Moon+ Reader؛ لذت مطالعه حرفه ای در تلفن های اندرویدی

شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ ۲۳:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

در سال های اخیر، به جهت افزایش ابعاد صفحه نمایش تبلت و تلفن های هوشمند، میل کاربران به مطالعه کتاب های الکترونیکی در این گجت ها افزایش یافته است. فراگیری کتاب های PDF و همچنین رایگان بودن آن ها در فضای وب از جمله مهمترین دلایل محبوبیت این بخش محسوب می شوند. در این میان شرکت ها و سازندگان در زمینه طراحی اپلیکیشن های کتابخوان برای این گجت ها به رقابت پرداخته اند.

از جمله محبوب ترین ابزار های کتاب خوانی در تلفن های هوشمند – بخصوص سیستم عامل اندروید- می توان به Adobe Reader، Foxit، Google Docs، UB Reader و حتی Kindle اشاره کرد. این اپلیکیشن ها ویژگی های مشترک و متفاوتی دارند. امروز در موبایل مگ می خواهیم به بررسی یک کتاب خوان جدید برای سیستم عامل اندروید بپردازیم.

+ Moon یکی از جدیدترین کتابخوان های سیستم عامل اندروید است که امکان مطالعه کتب الکترونیکی را در قالب مدرن و متریال خود به ارمغان آورده است. عملکرد این برنامه در بررسی ما بسیار حرفه ای بود و رقابت خوبی با کتاب خوان های محبوبی نظیر Adobe Reader و Foxit داشت. در ادامه با بررسی تخصصی موبایل مگ از امکانات و ویژگی های +Moon همراه باشید.

Moon+ Reader؛ لذت مطالعه حرفه ای در تلفن های اندرویدی

برخلاف اپلیکیشن هایی همچون Adobe Acrobat، Kindle، Foxit و UB Reader، رابط کاربری این کتاب خوان کاملا با استاندارد های متریال دیزاین گوگل همخوانی دارد و ترکیب رنگ آبی خوش رنگ و سفید، تجربه کاربری و مطالعه لذت بخشی را برایتان به ارمغان می آورد. با هر بار باز کردن برنامه، لیست Recent نمایش داده می شود و آخرین کتاب هایی که باز شده اند به ترتیب تاریخ و ساعت چینش می شوند.

در منوی کتاب های برنامه اطلاعات کاملی ثبت و نمایش داده می شوند: نام کتاب و کاور آن، نام نویسنده یا نرم افزار تولید کننده، درصد پیشروی کاربر در مطالعه صفحات، زمانی که به مطالعه کتاب مربوطه اختصاص داده اید، تاریخ ذخیره و …

مطابق تصویر سمت چپ می توانید بین پوشه های مختلف کتابخانه خود جابجا شوید؛ تمامی کتاب ها، مورد علاقه ها، با نام نویسنده، با تگ ها، حافظه تلفن و پوشه ها از جمله مواردی هستند که می توانید بین آن ها جابجا گردید، این کار با لمس گزینه All Books در نوار بالا صورت می پذیرد. در نوار بالایی برنامه موارد دیگری نظیر آیکون منوی کشویی، جست و جو، دسته بندی و فیلتر و آیکون بیشتر (سه نقطه) گنجانده شده اند.

همانطور که در اسکرین شات سمت راست مشاهده می کنید، امکان فیلتر کردن و چینش کتاب ها به روش های مختلف وجود دارد؛ کافیست بر روی آیکون مربوطه در نوار بالا (کنار آیکون ذره بین) لمس کرده و پنجره پاپ آپ را مشاهده کنید.

  • فیلتر گذاری: همه، خوانده نشده، در حال خوانده شدن، به اتمام رسیده
  • چینش: عنوان کتاب، نویسنده، تاریخ ذخیره، پوشه مربوطه در حافظه تلفن

در ادامه امکان تعیین نحوه نمایش کتاب ها به دو صورت لیست و یا گرید (مربعی) و همچنین نوع فایل های نمایشی وجود دارد…

Moon+ Reader؛ لذت مطالعه حرفه ای در تلفن های اندرویدی

در اسکرین شات سمت چپ، نمایی از نمایش پوشه ای از حافظه مون پلاس را مشاهده می کنید؛ ممکن است به هر دلیلی جست و جوگر برنامه نتواند کتاب مورد نظرتان را پیدا کند، بدین ترتیب مدیریت فایل کامل و کاربردی برنامه می تواند به کمک شما بیاید. در اینجا تمامی پوشه های حافظه داخلی/خارجی به همراه فایل های محتوی را در اختیار دارید.

منوی کشویی سمت راست برنامه نیز میزبان بخش های کلیدی اپلیکیشن می باشد؛ لیست فایل های اخیر، کتابخانه من، فایل های من، کتابخانه آنلاین، بوک مارک و آمار ها. در انتهای این بخش به ترتیب چهار آیکون تنظیمات، راهنما، پس زمینه شب (تاریک) و خروج از برنامه آمده اند.

Moon+ Reader؛ لذت مطالعه حرفه ای در تلفن های اندرویدی

جهت درون ریزی کتاب های الکترونیکی یک پوشه، از گزینه Import Books در آیکون بیشتر (سه نقطه) در نوار بالای برنامه استفاده کنید (مطابق تصویر سمت چپ)؛ با انتخاب پوشه مورد نظر و زدن OK، تمامی کتاب های الکترونیکی آن پوشه در کتابخانه شما درون ریزی می شوند. گزینه Open a random book در همین بخش، یک کتاب از آرشیو را به صورت تصادفی باز می کند؛ این گزینه تقریبا چیزی شبیه Shuffle در موزیک پلیر ها است.

بخش Local Files برنامه، تقریبا یک مدیریت فایل ساده محسوب می شود که علاوه بر امکان گشت و گذار در پوشه های تلفن، امکان ساخت پوشه جدید و جابجایی فایل ها را به شما می دهد. همچنین امکان افزودن پوشه ها به لیست دلخواه وجود دارد (آیکون ستاره در کتار هر پوشه).

Moon+ Reader؛ لذت مطالعه حرفه ای در تلفن های اندرویدی

در فضای وب سرویس های زیادی – چه داخلی و چه خارجی – در زمینه ارائه کتاب های الکترونیکی راه اندازی شده اند که آرشیو های نسبتا بزرگی از کتاب ها را به صورت رایگان و گاه پولی در اختیار کاربران قرار می دهند. در بخش Net Library این اپلیکیشن می توانید به آرشیو بزرگ این سرویس ها نظیر فید بوکس، Many Books و Project Gutenberg دسترسی داشته باشید.

این بخش در سایر رقیبان اپلیکیشن مون پلاس به چشم نمی خورد و از طرفی برای افرادی که به دنبال کتاب هایی با زبان انگلیسی هستند، به شدت کاربردی است…

Moon+ Reader؛ لذت مطالعه حرفه ای در تلفن های اندرویدی

در بخش آمار ها (Statistics) مواردی نظیر تعداد کتاب ها در قفسه، کتاب های خوانده شده، ساعت مطالعه کاربر، تعداد ورق زدن ها و حتی میزان مطالعه روزانه و صفحه ای ثبت شده اند و بدین ترتیب می توانید بفهید در دراز مدت چقدر به مطالعه کتاب پرداخته اید. بخش Reading History in Days نیز کاربردی مشابه با همین بخش دارد و یک تاریخچه کامل و دقیق را در اختیار کاربر می گذارد.

Moon+ Reader؛ لذت مطالعه حرفه ای در تلفن های اندرویدی

همانطور که گفتیم، این برنامه شامل یک پس زمینه تاریک مختص مطالعه شب هنگام است که آیکون آن در منوی کشویی برنامه گنجانده شده است. در تصویر سمت راست نمایی از پس زمینه تاریک برنامه را مشاهده می کنید. در اسکرین شات سمت چپ پنجره پاپ آپ، تنظیمات برنامه را می بینید که در آن موارد مختلفی جهت شخصی سازی بیشتر برنامه گنجانده شده اند: کیفیت رندر، پوشه اصلی، درون ریزی خودکار کتاب های جدید از حافظه، قفسه های خالی، کاور کتاب ها (سایز)، پوشه های مخفی شده، اتصال اکانت دراپ باکس و گوگل درایو به برنامه، زبان سیستم و …

Moon+ Reader؛ لذت مطالعه حرفه ای در تلفن های اندرویدی

ما در بررسی خود سعی کردیم کتاب های حجیم با کیفیت های بالا را در اپلیکیشن مطالعه کنیم و عملکرد برنامه در سرعت بارگذاری و ورق زدن صفحات مطلوب بود؛ البته کندی سرعت بارگذاری در کتاب های حجیم برای بیشتر کتاب خوان ها موضوعی کلیشه ای و فراگیر است، با این حال مون پلاس رضایت ما را در این بخش جلب کرد.

Moon+ Reader؛ لذت مطالعه حرفه ای در تلفن های اندرویدی

در تصاویر زیر نمایی از بخش کتاب خوان برنامه را می بینید که در دو حالت پس زمینه عادی و تاریک نمایش داده شده اند؛ همانطور که مشخص است رنگ آبی و سفید در پس زمینه تاریک به رنگ مشکی در می آیند و علاوه بر این دو نوار، تصاویر درون کتاب نیز دستخوش تغییرات قابل توجهی می شوند. این تغییرات در نهایت در خدمت کاهش روشنایی صفحه و جلوگیری از ضعیف شدن چشم کاربر هستند.

در نوار پایین بخش کتاب خوان، یک نوار از صفحات قرار گرفته است و با اسلاید آن، سرعت جابجایی بین صفحات افزایش می یابد. در پایین این نوار نیز پنج آیکون گنجانده شده اند؛ تغییر نمایش از عمودی به افقی و بالعکس، جابجایی بین دو حالت معمولی و تاریک (Dark)، ورق خوردن صفحات به صورت اتوماتیک با سرعت قابل تعیین، بوک مارک کردن صفحه مربوطه، لیست فصل های کتاب (Chapters).

جسچر های بخش کتاب خوان

صفحه نمایش خود را به سه قسمت مساوی افقی تقسیم کنید؛ با لمس دو قسمت کناری به صفحات جلو و یا عقب منتقل می گردید (مثل آی بوک در سیستم عامل iOS) و با لمس قسمت میانی، نوار های بالا و پایین نمایان می گردند. در مورد گزینه های نوار پایین در پاراگراف بالا صحبت کردیم.

آیکون بیشتر (سه نقطه) در نوار بالای این بخش شامل گزینه های متنوعی می شود؛ تنظیمات پی دی اف، تنظیمات کنترلی، موارد متفرقه (Miscellaneous)، پس زمینه ها، عملیات های بیشتر و به اشتراک گذارید.

Moon+ Reader؛ لذت مطالعه حرفه ای در تلفن های اندرویدی

در بخش تنظیمات پی دی اف (PDF Options) مواردی نظیر رنگ منو های حاشیه ای، ماکسیموم زوم ممکن، نحوه نمایش، کیفیت رندر و… گنجانده شده اند. بخش تنظیمات کنترلی نیز مواردی در زمینه عملکرد برنامه، جسچر ها، تکان دادن تلفن، چرخش صفحه و… را شامل می شود.

Moon+ Reader؛ لذت مطالعه حرفه ای در تلفن های اندرویدی

Moon+ Reader؛ لذت مطالعه حرفه ای در تلفن های اندرویدی

در بخش «سایر موارد» امکانات و گزینه های بیشتری جهت شخصی سازی توسط کاربر تعبیه شده اند؛ مواردی که خبری از آن ها در رقیبان بزرگی همچون ادوبی اکروبات، فاکسیت و کیندل ریدر نیست…

Moon+ Reader؛ لذت مطالعه حرفه ای در تلفن های اندرویدی

همانطور که گفتیم امکان نمایش کتاب ها به صورت تمام صفحه و افقی در مون پلاس وجود دارد و در این تصویر نمایی از این امکان را مشاهده می کنید…

مون پلاس +Moon یکی از برترین کتاب خوان های اندرویدی به شمار می رود؛ عملکرد حرفه ای، تنظیمات پیچیده و مختلف از جمله مشخصه های اصلی این ابزار به شمار می روند. ضمن مطالعه این مقاله پیشنهاد می کنیم حتما بررسی های ما از دیگر کتاب خوان های تلفن های همراه را نیز بخوانید. این اپلیکیشن هم اکنون تنها برای سیستم عامل اندروید در دسترس است.

امیدواریم از بررسی ما نهایت بهره را برده باشید. ضمن دانلود برنامه از لینک های انتهای مطلب، سوالات و نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.

  • Moon+ Reader؛ لذت مطالعه حرفه ای در تلفن های اندرویدی
  • قیمت : رایگان
  • سازنده : Moon+
  • سیستم عامل : اندروید
  • حجم : 8 مگابایت
دانلود :
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


9 × دو =