Go Weather EX؛ پیش بینی آب و هوا در رابط کاربری شیک و مدرن

پنج شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ۲۱:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

با پیشرفت تکنولوژی در حوزه تلفن های هوشمند و ارائه اپلیکیشن های پیش بینی آب و هوا، دیگر کمتر کسی از شرایط جوی و آب و هوایی غافلگیر می شود؛ بخش هواشناسی مدت هاست که یکی از محبوب ترین قسمت های رسانه های خبری را در تلویزیون تشکیل می دهند، با این حال ممکن است شرایط تماشای برنامه های خبری را نداشته باشیم. اینجاست که کاربرد اپلیکیشن های آب و هوایی به حد اعلای خود می رسد.

پیش از این، دو اپلیکیشن آب و هوایی محبوب با نام های Accu Weather و Yahoo Weather را مورد بررسی قرار دادیم. ضمن مطالعه بررسی برنامه های مذکور، توجه شما را به این مقاله جلب می کنیم.

Go Weather EX یکی دیگر از برنامه های پیش بینی وضعیت آب و هوا در سیستم عامل اندروید بوده که با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه شده است. در ادامه امکانات و ویژگی های این ابزار کاربردی را زیر ذره بین موبایل مگ می بریم. با ما همراه باشید.

پس از نصب و اجرای برنامه، مطابق اسکرین شات سمت راست، باید در بخش Add Location، موقعیت مکانی مورد نظرتان را به برنامه معرفی کنید؛ بدین منظور می توانید جی پی اس تلفن را روشن کرده و منتظر باشید تا موقعیت کنونی توسط برنامه پیدا شود، همچنین امکان وارد کردن نام شهر و یا کد آن در نوار بالا وجود دارد. در ادامه نیز محبوب ترین موقعیت های مکانی نظیر شهر های لس آنجلس و نیویورک در بخش Popular Locations لیست شده اند.

Go Weather EX؛ پیش بینی آب و هوا در رابط کاربری شیک و مدرن

رابط کاربری؛ ساده و جذاب

یکی از مهمترین ویژگی های Go Weather EX، رابط کاربری بسیار شیک و جذاب آن است. همانطور که در اسکرین شات های این مقاله مشاهده می کنید، بسته به زمان و وضعیت آب و هوا پس زمینه برنامه تغییر می کند؛ به عنوان مثال در هوای نیمه ابری شب، پس زمینه ای مطابق تصویر زیر نمایش داده می شود. همچنین آمار و ارقام آب و هوایی و پیش بینی ها با طراحی و ترتیب مناسبی در قالب این رابط کاربری ارائه می گردند.

پس از ثبت موقعیت مکانی، منویی مطابق تصویر سمت چپ به نمایش در می آید؛ در اینجا اطلاعات محدودی نظیر درجه هوا (به صورت پیش فرض به فارنهایت)، وضعیت آسمان و حداقل و حداکثر دما نمایش داده می شوند و پس زمینه زیبایی در پشت این اطلاعات تعبیه شده است.

جسچر های برنامه

 • اسلاید به سمت بالا: با این حرکت، اطلاعات، آمار ها و همچنین پیش بینی کامل برنامه مطابق تصویر زیر نمایش داده می شود. نمودار اول (Hourly) شامل وضعیت ساعتی آب و هوا می شود که در نوع خود کمک شایانی به کاربران می کند. بخش بعدی (Details) اطلاعاتی نظیر رطوبت، دامنه دید، فشار، Dew Point و اشعه فرابنفش را در اختیار شما قرار می دهد. در قسمت Future می توانید پیش بینی های آب و هوایی برای ۱۰ روز آینده را به همراه اطلاعاتی نظیر حداقل و حداکثر دما و وضعیت بارندگی مشاهده کنید.
 • اسلاید به پایین: همچون سایر اپلیکیشن ها، با این اسلاید اطلاعات برنامه به روز رسانی یا همان Refresh می شوند.
 • اسلاید به راست: این جسچر منوی کناری اپلیکیشن شامل موقعیت ها، بخش تنظیمات و… را نمایان می کند.
 • اسلاید به چپ: یکی از ویژگی های بسیار خوب این برنامه، امکان افزودن چندین موقعیت مکانی است. با این اسلاید بین شهر هایی که افزوده اید جابجا خواهید شد.

Go Weather EX؛ پیش بینی آب و هوا در رابط کاربری شیک و مدرن

در اسکرین شات سمت چپ، بخش پیش بینی هوای ده روز آینده مشخص است؛ در اینجا روز، تاریخ، وضعیت بارندگی و همچنین حداقل و حداکثر دما مشخص شده اند. در بخش Precipitation میزان بارش در روز کنونی و ۹ روز آینده پیش بینی می شوند؛ به عنوان مثال میزان ته نشینی بارش در روز جمعه حدود ۵ درصد است (مطابق با اسکرین شات سمت چپ).

بخش Wind و Go life نیز در انتهای این منو تعبیه شده اند که به ترتیب میزان و وضعیت باد و همچنین امکان حمل و نقل بر اساس شرایط آب و هوایی را در اختیار کاربر قرار می دهند. در صورتی که امکان حمل و نقل ماشینی وجود نداشته باشد، در بخش مربوطه گزینه Unavailable ثبت می شود. موارد بیشتری نظیر دوچرخه سواری، اسکی، پیک نیک، هوایی و… با لمس بخش Go life نمایش داده می شوند.

Go Weather EX؛ پیش بینی آب و هوا در رابط کاربری شیک و مدرن

در انتهای لیست اطلاعات و آمار ها، گزینه Maps یا همان نقشه ها قرار گرفته است. همانطور که در هواشناسی تلویزیون نقشه هایی از سامانه های هوایی و بارشی نمایش داده می شوند، Go Weather EX نیز از این قابلیت برخوردار است و از طریق بخش نقشه ها می توانید از امکانات قابل توجهی برخوردار شوید. نقشه هر موقعیت مکانی در بخش خودش و پایین صفحه قرار گرفته است.

Go Weather EX؛ پیش بینی آب و هوا در رابط کاربری شیک و مدرن

منوی کناری برنامه

همانطور که گفتیم، امکان افزودن دو یا چند موقعیت مکانی در این اپلیکیشن وجود دارد و با اسلاید می توانید وضعیت آب و هوایی تمامی موقعیت های مکانی را مشاهده کنید. به عنوان مثال، ما در بررسی خود دو شهر گرگان و بجنورد را ثبت کردیم و مطابق تصویر زیر، اطلاعات هر دو شهر را از بخش منوی کناری در اختیار داشتیم. در ادامه و بخش ابزار ها (Tools)، می توانید برنامه را به اشتراک گذاشته و یا به بخش تنظیمات مراجعه کنید.

جهت ارسال بازخورد به توسعه دهندگان برنامه و یا امتیاز دهی به آن در فروشگاه به ترتیب از دو گزینه FeedBack و Like Us استفاده کنید.

Go Weather EX؛ پیش بینی آب و هوا در رابط کاربری شیک و مدرن

بخش تنظیمات شامل دو دسته عمومی و سایر می شود؛ در بخش عمومی (General Settings) به تنظیمات یکا های برنامه و همچنین نمایش و نوتیفیکیشن دسترسی خواهید داشت. بخش سایر نیز مربوط به ترجمه زبانی، پکیج امکانات پیشرفته و اطلاعات توسعه دهندگان می شود.

در بخش تنظیم یکا های می توانید واحد دما (فارنهایت یا سلسیوس)، وزش باد (متر/ کیلومتر/مایل بر ساعت)، میدان دید، فشار، تاریخ و ساعت را تعیین نمایید. از آنجایی که ما ایرانی ها به مشاهده دمای سلسیوس عادت کرده ایم، پیشنهاد می کنیم این موارد را در بخش Temperature Unit بر حالت C قرار دهید.

Go Weather EX؛ پیش بینی آب و هوا در رابط کاربری شیک و مدرن

در بخش Notification Display می توانید نمایش وضعیت آب و هوا در نوار نوتیفیکیشن تلفن را فعال کنید؛ این قابلیت به صورت پیش فرض غیر فعال است. همچنین تنظیمات بخش اخطار آب و هوایی در Warning City قرار دارد. در ادامه نیز می توانید قابلیت های هشدار آب و هوایی و اخطار تغییر وضعیت آب و هوا را فعال/غیر فعال کنید.

پایین ترین (Lower) و بالاترین (Upper) دما جهت اخطار توسط برنامه نیز در همین بخش مطابق تصویر سمت چپ قابل تغییر است…

در بخش تنظیمات زبان برنامه و پیش بینی ها، می توانید زبان انگلیسی را به موارد دیگری تغییر دهید؛ خوشبختانه زبان شیرین پارسی نیز در لیست زبان های برنامه به چشم می خورد و در صورت تمایل می توانید از آن استفاده کنید.

Go Weather EX؛ پیش بینی آب و هوا در رابط کاربری شیک و مدرن

آیکون ستاره در نوار بالای برنامه، دسترسی شما به فروشگاه ویجت و پس زمینه های Go Weather EX راهنمایی می کند. محصولات این فروشگاه به دو دسته آنلاین و داخلی تقسیم می شوند و جهت دریافت هر یک از آن ها به فروشگاه گوگل پلی منتقل می شوید. با این حال باید بگوییم که بیشتر این موارد مربوط به نسخه نامحدود و پیشرفته برنامه می شوند.

نسخه پیشرفته برنامه

همانطور که گفتیم، Go Weather EX رایگان است و شامل یک نسخه پیشرفته نیز می شود. در صورت پرداخت هزینه ای ناچیز می توانید از امکانات بیشتر و جالبی بهره مند شوید. این امکانات ویژه عبارتند از:

 • با تبلیغات درون برنامه خداحافظی کنید
 • نقشه و بررسی های ماهواره ای و رادار برای بیشتر کشور ها
 • پس زمینه های ظریف و بسیار پر انرژی
 • ویجت های با کیفیت و متنوع
 • ساعت جهانی حرفه ای جهت بهره مندی کاری و مسافرتی
 • قرار است باران بیاید؟ چتر خود را بردارید…
 • پیش بینی حرفه ای و کامل ده روزه، بیشتر بدانید!
 • پیش بینی ساعتی آب و هوا، دقیق تر بدانید!

Go Weather EX؛ پیش بینی آب و هوا در رابط کاربری شیک و مدرن

Go Weather EX در بررسی ما عملکرد بی نظیری داشت و می توان گفت که در رقابت با برنامه هایی نظیر Accu و Yahoo حرف های زیادی برای گفتن دارد. نسخه رایگان برنامه می تواند پاسخگوی نیاز های کاربران عادی باشد. با این حال اگر به دنبال امکانات حرفه ای و پیشرفته می گردید، نسخه پیشرفته این برنامه می تواند نیاز هایتان را برطرف نماید. متاسفانه نسخه های ویندوزفون و iOS این برنامه هنوز منتشر نشده اند و تنها کاربران اندروید می توانند از این سرویس بهره ببرند.

امیدواریم از بررسی ما نهایت بهره را برده باشید. ضمن دانلود برنامه از لینک های انتهای مطلب، سوالات و نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.

 • Go Weather EX؛ پیش بینی آب و هوا در رابط کاربری شیک و مدرن
 • قیمت : رایگان + نسخه پیشرفته
 • سازنده : Go Launcher EX
 • سیستم عامل : اندروید
 • حجم : 13 مگابایت
دانلود :
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


سه × 3 =