All-in-One Toolbox؛ خانه تکانی و افزایش سرعت در اندروید

سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ۲۲:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

برخلاف سیستم عامل iOS، کاربران سیستم اندروید، گاه با مشکل پر شدن بی دلیل حافظه روبرو می شوند؛ دلیل این موضوع نیز، دسترسی بیشتر اپلیکیشن ها در اندروید است. بدین ترتیب ممکن است اطلاعات و دیتای برنامه ها چند گیگ از فضای تلفن را اشغال کنند؛ فایل هایی که اصلا کاربردی ندارند. اینجاست که استفاده از اپلیکیشن های پاک ساز یا همان Cleaner می تواند به کمک کاربر بیاید. در همین رابطه چندی پیش با بررسی اپلیکیشن Clean master همراه شما بودیم.

برنامه All-inOne Toolbox امکانات متعدد و کاربردی را در زمینه پاک سازی حافظه اندروید در اختیار کاربران قرار می دهد. این برنامه محبوبیت خوبی نزد کاربران اندروید در فروشگاه دارد و در ادامه می خواهیم امکانات و بخش های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهیم. با موبایل مگ همراه باشید.

رابط کاربری این برنامه در به روز رسانی های اخیر توسعه دهنده به استاندارد های متریال دیزاین گوگل نزدیک شده است و ترکیب رنگ آبی، سفید و خاکستری اینترفیس زیبایی را به ارمغان آورده است. پس از نصب و اجرای برنامه با صفحه ای مطابق تصویر زیر مواجه می شوید؛ در وسط صفحه سه نمودار دایره ای قرار دارند که میزان فضای اشغالی در حافظه داخلی، رم و حافظه خارجی را به شما اطلاع می دهد. با انتخاب هر یک از این دایره ها امکان پاک سازی فضای اشغالی همان بخش وجود دارد.

سه آیکون دیگر در انتهای صفحه قرار گرفته اند؛ Clean (جهت پاک سازی حجم اشغالی در حافظه و رم)، Boost (افزایش سرعت عملکرد تلفن همراه به کمک بستن برنامه و عملیات های پس زمینه) و ToolBox (جعبه افزار برنامه).

All in One Toolbox؛ خانه تکانی و افزایش سرعت در اندروید

آیکون بیشتر، در نوار بالای برنامه، دسترسی کاربر به نسخه پیشرفته برنامه، بخش تنظیمات، اطلاعات سیستمی و بازخورد را فراهم می آورد. محیط برنامه به صورت پیش فرض همراه با بنر تبلیغاتی است و جهت حذف آن ها باید نسخه پیشرفته را خریداری نمایید. با پرداخت هزینه ای ناچیز، علاوه بر حذف تبلیغات می توانید از پلاگین های برنامه به صورت نامحدود استفاده کنید.

آیکون هدیه در نوار بالا، هر روز یک اپلیکیشن را جهت دانلود و نصب به شما پیشنهاد می دهد که باید از فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید.

All in One Toolbox؛ خانه تکانی و افزایش سرعت در اندروید

پس از باز کردن بخش پاک ساز (Clean)، برنامه شروع به آنالیز حافظه اشغالی می کند. با زدن تیک سبز رنگ کنار هر یک از این موارد، گزینه Clean آن را پاک سازی می کند. همچنین با انتخاب آیکون فلش در کنار هر یک از این گزینه ها، امکان مشخص کردن مواردی که می خواهید پاک شوند را خواهید داشت.

 • Process: عملیات های پس زمینه که حافظه رم تلفن را اشغال کرده اند در این بخش شناسایی و حجم اشغالی آن ها به نمایش در می آید. با زدن تیک کنار این گزینه، سرعت عملکرد برنامه افزایش می یابد.
 • Cache: داده های برنامه در این بخش آنالیز می شود و امکان پاک کردن آن ها نیز وجود دارد. بسته به تعداد اپلیکیشن های تلفن شما، میزان حجم اشغالی این بخش افزایش می یابد. با این حال پیشنهاد می کنیم تیک این گزینه را بردارید تا تنظیمات و اطلاعات مهم اپلیکیشن ها حذف نشود.
 • Temp Files: فایل های بلا استفاده و خراب در این بخش جمع آوری می شوند که معمولا حجم آن ها به بیش از ۱۰۰ مگابایت نمی رسد. پیشنهاد می کنیم حتما تیک این گزینه را بگذارید.
 • Thump Images: تصاویر ذخیره شده در تلفن توسط اپلیکیشن ها در این بخش جمع آوری می شوند؛ توجه داشته باشید که این تصاویر شامل موارد مهمی که در گالری قرار دارند نمی شود و به راحتی می توانید تیک آن را قرار دهید و حجم بالایی از فایل های بلا استفاده را پاک سازی نمایید.
 • Empty Folders: پوشه های خالی که حافظه تلفن و برنامه مدیریت فایل ها را پر کرده اند را با گذاشتن تیک این گزینه پاک سازی کنید.
 • APK Cleaner: فایل های APK موجود در حافظه تلفن در این بخش شناسایی می شوند و امکان پاک کردن آن ها وجود دارد. گزینه فلش را در کنار این بخش بزنید تا فایل های APK که می خواهید نگه دارید را مشخص کنید.
 • App Leftovers: در اندروید گاهی با پاک کردن یک اپلیکیشن، فایل و پوشه هایی از آن ها به جای می ماند. با گذاشتن تیک این بخش، تمامی این باقی مانده ها پاک سازی می شوند.

بخش Clean به دو دسته استاندارد و پیشرفته (Advanced) تقسیم می شود که تاکنون در حال بررسی بخش اول بودیم. بخش پیشرفته شامل دو دسته پاک سازی خودکار و دستی می شود. بخش خودکار می تواند به راحتی فایل های مورد نظر خود را که بیهوده در تلفن ذخیره شده اند، پاک کند. در بخش پاک سازی دستی نیز موارد دیگر پیشنهاد می شود.

All in One Toolbox؛ خانه تکانی و افزایش سرعت در اندروید

با آیکون بیشتر (سه نقطه) به بخش تنظیمات، لیست سفید، ایجاد میانبر و مرکز بازیابی دسترسی خواهید داشت. در بخش تنظیمات، مواردی از قبیل فعال/غیر فعال سازی اسکن عملیات ها، فایل های APK و… وجود دارد. در بخش لیست سفید می توانید فایل و عملیات هایی را که می خواهید برنامه، آن ها را پاک سازی نکند مشخص نمایید.

با گزینه Create Shortcut قادر به ایجاد میانبری از بخش پاک سازی در هوم اسکرین هستید؛ بدین ترتیب می توانید به راحتی و با سرعت، تلفن خود را پاک سازی کنید. ممکن است فایل یا فایل هایی در حین پاک سازی به صورت نا خواسته پاک شوند، جهت بازیابی آن ها به بخش Restore Center مراجعه نمایید.

All in One Toolbox؛ خانه تکانی و افزایش سرعت در اندروید

بخش دیگری که آیکون آن در صفحه اصلی قرار دارد، Boost است. به کمک این گزینه، تمامی عملیات های پس زمینه اپلیکیشن ها در تلفن به نمایش در می آید. تیک مواردی که ضروری هستند را بردارید و در لیست سفید قرار دهید و در نهایت گزینه kill Selected را جهت بستن این فعالیت های ناخواسته بزنید. آیکون بیشتر در این بخش به ترتیب گزینه های چینش، لیست سفید، ایجاد میانبر و +Boost را شامل می شود.

با +Boost فعالیت های پس زمینه بیشتری متوقف می گردند تا سرعت عملکرد تلفن تا دو برابر افزایش یابد (البته به گفته خود برنامه!). جهت استفاده از این بخش، دسترسی برنامه را در بخش تنظیمات فراهم کنید و تیک آن را در لیست مطابق تصویر زیر بگذارید. (گزینه اول لیست)

All in One Toolbox؛ خانه تکانی و افزایش سرعت در اندروید

بخش جعبه ابزار یا همان Tool Box به سه بخش مجزا تقسیم می گردد؛ ابزار ها، پلاگین ها و بیشتر.

 • ابزار ها (Tools): در حال حاضر ۸ ابزار در این بخش قرار گرفته اند. ابزار های این بخش به ترتیب؛ نصب دسته جمعی، پاک کردن دسته جمعی برنامه ها، تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی، پاک کردن اپلیکیشن های سیستمی (موظب باشید!!)، انتقال اپلیکیشن ها به حافظه خارجی (SD)، افزایش سرعت روشن شدن تلفن، شخصی سازی استارت آپ و فایل منیجر.
 • پلاگین ها (Plugins): جهت استفاده از پلاگین های مختلف این برنامه باید نسخه پیشرفته را خریداری نمایید. هر یک از این پلاگین ها باید دانلود و نصب شوند تا کاربر بتواند از آن ها استفاده کند.

All in One Toolbox؛ خانه تکانی و افزایش سرعت در اندروید

All in One Toolbox؛ خانه تکانی و افزایش سرعت در اندروید

در بخش تنظیمات قادر به ایجاد تغییر در عملکرد نوتیفیکیشن ها، حافظه خارجی اس دی و عملیات های خودکار برنامه هستید…

اپلیکیشن All in one toolbox در زمینه پاک سازی اطلاعات و عملیات های ناخواسته تلفن های اندرویدی عملکرد بسیار خوبی دارد و نمره خوبی را در بررسی ما به خود اختصاص داد. خوشبختانه به غیر از بخش پلاگین ها، تمامی امکانات دیگر برنامه به صورت رایگان در دسترس هستند و خرید نسخه پیشرفته علاوه بر پلاگین ها، امکان حذف تبلیغات از محیط برنامه را می دهد.

امیدواریم از بررسی ما نهایت بهره را برده باشید. ضمن دانلود برنامه از لینک های انتهای مطلب، سوالات و نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.

 • All-in-One Toolbox؛ خانه تکانی و افزایش سرعت در اندروید
 • قیمت : رایگان
 • سازنده : AIO Software Technology
 • سیستم عامل : اندروید
 • حجم : 6 مگابایت
دانلود :
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


6 × = چهل دو