Candy Camera؛ جایگزینی برای اپلیکیشن پیش فرض دوربین

چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ۲۰:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

تنوع اپلیکیشن های بخش ویرایش تصاویر در فروشگاه های تلفن همراه نشانگر اهمیت آن نزد کاربران است؛ افراد معمولا به تصاویر گرفته شده توسط دوربین تلفن خود – هر چقدر هم با کیفیت باشد – راضی نمی شوند و دوست دارند تغییراتی را در آن اعمال کنند، بارزترین مثال در این زمینه نیز اپلیکیشن اینستاگرام و امکان افزودن فیلتر های متنوع به تصاویر می باشد. در همین راستا، تا کنون اپلیکیشن های Cymera، Aviary و Layout را جهت ویرایش حرفه ای تصاویر به شما معرفی کردیم و مورد بررسی قرار دادیم. ضمن مطالعه بررسی اپلیکیشن های یاد شده، توجه شما را به این مقاله جلب می کنیم.

برخلاف برخی از ویرایشگر های تصویر نظیر کیمرا و آویاری، اپلیکیشن Candy Camera مراتب ویرایش و تغییر تنظیمات مختلف را قبل از ثبت تصویر اعمال می کند و در واقع یک اپلکیشن جایگزین دوربین به حساب می آید؛ چیزی شبیه به اپلیکیشن Retrica. در ادامه امکانات و بخش های مختلف این برنامه را زیر ذره بین موبایل مگ خواهیم برد. با ما همراه باشید.

همچون سیستم عامل iOS، در نسخه ششم اندروید یا همان مارشمالو نیز باید مجوز دسترسی اپلیکیشن ها به بخش های مختلف تلفن نظیر دوربین، گالری و تنظیمات را بدهید. Candy Camera نیز از از قاعده مستثنی نیست و همچون تصویر سمت چپ باید امکان دسترسی آن به دوربین و بخش های مورد نیاز را فراهم آورید. همچنین لازم به ذکر است که در حالت سلفی، تصاویر پس از ثبت به حالت قرینه در می آیند (تصویر سمت راست).

Candy Camera؛ جایگزینی برای اپلیکیشن پیش فرض دوربین

مطابق تصاویر زیر، این اپلیکیشن در بخش دوربین خود، دو نوار امکانات دارد که در بالا و پایین صفحه گنجانده شده اند. همچنین طبق دستور العمل تصویر سمت چپ، جهت تغییر فیلتر های صفحه و باز و بسته شدن آن ها به ترتیب از اسلاید به طرفین و اسلاید به بالا و پایین استفاده کنید. با تغییر فیلتر، نام مورد جدید بر روی صفحه نقش می بندد.

آیکون های نوار بالا به ترتیب مربوط به فلاش دوربین (خاموش/روشن/خودکار)، تایمر عکس برداری، عکس گرفتن با لمس صفحه، تقسیم بندی صفحه و انتقال دوربین (پشت و سلفی). در نوار پایین نیز علاوه بر دکمه ثبت تصویر، آیکون های گالری، تغییر ابعاد صفحه، انتخاب رندم فیلتر و بخش فیلتر های برنامه به چشم می خورند.

Candy Camera؛ جایگزینی برای اپلیکیشن پیش فرض دوربین

بر خلاف اپلیکیشن Retrica، در Candy Camera می توانید تصاویر را پس از ثبت نیز ویرایش نمایید. در تصاویر زیر نمایی از منوی برنامه پس از گرفتن هر عکس را مشاهده می کنید. در اینجا نیز جسچر های خاصی تعریف شده اند؛ اسلاید به سمت بالا جهت باز کردن بخش ویرایشگر، اسلاید به طرفین جهت بازگشت به دوربین و همچنین اسلاید به سمت پایین جهت اشتراک گذاری صفحه.

در نوار بالای این بخش نیز آیکون اشتراک گذاری تعبیه شده است. همچنین نوار پایین شامل پنج آیکون برش (کراپ)، تغییر فیلتر، افکت نور و دکور، استیکر و ذخیره می شود.

Candy Camera؛ جایگزینی برای اپلیکیشن پیش فرض دوربین

بخش گالری برنامه، با سبک خاصی طراحی شده است و در نواری باریک تمامی پوشه های تصویر در حافظه تلفن شما نمایان می گردد. در اینجا می توانید علاوه بر مشاهده تصاویر ویرایش شده، موارد جدیدی را جهت ویرایش انتخاب نمایید.

در آیکون ویرایش، حذف و به اشتراک گذاری در انتهای صفحه این بخش تعبیه شده اند (مطابق تصویر سمت چپ).

Candy Camera؛ جایگزینی برای اپلیکیشن پیش فرض دوربین

اشتراک گذاری تصاویر در اپلیکیشن Candy Camera با سادگی و سهولت انجام می شود؛ به طوری که در بخش های مختلف نظیر گالری تصاویر، منوی تصویر گرفته شده  و… می توانید به راحتی موارد مورد نظر خودتان را با آیکون اشتراک گذاری به سرویس های دیگر نظیر تلگرام، اینستاگرام، فیس بوک و… ارسال نمایید.

Candy Camera؛ جایگزینی برای اپلیکیشن پیش فرض دوربین

اپلیکیشن Candy Camera در تنظیم ابعاد و تقسیم بندی صفحه مهارت خوبی دارد؛ به طوری که آیکون اختصاصی این کاربرد در نوار بالا و همچنین پایین گنجانده شده است. علاوه بر نوار عمودی در کنار صفحه، تعداد مربع ها، تقسیم بندی آن ها و همچنین مواردی نظیر طول، ارتفاع و عرض قابل تغییر هستند.

Candy Camera؛ جایگزینی برای اپلیکیشن پیش فرض دوربین

در اسکرین شات سمت چپ، نمایی از بخش فیلتر های برنامه مشاهده می شود که می توانید نام و شکل و شمایل آن ها را مشاهده کرده و در نهایت فیلتر مورد نظر را انتخاب کنید. برخی از تنظیمات ثبت تصویر کمی با طول ثبت و ایجاد می گردند و مطابق تصویر سمت راست یک پردازش چند ثانیه ای قبل از ثبت تصویر اول صورت می پذیرد.

Candy Camera؛ جایگزینی برای اپلیکیشن پیش فرض دوربین

در مجموع، همچون آویاری، کیمرا، پیکس آرت و Retrica، این برنامه نیز در زمینه دوربین و ایجاد ویرایش عملکرد بسیار خوبی دارد و در بررسی توانستیم تصاویر زیبایی را ثبت کنیم. با این حال فقدان یک فروشگاه ابزار (فیلتر، استیکر ها و…)  و همچنین بخش تنظیمات در محیط برنامه به خوبی احساس می شد و تا حدی این موضوع برایمان غافلگیر کننده بود. نسخه اندرویدی و iOS این اپلیکیشن محبوب به صورت رایگان در اختیار کاربران این سیستم عامل ها قرار گرفته است و کاربران ویندوزفون قادر به استفاده از آن نیستند.

اپلیکیشن Candy Camera بیش از ۲۰۰ هزار بار در فروشگاه کافه بازار دانلود شده است…

امیدواریم از بررسی ما نهایت بهره را برده باشید. ضمن دانلود برنامه از لینک های انتهای مطلب، نظرات و سوالات خود را با ما و دیگر خوانندگان مقاله در میان بگذارید.

  • Candy Camera؛ جایگزینی برای اپلیکیشن پیش فرض دوربین
  • قیمت : رایگان
  • سازنده : JP Brothers, Inc
  • سیستم عامل : اندروید و iOS
  • حجم : 28/ 25 مگابایت
دانلود :
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


+ چهار = 5