورد نظر را با اعدادی غیر حقیقی پر کردیم تا در نهایت برنامه به پردازش بپردازید؛ نتایج نهایی حساب های برنامه در انتهای صفحه و بخش سفید رنگ ظاهر می شوند.

محاسبات بانکی؛ از فرمول و ارقام پیچیده بانکی سر در آورید!

در نوار بالای برنامه یک آیکون ؟ قرار گرفته است که با لمس آن به بخش های آشنایی، نکات مهم، روش محاسبه و تماس با توسعه دهنده منتقل می گردید. در بخش اول، توضیحاتی در رابطه با نحوه حساب های بانکی و ضرورت استفاده از این اپلیکیشن به شما ارائه می گردد. در ادامه نیز دو بخش نکات و روش محاسبه اطلاعات تکمیلی را شامل می شوند.

محاسبات بانکی؛ از فرمول و ارقام پیچیده بانکی سر در آورید!

اپلیکیشن محاسبات بانکی شامل دو نسخه می شود؛ نسخه رایگان (لایت) و نسخه پیشرفته. ما در این مقاله به بررسی نسخه رایگان برنامه پرداختیم. هر بار با وارد شدن به برنامه، مطابق تصویر زیر از شما درخواست می شود که از نسخه غیر رایگان و پیشرفته برنامه استفاده کنید. همچنین در ادامه تبلیغی از اپلیکیشن دیگر این توسعه دهنده با نام مدیر اقساط آورده شده است که بررسی آن نیز در آینده ارائه می گردد.

در نسخه رایگان برنامه، بنر تبلیغات درون برنامه ای تا حدی آزاردهنده بوده و جهت رهایی از آن باید از نسخه کامل و پیشرفته اپلیکیشن استفاده کنید…

محاسبات بانکی؛ از فرمول و ارقام پیچیده بانکی سر در آورید!

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، نسخه اصلی برنامه محاسبات بانکی با قیمت ۱۰۰۰ تومان در کافه بازار قرار گرفته و بیش از دو هزار بار دانلود شده است. اما مزایای این نسخه نسبت به نسخه لایت (رایگان) چیست؟

 • امکان ورود نرخ سود اعشاری
 • محاسبه وام مضاربه
 • محاسبه وام دارای تنفس
 • محاسبه سپرده با زمان مشخص
 • محاسبه وام با پرداخت سود ابتدای سال
 • محاسبه وام با فرمول های قدیمی (مخصوص برخی از بانک های دولتی)
 • حذف تبلیغات درون برنامه ای

محاسبات بانکی؛ از فرمول و ارقام پیچیده بانکی سر در آورید!

بخش مالی اپلیکیشن های موبایل مگ کم کم در حال کامل شدن است و برای نیاز های مختلف اقتصادی، مالی و بانکی کاربران، برنامه هایی را معرفی کرده ایم. محاسبات بانکی اپلیکیشنی جهت آشنایی شما با فرمول های بانکی و همچنین بررسی نرخ های مختلف است و پیشنهاد می کنیم حتما از آن استفاده کنید. در صورتی که امکانات بخش پیشرفته برنامه مورد نیازتان بود، به نظر ما خرید و حمایت از توسعه دهنده با مبلغ ۱۰۰۰ تومان منصفانه به نظر می رسد.

امیدواریم از بررسی ما نهایت بهره را برده باشید. ضمن دانلود برنامه از لینک های انتهای مطلب، سوالات و نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.

 • محاسبات بانکی؛ از فرمول و ارقام پیچیده بانکی سر در آورید!
 • قیمت : رایگان + نسخه پیشرفته
 • سازنده : داریوش ملک محمودی
 • سیستم عامل : اندروید
 • حجم : کمتر از 1 مگابایت
دانلود :
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


− هفت = 0