Go back up؛ تهیه فایل پشتیبان از دیتا و فایل های اندروید

دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ ۲۰:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

فرمت شدن تلفن و از دست دادن فایل ها برای بسیاری از کاربران یک کابوس مصیبت بار به حساب می آید. همه ما در تلفن هوشمند خود آهنگ، ویدیو، تصاویر، مخاطبین، فایل و موارد مختلفی را ذخیره می کنیم که ممکن است بسیاری از آن ها را در دستگاه دیگری ذخیره نداشته باشیم. برای حل این مشکل یک پاسخ قانع کننده و همه گیر وجود دارد؛ تهیه نسخه پشتیبان یا همان بکاپ گیری.

Go Backup یکی از محبوب ترین برنامه های پشتیبان گیری در سیستم عامل اندروید به شمار می رود که امکانات کاربردی و ضروری مختلفی را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهد. در ادامه امکانات و بخش های مختلف این برنامه را زیر ذره بین موبایل مگ می بریم. با ما همراه باشید.

رابط کاربری این برنامه کاملا شخصی و منحصر به فرد است و توسعه دهنده هیچ علاقه ای به شبیه سازی آن با برنامه های متریال دیزاین گوگل نداشته است. پس زمینه تاریک برنامه و دسته بندی مرتب بخش های مختلف، استفاده از برنامه را کاملا ساده کرده است. منوی اصلی برنامه شامل سه دسته اصلی می شود؛ پشتیبان گیری داخلی (محلی)، پشتیبان گیری ابری (کلود) و ابزار های اپلیکیشن.

پس از باز کردن برنامه، به صورت پیش فرض بخش پشتیبان گیری محلی باز می شود که در آن سه آیتم بکاپ گیری/بازگردانی جدید، مدیریت فایل های پشتیبان و زمان بندی بکاپ گیری گنجانده شده است. نوار بالای برنامه نیز شامل سه آیکون الماس، هدیه و بیشتر می شود. آیکون بیشتر دسترسی شما را به بخش تنظیمات برنامه فراهم می آورد.

Go back up؛ تهیه فایل پشتیبان از دیتا و فایل های اندروید

این اپلیکیشن شامل یک نسخه پیشرفته و طلایی نیز می شود که بیش از ۱۹ قابلیت ویژه و جدید را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. از جمله این موارد می توان به پشتیبان گیری از پیامک ها، ام ام اس ها، تنظیمات سیستمی، دیتا اپلیکیشن ها، بکاپ گیری خودکار، ویرایش بکاپ های قدیمی، زمانبندی پشتیبان گیری، تاریخچه بکاپ نامحدود اشاره کرد.

در صورت تمایل به خرید نسخه پیشرفته گزینه Upgrade Premium Edition را بزنید.

Go back up؛ تهیه فایل پشتیبان از دیتا و فایل های اندروید

بخش تنظیمات برنامه شامل دو دسته گزینه های رایگان و پیشرفته می شود؛ گزینه های غیر رایگان با لوگوی الماس مشخص شده اند که از جمله آن ها می توان به انتخاب NetDisk، اتصال دراپ باکس، پاک کردن بک آپ ها و تاریخچه اشاره کرد. در نسخه رایگان می توانید از تعداد محدودی از مخاطبان شماره دار بک آپ تهیه کنید.

نسخه پیشرفته برنامه را می توانید در وب سایت های ایرانی به صورت رایگان پیدا کنید…

Go back up؛ تهیه فایل پشتیبان از دیتا و فایل های اندروید

در تصویر زیر نمایی از بخش بکاپ گیری برنامه را مشاهده می کنید؛ در اینجا می توانید از مواردی نظیر مخاطبان، تماس ها، پیامک ها، MMS و تقویم پشتیبان تهیه کنید. در ادامه نیز امکان پشتیبان گیری از تنظیماتی نظیر رینگتون ها و والپیپر مهیا شده است. در نهایت لیست اپلیکیشن ها در ادامه لیست آمده است که می توانید از موارد مورد نظر پشتیبان تهیه کنید.

پشتیبان گیری از اپلیکیشن ها به معنی استخراج فایل APK نصبی بوده و بدین ترتیب می توانید نرم افزار های خود را برای سایر کاربران ارسال نمایید.

دو گزینه Batch Backup و همچنین Batch Restore به ترتیب مربوط به پشتیبان گیری و بازیابی دسته جمعی می شوند که بدین ترتیب دیگر کاربران نیازی به تیک زدن یکی یکی موارد مختلف ندارند و به یک باره فایل های پشتیبان خود را تهیه می کنند. توجه داشته باشید که پشتیبان گیری کامل از پیامک و ام ام اس ها تنها در نسخه پیشرفته در دسترس است.

Go back up؛ تهیه فایل پشتیبان از دیتا و فایل های اندروید

با انتخاب هر فایل یا برنامه ای، مطابق تصویر سمت، چپ علاوه بر مشاهده تاریخچه بکاپ گیری می توانند از آن پشتیبان جدیدی را ایجاد کرده و یا موارد قبلی را بازگردانی کنند (Restore).  در تصویر سمت چپ نیز نمایی از تایم لاین بکاپ های گذشته را مشاهده می کنید که به صورت آماری و کامل به نمایش در می آیند.

تاریخچه بکاپ ها در نسخه رایگان محدود است و باید به کمک گزینه Reset هر چند وقت یکبار آن را فرمت نمایید.

Go back up؛ تهیه فایل پشتیبان از دیتا و فایل های اندروید

دو بخش Manage Backup و Schedules به ترتیب مربوط به مدیریت فایل های پشتیبان و همچنین زمان بندی بکاپ گیری جدید می شوند که برخی از گزینه های اختصاصی در بخش زمان بندی تنها در نسخه پیشرفته فعال هستند. گزینه پاک سازی همه موارد در انتهای بخش مدیریت بکاپ ها تعبیه شده است.

Go back up؛ تهیه فایل پشتیبان از دیتا و فایل های اندروید

دو بخش دیگر در منوی برنامه که بکاپ گیری ابری (کلود) و ابزار های اپلیکیشن نام دارند تنها در نسخه پیشرفته در دسترس کاربران قرار می گیرند. البته این موارد به کار هر کاربری نمی آید و تنها افراد خاصی به آن ها نیازمند هستند. در حالت کلود، فایل های پشتیبان به صورت خودکار در فضای ابری ذخیره می شوند و نیازی به کپی کردن آن ها در رایانه وجود ندارد.

Go Backup سازگاری و همکاری خوبی با دو سرویس ابری گوگل درایو و دراپ باکس دارد و در صورتی که می خواهید این بخش را مورد استفاده قرار دهید، حتما در این فضا ها اکانت کاربری بسازید.

Go back up؛ تهیه فایل پشتیبان از دیتا و فایل های اندروید

دو قابلیت ویژه برای تلفن های روت شده

در بخش Root Instruction دو دلیل اصلی جهت روت کردن تلفن ذکر می شود که اول پشتیبان گیری از دیتای اپلیکیشن است و دومی مخفی سازی صفحه نصب در حین بازگردانی اپلیکیشن ها. در صورتی که این دو مورد را مد نظر خود دارید، حتما تلفن هوشمند را روت نمایید. نحوه روت کردن در ادامه همین بخش با رنگ سبز آمده است.

Go back up؛ تهیه فایل پشتیبان از دیتا و فایل های اندروید

در مجموع اگر به دنبال یک برنامه پشتیبان گیری کامل در تلفن اندرویدی خود هستید، Go back up امکانات خوبی را در نسخه رایگان در اختیار کاربران خود قرار داده است و امکانات آن در نسخه پیشرفته به اوج خود می رسد. در بررسی ما سرعت بکاپ گیری واقعا بالا بود و در حالت پشتیبان گیری کامل تنها چند دقیقه به طول انجامید. لازم به ذکر است که فایل های پشتیبان در حافظه تلفن و پوشه Go Backup ذخیره می شوند و جهت نگه داری باید آن ها را در رایانه ذخیره کرده و پس از فرمت تلفن دوباره به همان پوشه برگردانید تا مراتب بازگردانی طی شود.

امیدواریم از بررسی ما نهایت بهره را برده باشید. ضمن دانلود برنامه از لینک های انتهای مطلب، سوالات و نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.

  • Go back up؛ تهیه فایل پشتیبان از دیتا و فایل های اندروید
  • قیمت : رایگان
  • سازنده : Go launcher EX
  • سیستم عامل : اندروید
  • حجم : 3 مگابایت
دانلود :
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


− 1 = شش