PIP Camera؛ قاب های جذابی را به تصاویر خود بیافزایید

چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ ۲۳:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

تنوع اپلیکیشن های بخش ویرایش تصاویر در فروشگاه های تلفن همراه نشانگر اهمیت آن نزد کاربران است؛ افراد معمولا به تصاویر گرفته شده توسط دوربین تلفن خود – هر چقدر هم با کیفیت باشد – راضی نمی شوند و دوست دارند تغییراتی را در آن اعمال کنند، بارزترین مثال در این زمینه نیز اپلیکیشن اینستاگرام و امکان افزودن فیلتر های متنوع به تصاویر می باشد. در همین راستا، تا کنون اپلیکیشن های Cymera، Aviary و Layout را جهت ویرایش حرفه ای تصاویر به شما معرفی کردیم و مورد بررسی قرار دادیم. ضمن مطالعه بررسی اپلیکیشن های یاد شده، توجه شما را به این مقاله جلب می کنیم.

PIP Camera یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های ویرایش تصاویر در بخش عکاسی است که استقبال کاربران در فروشگاه های مختلف را کسب کرده است؛ این برنامه به عنوان پر دانلود ترین اپلیکیشن بخش عکاسی گوگل پلی برای کاربران ایرانی شناخته می شود، البته کاربران دو سیستم عامل iOS و ویندوزفون نیز می توانند این برنامه را مورد استفاده قرار دهند. در ادامه امکانات و بخش های مختلف این برنامه را زیر ذره بین می بریم. با موبایل مگ همراه باشید.

رابط کاربری PIP هیچ تاثیری از طراحی مدرن و متریال اپلیکیشن های جدید نپذیرفته است و توسعه دهندگان آن، استفاده از رابط کاربری منحصر به فرد خود را ترجیح داده اند؛ با این حال اگر با برنامه های متریال متنوعی کار کرده باشید، رابط این برنامه برایتان جذابیتی نخواهد داشت.

پس از نصب و اجرای برنامه، منوی اصلی آن مطابق تصویر سمت چپ نمایش داده می شود. نیمی از صفحه به تبلیغات برای دانلود برنامه دیگر این توسعه دهندگان با نام اینستابیوتی (InstaBeauty) می پردازد و با لمس آن به فروشگاه منتقل خواهید شد. در نیمه دوم صفحه شش آیکون از بخش های اصلی برنامه گنجانده شده اند و همچنین جهت مراجعه به بخش تنظیمات می توانید از آیکون نوار بالا استفاده کنید.

PIP Camera؛ قاب های جذابی را به تصاویر خود بیافزایید

آیکون اول با نام Classic و رنگ آبی، امکان افزودن قاب و جلوه های خاص به تصاویر شما را فراهم می آورد. با انتخاب این آیکون، دو راه در پیش دارید؛ ثبت تصویر جدید و یا استفاده از عکس های گالری تلفن. با انتخاب گزینه دوربین، جهت ثبت تصویر به بخش مربوطه منتقل می گردید و در صورت انتخاب آلبوم، مطابق تصویر سمت راست، نمایی از آلبوم تلفن را به همراه تصاویر مشاهده می کنید.

PIP شامل یک آلبوم داخلی می شود که تمامی تصاویر حافظه تلفن را در قالب پوشه های مختلف تفکیک می کند و پیدا کردن تصویر مورد نظر آنچنان سخت و وقت گیر نیست…

PIP Camera؛ قاب های جذابی را به تصاویر خود بیافزایید

پس از انتخاب تصویر مورد نظر، با منویی مطابق تصاویر زیر مواجه می شوید که در آن می توانید تصویر خود را به شمایل متفاوت و منحصر به فردی در آورید؛ خوشبختانه تمامی تغییرات توسط خود برنامه اعمال می گردند و تنها وظیفه شما انتخاب استایل دلخواه است. برنامه به صورت پیش فرض حدود ۱۵ استایل متفاوت و پر طرفدار را در خود جای داده است، با این حال اگر گزینه دانلود را در نوار پایین لمس کنید، به آرشیو کامل PIP Camera جهت دانلود موارد جدید منتقل می گردید.

برخی از استایل های بخش فروشگاه رایگان هستند و برخی دیگر را تنها با ۵ ستاره دادن به برنامه در فروشگاه و یا مشاهده تبلیغات کوتاه می توانید دانلود کنید…

PIP Camera؛ قاب های جذابی را به تصاویر خود بیافزایید

پس از انتخاب استایل دلخواه خود، مطابق تصویر سمت چپ می توانید فیلتر همان استایل را نیز تغییر دهید؛ فیلتر های این بخش شباهت زیادی به بخش ویرایش تصویر در اینستاگرام دارند و می توانید فیلتر تصویر اصلی، پس زمینه و یا هر دو را در نوار پایین تغییر دهید.

در نهایت با زدن گزینه Save (ذخیره)، با منویی مطابق تصویر سمت راست مواجه می شوید؛ در اینجا می توانید تصویر مربوطه را مستقیم در فیس بوک، اینستاگرام، توییتر و سایر شبکه های اجتماعی (More) به اشتراک بگذارید. در ادامه این بخش نیز تبلیغات برنامه جهت دانلود ابزار های جدید ویرایش تصویر را مشاهده می کنید؛ اپلیکیشن های پیشنهادی برنامه نیز از کاربرد های خوبی برخوردارند و در به ویرایش تصویر علاقه دارید، حتما آن را نیز امتحان کنید؛ InstaBeauty، FotoRus، InstaMag و…

PIP Camera؛ قاب های جذابی را به تصاویر خود بیافزایید

PIP Camera؛ قاب های جذابی را به تصاویر خود بیافزایید

با انتخاب گزینه More در بخش اشتراک گذاری می توانید تصویر مربوطه را با سرویس های دیگری نظیر تلگرام، پیامک، هنگ اوتز و واتس اپ نیز به اشتراک بگذارید

آیکون بعدی با نام Magazine (مجله) در منوی اصلی جا خوش کرده است؛ این بخش شامل فریم های تکی، دوگانه و همچنین سه گانه می شود و مطابق تصویر زیر تمامی موارد با توجه به تعداد تفکیک شده اند. نام این بخش از آنجایی Magazine گذاشته شده است که با استفاده از آن تصاویر شما به شکل و شمایل کاور مجله ها در می آیند.

PIP Camera؛ قاب های جذابی را به تصاویر خود بیافزایید

در اینجا اول باید فریم مورد نظر خود را انتخاب نمایید و پس از آن به گالری جهت انتخاب تصویر مراجعه کنید. با این حال همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می کنید امکان تغییر فریم در مرحله دوم (پس از انتخاب تصویر) وجود دارد.

متناسب با فریم منتخب، باید تعداد مشخصی از تصاویر را در بخش گالری انتخاب کنید؛ به عنوان مثال برای فریم های سه گانه باید حتما سه تصویر از گالری انتخاب کنید.

PIP Camera؛ قاب های جذابی را به تصاویر خود بیافزایید

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می شود، در فریم های دو و سه گانه جهت تغییر موقعیت تصاویر در بخش های مختلف برنامه باید بدین گونه عمل کنید: لمس طولانی بر روی تصویر مربوطه و جابجا کردن آن با اسلاید به موقعیت مورد نظر.

PIP Camera؛ قاب های جذابی را به تصاویر خود بیافزایید

PIP Camera؛ قاب های جذابی را به تصاویر خود بیافزایید

نمایی از یک تصویر با دو فریم؛ همانطور که گفتیم جهت جابجا کردن تصاویر در موقعیت های مختلف از لمس طولانی و جابجا کردن استفاده کنید.

تصاویر آلبومی یا همان کالج امروزه طرفداران فراوانی پیدا کرده اند و خیل عظیمی از تصاویر در شبکه اینستاگرام با همین قالب منتشر می شوند؛ در واقع در دل این عکس ها می توانید چندین تصویر را بگنجانید. در PIP Camera نیز یک بخش اختصاصی با نام Collage در منوی اصلی تعبیه شده است و با مراجعه به آن می توانید یک تصویر کالج بسازید.

پس از انتخاب آیکون این بخش، باید تصاویر مورد نظرتان را در گالری داخلی PIP انتخاب کنید؛ در اینجا می توانید حداقل یک و حداکثر ۱۰ تصویر را انتخاب کنید، اما توجه داشته باشید که تصاویر زیاد موجب کوچک شدن آن ها می شوند و نمای خوب عکس کالج از بین می رود.

در منوی بعد می توانید شکل و شمایل تصویر کالج نظیر نحوه قرار گیری تصاویر، افکت ها و پس زمینه ها را مشخص کنید. 

PIP Camera؛ قاب های جذابی را به تصاویر خود بیافزایید

بخش آخر در منو، Pro Edit نام دارد و یک ویرایشگر حرفه ای و کامل به حساب می آید. با انتخاب آیکون این بخش باید تصویر مورد نظر را انتخاب کرده و عملیات ویرایش را آغاز کنید. نوار پایین بخش ویرایشگر به ترتیب شامل بخش های فیلتر، متن، ویرایش، موزاییک (Mosaic)، تنظیم (Adjust) و Stretch می شود. بخش فیلتر همچون اینستاگرام، شکل و شمایل تصویر را تغییر می دهد.

در بخش Text می توانید متنی تایپ کرده، موقعیت آن در تصویر را مشخص کرده و پس از تعیین مواردی نظیر فونت، اندازه و رنگ آن را بر روی عکس بگنجانید.

PIP Camera؛ قاب های جذابی را به تصاویر خود بیافزایید

بخش فونت ها شامل موارد مختلفی می شود که بیشتر برای متون انگلیسی کاربرد دارند…

PIP Camera؛ قاب های جذابی را به تصاویر خود بیافزایید

همانطور که تصویر سمت راست مشاهده می کنید، امکان ایجاد تغییرات مختلفی در متن افزوده شده وجود دارد…

تا کنون اپلیکیشن های متنوعی را در زمینه عکاسی و ویرایش تصویر معرفی کرده ایم که از جمله آن ها می توان به آویاری، پیکسلر، کیمرا، پیکس آرت و Layout اشاره کرد، امروز نیز برنامه PIP Camera به این لیست افزوده شد. تمامی این برنامه ها علاوه بر در اختیار داشتن امکانات ویرایشی مشترک، شامل ویژگی های منحصر به فرد و اختصاصی می شوند؛ به عنوان مثال فریم و قاب های PIP Camera.

عملکرد برنامه PIP در بررسی ما مطلوب بود و در نهایت توانستیم تصاویر جذاب و جالبی را طراحی و ذخیره کنیم. استفاده از این ویرایشگر حرفه ای به تمامی کاربران اندروید، iOS و ویندوزفون پیشنهاد می شود؛ به نظر می رسد طراحی و شمایل نسخه ویندوزفونی برنامه تا حدی با اندروید و iOS فرق داشته باشد.

امیدواریم از بررسی ما نهایت بهره را برده باشید. ضمن دانلود برنامه از لینک های انتهای مطلب سوالات و نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.

  • PIP Camera؛ قاب های جذابی را به تصاویر خود بیافزایید
  • قیمت : رایگان
  • سازنده : Fotoable Inc
  • سیستم عامل : اندروید، iOS و ویندوزفون
  • حجم : 22/ 42/ ؟ مگابایت
دانلود :
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


پنج × 8 =