گزارش مالی خود را از حسابدار بخواهید

یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ۲۰:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

آیا حسابی سر انگشتی از درآمد و هزینه های ماهانه خود دارید؟ این که در ماه، هزینه ورودی و خروجی زندگی شما چقدر است و پس اندازی دارید یا خیر باید محاسبه شود. در گذشته کسانی که هزینه و پرداخت های زیادی داشتند، از یک حسابدار استفاده می کردند. با این حال می توان تلفن هوشمند را به یک حسابدار شخصی بدل کرد. در گذشته به بررسی دو اپلیکیشن محک – حسابدار شخصی در اندروید – و چک یار – مدیریت چک ها – در سیستم عامل اندروید پرداختیم. امروز نیز یک پیشنهاد دیگر در زمینه حسابداری و مالی در نظر گرفته ایم.

حسابدار یکی دیگر از محبوب ترین برنامه های بخش مالی در فروشگاه کافه بازار به شمار می رود که امکانات متنوعی در این زمینه را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد. در ادامه می خواهیم امکانات و بخش های مختلف این برنامه را زیر ذره بین موبایل مگ ببریم. با ما همراه باشید.

رابط کاربری این برنامه بسیار ساده طراحی شده است و توسعه دهنده آن تنظیمات و آیکون های پیچیده ای را در آن قرار نداده است. پس از نصب و اجرای برنامه، با منوی اصلی آن مطابق تصویر سمت راست مواجه خواهید شد؛ در اینجا گزارش کامل هزینه ها و درآمد های شما در روز، هفته، ماه و سال ثبت می شود. همانطور که می بینید در ابتدا ارقام این منو همه صفر هستند.

در انتهای این بخش دو گزینه افزودن درآمد و یا هزینه جدید به چشم می خورند؛ پس از انتخاب گزینه درآمد جدید می توانید مواردی چون مبلغ، دسته بندی، حساب بانکی، تاریخ و توضیحات را پر کرده و در نهایت تایید نهایی را بزنید. توجه داشته باشید که جهت سهولت کاربران، هزینه ها همه به تومان حساب و وارد می شوند.

گزارش مالی خود را از حسابدار بخواهید

منوی افزودن مبلغ دست مزد یا هزینه مطابق تصویر سمت چپ، یک ماشین حساب جمع و جور است. ممکن است ارقام نهایی را نداشته و نیاز به یک ماشین حساب داشته باشید؛ در این جا گزینه هایی چون پاک کردن، تقسیم، ضرب، جمع و تفریق و مساوی به همراه اعداد تعبیه شده اند و کار شما را راحت می کنند.

برای هر درآمد می توان یک دسته بندی یا همان برچسب انتخاب کرد؛ اجاره، فروش محصول، حقوق، انجام پروژه، دستمزد، سود پس انداز، پاداش، یارانه و…

گزارش مالی خود را از حسابدار بخواهید

طبیعی است کسی که به یک اپلیکیشن حسابدار نیاز دارد، فقط یک حساب بانکی را در اختیار ندارد. در بخش حساب های برنامه می توانید چندین حساب مختلف را در بانک های متفاوت ثبت نمایید و هر هزینه و درآمد را به حساب مربوط به خود اختصاص دهید. توجه داشته باشید در لیست حساب ها، به صورت پیش فرض یک حساب شخصی ثبت شده است.

جهت افزودن حساب جدید، گزینه + را در بخش حساب ها انتخاب کرده و اطلاعاتی نظیر نام، توضیح و موجودی را وارد کنید؛ با این حال امکانات بخش مدیریت حساب ها در اپلیکیشن هایی چون محک و چک یار بیشتر و کاربردی تر از این برنامه بود، اما همانطور که گفتیم توسعه دهنده این برنامه ترجیح داده است امکانات نسخه رایگان را محدود و خارج از شلوغی در دسترس قرار دهد.

گزارش مالی خود را از حسابدار بخواهید

در اسکرین شات های زیر، منوی افزودن درآمد جدید را مشاهده می کنید؛ در اینجا باید مواردی نظیر مبلغ، دسته بندی، حساب، تاریخ و توضیح پر شوند و در نهایت تایید را بزنید. همانطور که می بینید علاوه بر ماشین حساب داخلی، برنامه حسابدار یک کیبورد اختصاصی نیز در اختیار کاربران قرار می دهد که در تصویر سمت راست قابل مشاهده است. وارد کردن تاریخ نیز با یک پنجره پاپ آپ در کوتاه ترین زمان ممکن امکان پذیر است.

گزارش مالی خود را از حسابدار بخواهید

دسته بندی بخش هزینه ها نیز متنوع بوده و امکان افزودن موارد جدید تر وجود دارد؛ با این حال به نظر می رسد دسته بندی هایی که به صورت پیش فرض اضافه شده اند، کافی باشند. اتومبیل، اجاره، خرید، رسانه، رفت و آمد، سرگرمی، شهریه، غذا و…

گزارش مالی خود را از حسابدار بخواهید

با افزودن درآمد و هزینه ها، رفته رفته منوی اصلی شما کامل می شود و گزارش کاملی از دخل و خرج ارائه می کند. در بالا موجودی کنونی ثبت می شود و در ادامه نیز آمار کلی از خرج و دخل شما در روز، هفته، ماه و سال به نمایش در می آید.

این برنامه جهت رفع ابهامات کاربران، شامل یک بخش راهنما می شود که در زمینه های مختلف، راهنمایی های کاربردی و دقیقی را ارائه کرده است.

گزارش مالی خود را از حسابدار بخواهید

با زدن دکمه بیشتر در پایین ترین نوار برنامه به چهار بخش تنظیمات، گزارش، راهنما و درباره توسعه دهنده دسترسی خواهید داشت. در اسکرین شات سمت چپ، نمایی از بخش راهنمای حسابدار را مشاهده می کنید.

گزارش مالی خود را از حسابدار بخواهید

بخش تنظیمات برنامه شامل گزینه های پشتیبان گیری از اطلاعات، بازگردانی،رمز عبور برنامه، واحد پول (ریال یا تومان)، دسته بندی هزینه ها و دسته بندی درآمد ها می شود. بخش گزارش نیز امکان ایجاد تغییراتی در زمینه اطلاع رسانی کلی برنامه را به شما می دهد؛ اسکرین شات سمت راست، نمایی از این منو و گزینه هایش را به شما نشان می دهد:

گزارش مالی خود را از حسابدار بخواهید

نسخه پیشرفته یا همان پلاس برنامه در کافه بازار قیمت ۴ هزار تومانی دارد و طبیعتا امکانات بیشتر و حرفه ای را در اختیار کاربران قرار می دهد. از جمله این موارد می توان به منوی کشویی حرفه ای، نمودار های گزارشی و آنالیز دقیق، رابط کاربری حرفه ای و… اشاره کرد. در صورتی که امکانات و قابلیت های نسخه رایگان حسابدار شما را قانع نکرد، حتما حسابدار پلاس را امتحان کنید.

امیدواریم از بررسی ما نهایت بهره را برده باشید. ضمن دانلود برنامه از لینک های انتهای مطلب، سوالات و نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.

  • گزارش مالی خود را از حسابدار بخواهید
  • قیمت : رایگان و پیشرفته
  • سازنده : قیصر داور
  • سیستم عامل : اندروید
  • حجم : کمتر از یک مگابایت
دانلود :
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


9 − هفت =