Chess Live؛ شطرنج دو نفره و آنلاین در تلفن های همراه

سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ۲۳:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

برخلاف ورزش های بیرونی و پر تحرک، در بازی شطرنج تنها مغز شماست که مورد آزمایش و تمرین قرار می گیرد. در این بازی باید ساعت ها فکر کرده و قبل از حرکت دادن هر مهره ای، به آینده و تصمیمات بعدی خود و حریفتان بیاندیشید. در گذشته بازی شطرنج بر روی یک صفحه چوبی یا کاغذی به همراه ۳۲ مهره مختلف پیگیری میشد، شاید مشکلاتی نظیر چیدن دوباره مهره ها، به هم خوردن ناگهانی چینش آن ها و همچنین گم شدن مهره ها از علاقه کاربران به بازی می کاست. اما امروزه با ارائه نسخه هایی از بازی شطرنج در پلتفرم های مختلف، دیگر با این قبیل مشکلات مواجه نمی شویم.

Chess Live یکی از بهترین و محبوب ترین بازی های شطرنج در تلفن های اندرویدی به حساب می آید که از جمله قابلیت های کاربردی آن می توان به بازی دو نفره به صورت آفلاین و آنلاین اشاره کرد. در ادامه امکانات و بخش های مختلف این اپلیکیشن را زیر ذره بین موبایل مگ خواهیم برد. با ما همراه باشید.

رابط کاربری این بازی شباهتی به اپلیکیشن های متریال اندروید ندارد و توسعه دهنده ترجیح داده است از پس زمینه چوبی و قهوه ای رنگ در آن استفاده کند؛ پس زمینه ای که کاملا مناسب برای یک بازی شطرنج است. این برنامه به صورت رایگان در اختیار کاربر قرار می گیرد و بدین ترتیب مشاهده بنر تبلیغاتی کوچک در انتهای صفحه غیر قابل پیش بینی نیست. منوی اصلی برنامه به ترتیب شامل موارد بازی یک نفره (با رایانه)، بازی دو نفره، شطرنج آنلاین، تنظیمات، آمار ها و امتیاز دهی می شود.

Chess Live؛ شطرنج دو نفره و آنلاین در تلفن های همراه

در بخش آمار ها (Statistics)، تعداد برد، باخت، مساوی و درصد پیروزی شما در سطوح مختلف دشواری ثبت می گردد؛ این برنامه دارای ۶ سطح دشواری است که سطح ششم به عنوان سخت ترین شناخته می شود. به کمک گزینه Reset در انتهای این بخش، قادر به پاک کردن و شروع دوباره امتیاز ها هستید.

Chess Live؛ شطرنج دو نفره و آنلاین در تلفن های همراه

قسمت تنظیمات برنامه

بخش تنظیمات شامل مواردی همچون نام بازیکن، حریف، سطح دشواری، رنگ مهره ها، افکت های صدا، حالت تمام صفحه و افقی، زمان آغاز می شود. سطح دشواری از یک تا شش با اعداد رومی مشخص شده اند و علاوه بر این، انتخاب مهره های سفید یا مشکی بر عهده شماست. اگر دوست دارید در حالت افقی (Lanscape) به بازی بپردازید، گزینه Rotate Board را در حالت روشن قرار دهید.

Chess Live؛ شطرنج دو نفره و آنلاین در تلفن های همراه

گیم پلی Chess live

در تصاویر زیر نمایی از صفحه و مهره ها در حین بازی را مشاهده می کنید. مهره ها در صفحه به دو شکل قابل نمایش هستند؛ حالت گرافیکی و سه بعدی و یا حالت ساده. جهت تغییر حالت نمایش مهره ها از آیکون سمت راست در نوار پایین استفاده کنید. در نوار بالا، شماره حرکت و نوبت مهره (رنگ) مشخص شده است و بر اساس آن، هنگامی که نوبت شما شد، بر روی مهره مربوطه یک لمس کوتاه کرده و آن را جابجا کنید. دو آیکون شروع مجدد (Restart) و بازگشت (Back) نیز در بالای صفحه تعبیه شده اند.

همانطور که می دانید، در بازی شطرنج هر مهره می تواند حرکت خاصی داشته باشد (حرکت ال برای اسب، حرکت مستقیم برای قلعه، حرکت اریب و…)؛ پس از انتخاب مهره مورد نظر، مطابق با نوع حرکت اختصاصی آن، تمامی مکان هایی که می توان مهره را در آن قرار داد با نقطه های سفید مشخص می شوند. در نهایت مکان مورد نظر را جهت انتقال مهره به آن جا با یک لمس کوتاه انتخاب کند.

در نوار پایینی این قسمت شش آیکون تعبیه شده است؛ همانطور که گفتیم، آیکون سمت راست جهت تغییر حالت نمایش مهره ها کاربرد دارد، دو آیکون فلش به سمت جلو و عقب، امکان بازگشت به قبل و تغییر حرکت ها را فراهم می آورد (البته تنها در حالت بازی با رایانه). آیکون چراغ می تواند راهنمایی های مفیدی جهت پیش بردن بازی به نفع خود ارائه کند و در نهایت آیکون پیام دادن در گوشه سمت چپ دیده می شود.

Chess Live؛ شطرنج دو نفره و آنلاین در تلفن های همراه

شطرنج دو نفره آفلاین

گزینه Two player امکان بازی دو نفره آفلاین در تلفن را فراهم می آورد. در صورتی که بخواهید به صورت دو نفره در تلفن خود به بازی بپردازید، مطابق تصویر زیر باید نام بازیکن شماره یک و دو را به همراه مهره مربوطه (قهوه ای یا خاکستری) مشخص کرده و در نهایت گزینه استارت را انتخاب کنید.

Chess Live؛ شطرنج دو نفره و آنلاین در تلفن های همراه

بازی آنلاین شطرنج با کاربران؛ اوج هیجان و رقابت در Chess live

اکثر اوقات نمی توان رقیبی در خانه برای بازی دو نفره و آفلاین پیدا کرد، به همین دلیل می توانید از بخش بازی آنلاین استفاده کنید. مطابق تصویر زیر می توانید کاربر مورد نظر را به صورت رندم انتخاب کرده و با وی به بازی بپردازید. اگر کاربر خاصی را مد نظر دارید، نام کاربری او را در باکس جست و جو وارد کرده و گزینه Search را بزنید.

پس از پیدا شدن شخص مورد نظر، مطابق تصویر سمت راست، نام وی به همراه یک صفحه خالی از مهره ها به نمایش در می آید. در اینجا هم شما و هم شخص دیگر باید بر روی گزینه استارت در انتهای صفحه لمس کنید تا مهره ها پدیدار شده و بازی آنلاین آغاز گردد.

Chess Live؛ شطرنج دو نفره و آنلاین در تلفن های همراه

قبل از ورود به بخش بازی آنلاین، باید محدودیت زمان در هر حرکت را انتخاب نمایید؛ دو یا پنج دقیقه، این تایم ها زیاد نیستند و اگر واقعا به دنبال یک بازی حرفه ای و دقیق باشید شاید برایتان کم باشند! در منوی بازی آنلاین، امکان گفت و گوی متنی با فرد مقابل وجود دارد؛ آیکون مربوطه در نوار بالا سمت راست مشاهده می شود.

Chess Live؛ شطرنج دو نفره و آنلاین در تلفن های همراه

در تصویر زیر نمایی از بخش گفت و گوی متنی با رقیب مقابل را مشاهده می کنید؛ بدین ترتیب می توانید از نام رقیب، ملیت و سن وی با خبر شوید و دوستان جدیدی بیابید. با لمس بر روی نام کاربری در منوی بازی، مطابق اسکرین شات سمت چپ، تعداد برد ها، مساوی و باخت های وی به نمایش در می آید؛ رقیب ما در بازی آنلاین بیش از ۵۰۰ برد در کارنامه خود داشت و در نهایت ما را شکست داد!

Chess Live؛ شطرنج دو نفره و آنلاین در تلفن های همراه

امکان گفت و گوی متنی با قابلیت های محدود و منوی ساده در برنامه گنجانده شده است

در صورتی که بخواهید بازی را به صورت نیمه کاره رها کنید، گزینه Back در انتهای صفحه گنجانده شده است؛ با انتخاب این آیکون، سه گزینه انصراف، پیشنهاد مساوی و کنسل در دسترس قرار می گیرند.

Chess Live؛ شطرنج دو نفره و آنلاین در تلفن های همراه

تصویر پروفایل و نام کاربری شما در بخش آنلاین، قابل تغییر است. جهت افزودن تصویر می توانید از گالری یا بخش دوربین استفاده کنید. همچنین تعداد برد، باخت و مساوی های شما در پایین نام ثبت می شود.

همانطور که در اسکرین شات سمت چپ مشاهده می کنید، در شبکه کاربری Chess live، کاربران ماهر و قدرتمندی حضور دارند که بیش از ۱۰۰ هزار بازی را تاکنون با برد پشت سر گذاشته اند! بدین ترتیب، این بخش می تواند شما را در رقابت های دو نفره شطرنج محک بزند.

Chess Live؛ شطرنج دو نفره و آنلاین در تلفن های همراه

Chess Live یکی از بهترین بازی های شطرنج اندروید به شمار می رود که استقبال کاربران از بخش بازی آنلاین در آن بسیار خوب بوده است. اگر به دنبال تجربه حرفه ای شطرنج در تلفن هوشمند خود می گردید، این بازی را شدیدا به شما پیشنهاد می کنیم.

امیدواریم از بررسی ما نهایت بهره را برده باشید. ضمن دانلود برنامه از لینک های انتهای مطلب، سوالات و نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان مقاله در میان بگذارید.

  • Chess Live؛ شطرنج دو نفره و آنلاین در تلفن های همراه
  • قیمت : رایگان
  • سازنده : italy games
  • سیستم عامل : اندروید
  • حجم : 1 مگابایت
دانلود :
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


× چهار = 4