۳۶۰ Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ ۱۸:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

در بخش ابزار های سایت، اپلیکیشن های بسیار کاربردی نظیر Du Speed Booster، جعبه ابزار، Clean Master و Du battery Saver را مورد بررسی قرار داده ایم که پیشنهاد می کنیم حتما از آن ها دیدن کنید. در بررسی امروز قصد داریم یک برنامه همه کاره که تقریبا شامل اکثر امکانات اپلیکیشن های مذکور می شود را به شما عزیزان معرفی کنیم.

Security 360 در دو فروشگاه گوگل پلی و کافه بازار، جزء برترین های بخش کاربردی به شمار می رود و میلیون ها بار نصب شده است. همانطور که در عنوان مطلب ذکر شد، این برنامه تمامی قابلیت های ضروری نظیر آنتی ویروس، پاک سازی حافظه، افزایش سرعت تلفن و … را در قالب یک اپلیکیشن گنجانده است. در ادامه امکانات و ویژگی های Security 360 را مورد بررسی قرار می دهیم. با موبایل مگ همراه باشید.

اولین موضوعی که در بررسی، توجه ما را به خود جلب کرد، رابط کاربری شیک و مدرن برنامه بود. در طراحی اینترفیس Security 360 استاندارد های متریال دیزاین گوگل به خوبی به چشم می خورد و منو های متریال برنامه در ترکیب رنگ های متنوع و زیبایی طراحی شده اند. پس از نصب و راه اندازی برنامه با منویی مطابق تصویر سمت راست مواجه خواهید شد که شامل سه بخش اصلی می شود:

  • Boost: این بخش جهت کاهش عملیات های پس زمینه تلفن طراحی شده است و سرعت عملکرد را بالا می برد.
  • Clean: بخش پاک ساز یا همان Cleaner برنامه از اینجا در دسترس قرار گرفته است.
  • Antivirus: این برنامه یک آنتی ویروس نسبتا قدرتمند و جمع و جور را نیز در خود گنجانده است.

در بخش Boost، یک نمودار آبی رنگ و دایره ای، سرعت فعلی تلفن و میزان کندی را نمایش می دهد. در ادامه میزان درصد سرعتی که با بوست کردن به دست می آورید آورده شده است. و بعد تعداد و لیست اپلیکیشن هایی که در حال مصرف باتری هستند و یا در پس زمینه کار می کنند، مشاهده می شوند.

در زمینه بوست تلفن های هوشمند، چندی پیش اپلیکیشن Du Speed Booster را که مورد توجه خیل عظیمی از کاربران قرار گرفته است را مورد بررسی قرار دادیم.

360 Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

بخش بعدی برنامه مربوط به پاک سازی حافظه تلفن از اطلاعات و دیتای اضافه می شود؛ معمولا برنامه هایی با این کاربرد را با عنوان Cleaner (پاک ساز) می شناسند. در اینجا نیز یک نمودار دایره ای تعبیه شده است و در ادامه حدود فایل های اضافه مشخص شده است و برنامه شما را به پاک سازی آن ها دعوت می کند.

در نوار پایین این قسمت، نمودار میله ای از میزان حافظه تلفن و حجم اشغالی قرار دارد؛ از آنجایی که سیستم عامل اندروید همیشه فایل های اضافه و دیتا های بی مصرفی را ایجاد می کند، مراجعه به این بخش و پاک سازی این موارد باید حدودا هر ماه یک بار صورت گیرد.

یکی از اپلیکیشن های تخصصی پاک سازی حافظه تلفن و افزایش سرعت، Clean Master نام دارد که پیشنهاد می کنیم حتما بررسی ما را در مورد آن مطالعه کنید.

همانطور که گفتیم، Security 360 یک آنتی ویروس نسبتا قدرتمند نیز به شمار می رود و می تواند خیال شما را از فایل و برنامه های مخرب راحت کند. با استفاده از این بخش، پرداخت های اینترنتی و حریم شخصی شما محافظت می شود و همچنین دیگر نگران فایل های مخرب تحت عنوان Malware نخواهید بود. جهت اسکن تلفن از فایل و برنامه های مخرب گزینه Scan در همین صفحه را انتخاب نمایید.

در زمینه آنتی ویروس ها و محافظت از تلفن های اندرویدی، آنتی ویروس آواست یکی از محبوب ترین های فروشگاه به شمار می رود که پیشنهاد می کنیم بررسی این برنامه را نیز در موبایل مگ مطالعه کنید.

360 Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

پس از بوست و افزایش سرعت برنامه توسط بخش Boost، مطابقت تصویر سمت راست، علاوه بر نمایش میزان صرفه جویی شما در مصرف باتری، پیشنهاد هایی نیز از طرف اپلیکیشن ارائه می گردند؛ به عنوان مثال پاک کردن تصاویر مشابه هم در گالری، فایل و دیتا های غیر ضروری و اسکن تلفن.

360 Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

در اسکرین شات زیر، برنامه در حال پردازش حافظه تلفن و یافتن فایل و دیتا های غیر ضروری است. این فایل ها معمولا شامل داده های اپلیکیشن ها، فایل های باقی مانده از برنامه ها و دیتاهای غیر ضروری سیستمی می شوند.

360 Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

در تصویر زیر نمایی از نوار نوتیفیکیشن اختصاصی Security 360 را مشاهده می کنید؛ در این نوار که طراحی شیک و جمع و جوری دارد، مواردی نظیر بوست، آلارم، موارد اخیر، چراغ قوه و … به چشم می خورند.

360 Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

پس از پردازش برنامه از فایل های حافظه تلفن، میزان حافظه ای که می توانید از شر آن ها خلاص شوید در بالای صفحه نمایش داده می شود؛ در بررسی ما، حدود ۱/۵ گیگابایت دیتای اضافی شناسایی شد؛ قبل از حذف این موارد، مطابق تصویر سمت چپ می توانید موارد مورد نظر را تیک زده و یا تیک آن ها را بردارید.

تذکر مهم: به غیر از دیتای اپلیکیشن ها (App’s Cache) پیشنهاد می کنیم تیک بقیه موارد را گذاشته و آن ها را پاک کنید…

360 Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

پس از پاک سازی برنامه از دیتا و فایل های غیر ضروری می توانید تصاویر مشابه به هم در گالری تلفن را شناسایی و حذف کرده، به بخش مدیریت اپلیکیشن ها بروید و یا یک اسکن جدید در آنتی ویروس انجام دهید.

360 Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

در اسکرین شات های زیر، نمایی از بخش پردازش آنتی ویروس Security 360 نمایش داده شده است. این پردازش بسته به تعداد اپلیکیشن های تلفن و فایل های حافظه به طول می انجامد؛ در بررسی ما این تایم حدود ۲ الی ۳ دقیقه بود. در این پردازش تمامی اپلیکیشن ها به صورت کامل اسکن شده و فایل های مخرب شناسایی می شوند.

360 Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

پس از پایان پردازش آنتی ویروس، در کنار عبارت In Danger خطر هایی که امنیت تلفن را تهدید می کنند و راهکار های آن ها نمایش داده می شوند؛ به عنوان مثال اپلیکیشن های آلوده و ناامن، ریسک های امنیتی و محافظت اینترنتی. گزینه Repair All تمامی این موارد را به صورت کامل حل می کند.

360 Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

اگر اپلیکیشن یا موردی را برنامه هر بار به عنوان خطر امنیتی شناسایی می کند، می توانید آن را در بخش لیست نادیده ها (Ignore List) قرار دهید.

360 Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

در بخش ۳۶۰ باکس که آیکون آن در نوار بالای برنامه تعبیه شده است، بازی و اپلیکیشن های کاربردی و متنوعی به کاربران معرفی می شوند که می توانید آن ها را از فروشگاه گوگل پلی و یا کافه بازار (در صورت موجود بودن) دانلود و نصب کنید. این بخش به سه دسته Featured، بازی ها و اپلیکیشن ها تقسیم می شود.

360 Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

منوی کشویی سمت چپ برنامه شامل گزینه و بخش های مختلف Security 360 می شود؛ مدیریت نوتیفیکیشن ها، قفل برنامه ها، تلفنم را پیدا کن، مدیریت اپلیکیشن ها، فیلتر تماس و پیامک ها، دیده بانی دیتا،  به روز رسانی برنامه و در نهایت بخش تنظیمات، در این منو گنجانده شده اند.

360 Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

بخش Notification Manager امکان مدیریت اعلان ها در نوار نوتیفیکیشن را به کاربر می دهد و بدین ترتیب می توانید مشخص کنید چه نوتیفیکیشن هایی نمایش داده شوند و یا مسدود گردند. جهت استفاده از این بخش گزینه Activate را مطابق تصویر سمت چپ انتخاب کنید.

سیستم عامل اندروید از نسخه پنجم یا همان آب نبات چوبی به بعد (اندروید خام)، بخش مدیریت نوتیفیکیشن ها را به تنظیمات خود افزوده است و تنها در صورتی که گزینه فوق در رابط کاربری شما قرار نداشت، این امکان را از طریق Security 360 فعال کنید.

(Setting > Sound and Notifications > App Notifications)

با در اختیار داشتن این برنامه دیگر نیاز به هیچ ابزاری جهت قفل اپلیکیشن های تلفن ندارید و مطابق تصویر سمت راست می توانید بخش های حیاتی نظیر گالری، پیام رسان ها، مخاطبین و… را قفل کرده و از دسترس دیگران خارج کنید.

در زمینه قفل اپلیکیشن های تلفن، برنامه App Lock یکی از پیشگامان در فروشگاه به شمار می رود. پیشنهاد می کنیم حتما بررسی ما از این ابزار را نیز مطالعه کنید.

360 Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

دو بخش دیگر در منوی کشویی، به ترتیب تلفنم را پیدا کن و مدیریت اپلیکیشن ها هستند. با فعال کردن بخش اول، می توانید به کمک اکانت گوگل خود تلفن را از طریق موقعیت یاب (GPS)، قفل از راه دور و آلارم از راه دور پیدا کرده و از آن محافظت کنید.

در بخش مدیریت اپلیکیشن ها نیز امکان مشاهده آمار اپلیکیشن ها و میزان حافظه اشغالی توسط آن ها را در اختیار داشته باشید. بخش پاک کننده برنامه ها و انتقال بین حافظه داخلی و کارت SD نیز در ادامه آمده است.

360 Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

با وارد کردن نام و شماره هر فرد در لیست سیاه یا همان بلک لیست، دیگر تماس و پیامی از وی دریافت نخواهید کرد و مزاحمتی برایتان به وجود نمی آید؛ گزینه Add را جهت افزودن موارد جدید به لیست سیاه انتخاب کنید (مطابق تصویر سمت راست).

360 Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

بخش بعدی مربوط به مدیریت دیتا و دیده بانی (مانیتور) می شود. اگر سیستم عامل شما عملکرد خوبی در زمینه محدود کردن دیتای مصرفی اپلیکیشن و بخش های مختلف ندارد می توانید از گزینه Set limit در این بخش استفاده کنید؛ لازم به ذکر است Data Monitor تنها بخش این اپلیکیشن به حساب می آید که نیاز به روت دارد و همانطور که در اسکرین شات سمت راست مشاهده می کنید، در بررسی نتوانستیم، عملکرد این قسمت را ارزیابی کنیم.

360 Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

در اسکرین شات های زیر نمایی از بخش تنظیمات برنامه را مشاهده می کنید که از طریق منوی کشویی در دسترس شما قرار می گیرد؛ فعالسازی ویجت شناور، نوار نوتیفیکیشن، زبان برنامه، یادآور پاک سازی حافظه، یادآور حذف برنامه ها، لیست پاک سازی امن، لیست بوست، محافظت همیشگی و زنده (Real-Time Protection)، هشدار نصب اپلیکیشن ها و… در این بخش گنجانده شده اند و کاربر به راحتی می تواند Security 360 را مطابق میل خود شخصی سازی کند.

360 Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید

همانطور که ملاحظه کردید، Security 360 حکم یک آچار فرانسه را در تلفن اندرویدی شما ایفا می کند و مجموعه ای از امکانات متنوع و کاربردی را در اختیار کاربران گذاشته است. آنتی ویروس، پاک ساز، بوستر و مدیریت تماس و پیام ها از جمله کاربردی ترین بخش های این اپلیکیشن به شمار می روند. پیشنهاد می کنیم ضمن دانلود و نصب این برنامه، بررسی های دیگر ما که در متن مقاله لینک شده بودند را حتما مطالعه فرمایید.

امیدواریم از بررسی ما نهایت بهره را برده باشید. ضمن دانلود برنامه از لینک های انتهای مطلب، سوالات و نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.

  • ۳۶۰ Security؛ آنتی ویروس، پاک ساز و بوستر اندروید
  • قیمت : رایگان
  • سازنده : 360 Mobile Security Limited
  • سیستم عامل : اندروید
  • حجم : 13 مگابایت
دانلود :
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


× شش = 18