Accu Weather؛ پیش بینی دقیق وضعیت آب و هوا

چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۲۰:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

اپلیکیشن های پیش بینی وضعیت آب و هوا محبوبیت خاصی نزد کاربران تلفن های همراه دارند؛ اکثر سیستم عامل های موبایل نیز با یک برنامه پیش فرض در این زمینه ارائه شده اند که از جمله آن ها می توان به News & weather در اندروید اشاره کرد. یکی از محبوب ترین برنامه های پیش بینی آب و هوا در تلفن های هوشمند، Yahoo Weather نام دارد که چندی پیش به بررسی کامل آن پرداختیم. امروز نیز می خواهیم پیشنهاد دیگری را در این زمینه ارائه کنیم.

Accu weather یکی دیگر از برترین های بخش آب و هوا در فروشگاه های اپلیکیشن است؛ این برنامه بیش از ۲۰۰ هزار بار در کافه بازار دانلود شده و بازخورد خوبی را از سوی کاربران دریافت کرده است. در ادامه می خواهیم امکانات و بخش های مختلف این سرویس را زیر ذره بین موبایل مگ ببریم. با ما همراه باشید.

نصب و راه اندازی

سازنده این برنامه، سه نسخه اندرویدی، ویندوزفونی و iOS را در اختیار کاربران قرار داده است. پس از نصب و اجرای برنامه، در چند اسلاید، امکانات ویژه برنامه را مشاهده خواهید کرد. گزینه Next را در انتهای صفحه انتخاب کرده و به بخش بعدی بروید.

Accu Weather؛ پیش بینی دقیق وضعیت آب و هوا

در بخش Choose Weather امکان افزودن موقعیت مکانی جهت دریافت اطلاعات آب و هوایی آنجا وجود دارد. این کار را به دو روش می توانید انجام دهید؛ وارد کردن نام موقعیت (شهر مربوطه) و انتخاب یکی از نتایج نمایشی یا استفاده از موقعیت مکانی فعلی. جهت انتخاب گزینه دوم، حتما موقعیت یاب (GPS) تلفن خود را روشن نمایید تا موقعیت فعلی شناسایی شود.

Accu Weather؛ پیش بینی دقیق وضعیت آب و هوا

پس از وارد کردن اطلاعات مکانی، با صفحه ای مطابق اسکرین شات سمت چپ مواجه خواهید شد. در اینجا برنامه از شما اجازه می گیرد تا حدود ۱۳ مگابایت دیتا دانلود و ثبت کند؛ محتوی این دیتا مشخص نیست، با این حال دریافت و ثبت شدن آن ها جهت استفاده از برنامه ضروری بوده و خوشبختانه سرعت دانلود این دیتا نیز پایین نیست؛ توجه داشته باشید، برنامه تنها یک بار اقدام به دانلود و ثبت دیتا می کند و دیگر با چنین عملیاتی مواجه نخواهید شد.

Accu Weather؛ پیش بینی دقیق وضعیت آب و هوا

رابط کاربری

طراحی صفحه های مختلف برنامه در نوع خود منحصر به فرد و چشم نواز است و متناسب با وضعیت فعلی آب و هوا، تصاویر پس زمینه عوض می شوند؛ به عنوان مثال در هنگام شب با تصویری مطابق اسکرین شات سمت چپ مواجه می شوید. منوی اصلی برنامه شامل دو نوار در بالای صفحه می شود؛ نوار اول امکان جابجا شدن بین شهر های مختلف را به کاربر می دهد و همچنین دو آیکون جی پی اس و بیشتر (سه نقطه) نیز در این بخش گنجانده شده اند. آیکون جی پی اس، موقعیت مکانی شما را به صورت آنی یافته و پیش بینی آب و هوایی آن را به اطلاع تان می رساند.

نوار خاکستری، امکان جابجایی بین قسمت های مختلف برنامه را به کاربران می دهد:

 • Now: با هر بار باز کردن برنامه، به صورت پیش فرض این بخش در دسترس شما قرار می گیرد که شامل اطلاعات آب و هوایی نظیر دمای هوا، وضعیت آسمان، رطوبت، میدان دید (به کیلومتر)، فشار و وضعیت باد می شود. همچنین در انتهای صفحه و در بخش Affected Days، ارتباط آب و هوایی روز فعلی با روز یا روز های بعد نیز ثبت شده اند.
 • Locations: اگر شما هم مثل من هر هفته بین دو شهر رفت و آمد کنید، مطمئنا این قسمت برایتان ضروری است. به کمک این بخش قادر به افزودن چندین شهر جهت مشاهده وضعیت آب و هوایی هستید. همچنین مدیریت کامل موقعیت های مختلف نیز در این قسمت فراهم شده است.

Accu Weather؛ پیش بینی دقیق وضعیت آب و هوا

 • Hourly: به کمک این قسمت، پیش بینی دقیق تری از آب و هوا را در اختیار خواهید داشت؛ نمودار این بخش وضعیت آب و هوا را به صورت ساعتی آنالیز کرده و همراه لیستی در پایین در اختیار شما قرار می دهد. روند صعودی یا نزولی دمای هوا و سردی (Temperature و Real Feel) در طی ۲۴ ساعت روز کنونی در این بخش مشاهده می شوند؛ ساعات مختلف در میله افقی نمودار و میزان درجه در نوار عمودی.
 • Daily: بخش قبل، آمار ساعتی آب و هوا در روز فعلی را به نمایش می گذارد. اما در بخش Daily نوار افقی شامل روز های ماه فعلی می شود و روند صعودی و نزولی وضعیت آب و هوا در طی یک ماه آینده را مشاهده می کنید. نوار پایین صفحه نیز دمای هوا در روز های مختلف ماه را در یک لیست کامل ثبت کرده است.

Accu Weather؛ پیش بینی دقیق وضعیت آب و هوا

 • Maps: در قسمت نقشه ها، انتظار مشاهده نقشه های هواشناسی و ابر ها را داشتیم، با این حال تنها امکان افزودن شهر ها و مشاهده نقشه جی پی اس آن ها وجود داشت. اما ممکن است توسعه دهندگان برنامه، نقشه هایی را برای این قسمت در سر داشته باشند. در این باره باید منتظر ارائه نسخه های جدید accu Weather باشیم. آیکون بیشتر در نوار بالای این بخش، گزینه های به روز رسانی، تنظیمات و روشن کردن Map Key را به کاربر می دهد.

Accu Weather؛ پیش بینی دقیق وضعیت آب و هوا

آیکون بیشتر (سه نقطه) در نوار بالا، چهار گزینه مختلف را در دسترس کاربر قرار می دهد؛ به روز رسانی اطلاعات، به اشتراک گذاری، تنظیمات و خاموش کردن گراف های برنامه. در ادامه، گزینه های بخش تنظیمات و امکان شخصی سازی برنامه را مورد بررسی قرار می دهیم.

Accu Weather؛ پیش بینی دقیق وضعیت آب و هوا

بخش تنظیمات در اکثر اپلیکیشن های معروف و پرطرفدار تلفن های همراه، در جدید ترین به روز رسانی ها به مکانیزم خوبی رسیده است؛ تنظیمات پیچیده و مختلف در قالب دسته بندی های منظم و تفکیک شده در بخش Setting قرار دارند. تنظیمات بخش نمایش وضعیت آب و هوا، پیشرفته و نوتیفیکیشن در بخش تنظیمات برنامه به صورت جداگانه تعبیه شده اند. گزینه Upgrade در این بخش امکان حذف تبلیغات درون برنامه ای را با پرداخت مبلغی ناچیز به کاربر می دهد.

در بخش امکانات پیشرفته (Advanced) نیز، امکان تعیین یکای نمایش وزش باد، جهت باد، فشار، زمان و تاریخ وجود دارد.

Accu Weather؛ پیش بینی دقیق وضعیت آب و هوا

 • Videos: در این بخش می توانید ویدیو های پیش بینی آب و هوا را به صورت آنلاین بارگذاری و مشاهده نمایید. متاسفانه این ویدیو ها بر اساس موقعیت مکانی و تلویزیون همان جا نیستند. با این حال بیشتر پیش بینی های ویدیویی مربوط به جو آب و هوا در کشور های مختلف و جابجایی سامانه های بارشی می شوند و در نوع خود کاربردی هستند. اگر تسلط خوبی به زبان انگلیسی دارید، حتما از این بخش استفاده کنید.
 • News: آخرین بخش در نوار برنامه، مربوط به اخبار متنی از پیش بینی آب و هوای شهر و کشور های مختلف می شود. استفاده از این بخش نیز مستلزم تسلط کافی به متون انگلیسی می باشد.

Accu Weather؛ پیش بینی دقیق وضعیت آب و هوا

وب سایت Accuweather.com همیشه در ارائه اطلاعات و پیش بینی های آب و هوایی، یکی از معتبرترین مراجع بین المللی بوده و عملکرد اپلیکیشن اختصاصی آن نیز در تلفن های هوشمند مورد توجه کاربران قرار گرفته است. کاربران سه سیستم عامل محبوب موبایل می توانند این برنامه را به صورت رایگان دریافت و نصب نمایند.

امیدواریم از بررسی ما نهایت بهره را برده باشید. ضمن دانلود برنامه از لینک های انتهای مطلب، سوالات و نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.

 • Accu Weather؛ پیش بینی دقیق وضعیت آب و هوا
 • قیمت : رایگان
 • سازنده : Accuweather.com
 • سیستم عامل : اندروید، iOS و ویندوزفون
 • حجم : 13/ 60 مگابایت
دانلود :
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


+ 6 = پانزده